Noderīgi padomi

Kā izvēlēties monitoru?

biroja telpa ar monitoriem un tastaturam
15 07 2020

Vai Jūs savam datoram meklējat jaunu monitoru? To cenas atšķiras simtiem un dažreiz pat tūkstošiem, un izmēros tie dažreiz pārspēj pat televizorus. No pirmā acu uzmetiena viss ir pavisam vienkārši - Jums jāizvēlas pēc iespējas lielāks monitors ar visaugstāko iespējamo izšķirtspēju, vai ne? Nē. Dažreiz zemāka izšķirtspēja pat var nākt par labu Jums, un tas nav vienīgais aspekts, kuram vajadzētu izvēlēties monitoru.

Izvēlieties pēc iespējas lielāku monitoru

Vispirms jāizvēlas monitora izmērs, un mēs iesakām iegādāties pēc iespējas lielāku monitoru tikai tāpēc, ka attēls uz tā izskatās daudz labāk, tas Jūs vairāk piesaistīs. Izmēram jābūt atkarīgam no Jūsu galda un, protams, no Jūsu budžeta, jo lielāki monitori bieži maksā vairāk.

Jāizvēlas arī ekrāna malu attiecība. Tirgū pašlaik dominē proporcijas 16: 9, 16:10 un 21: 9. Ja spēlējat spēles, smagi strādājat (piemēram, programmējat vai izmantojat “Microsoft Office”), labākā izvēle ir proporcija 21: 9. Tomēr, ja skatāties videoklipus biežāk nekā filmas vai pavadāt vairāk laika, vienkārši pārlūkojot ziņu portālus un sociālos tīklus, tas izmaksās vairāk, lai izvēlētos tradicionālo 16: 9 malu attiecību.

sieviete izmanto darba vajdazibam monitoru

Izliekts vai plakans?

Izliekti ekrāni kļūst populāri gan televizoriem, gan monitoriem. Ne velti – izliekta forma ļauj Jums uzstādīt vairāk video savā redzeslaukā, tas Jūs vēl vairāk iesaista darbībā: spēlēs, filmās, video. Tiesa, ir vērts atcerēties, ka lielākajai daļai izliekto monitoru ir 21: 9 malu attiecība, tāpēc, ja vēlaties 16: 9 malu attiecību un izliektu ekrānu, Jums, iespējams, būs jāizvēlas viens no diviem.

Ja Jūs baidāties no izliektiem monitoriem to pašu iemeslu dēļ, no kā baidāties no izliektajiem televizoriem, Jūs kļūdāties– parasti saule nedrīkst atspoguļoties no izliektiem monitoriem, un attēls nedrīkst parādīties izkropļots, jo Jūs vienmēr sēdēsiet monitora centrā. Tātad Jūs varat aizmirst par šīm problēmām. Ja Jums ir liels budžets un ekrāna malu attiecība Jums nav svarīga vai pat vēlaties 21: 9 ekrānu, izvēlieties izliektu monitoru.

Ekrāna tehnoloģija

Faktiski Jums nav daudz jāzina par displeja tehnoloģiju. Pietiks ar šādu informāciju:

 • Monitori, izmantojot TN tehnoloģiju, parasti ir lētākie, taču tiem ir vissliktākais skata leņķis un tie atveido vismazāk precīzās krāsas. Dažreiz to izmanto lētāki spēļu monitori.

 • IPS / PLS tehnoloģijas šobrīd ir vispopulārākās monitoru tirgū, jo IPS ekrāniem parasti ir lielākie skata leņķi, tie ir salīdzinoši lēti un ir piemēroti gan spēļu monitoriem, gan izstrādājumiem, kuriem nepieciešama īpaši precīza krāsu reproducēšana.

 • Arī VA tehnoloģija nedaudz atpaliek, taču tā ir mazāk populāra augstāko ražošanas izmaksu dēļ.

 • OLED ekrāni, kurus mēs varam atrast tālruņos, planšetdatoros un televizoros, joprojām nav piemēroti monitoru masveida ražošanai dažu šīs tehnoloģijas tehnisko trūkumu dēļ.

Izšķirtspēja

Ekrāna izšķirtspēja jeb izšķirtspēja ir monitorā esošo punktu (pikseļu) skaits. Būtībā, jo augstāka ir ekrāna izšķirtspēja, jo labāk. Tā kā 4K saturs mūsdienās ir populārs, mēs iesakām izvēlēties monitoru ar šo izšķirtspēju, lai gan, ja nevarat atļauties 4K monitoru, pasūtiet monitoru ar vismaz Full HD izšķirtspēju.

Tiesa, augstajai izšķirtspējai ir arī trūkumi. Jo augstāka ir ekrāna izšķirtspēja, jo mazāki objekti parādīsies ekrānā. Jā, Jūs varat pietuvināt, taču šī funkcija “Windows” datoros joprojām nedarbojas lieliski. Vēl viens trūkums ir nepieciešamība pēc jaudīgiem komponentiem - augstāka izšķirtspēja prasa jaudīgāku videokarti. Mūsdienās visas videokartes atbalsta pat 4K izšķirtspēju, taču, ja plānojat spēlēt spēles, spēles iestatījumos Jums, iespējams, būs jāmaina izšķirtspēja uz Full HD. Tātad, lai arī augstas izšķirtspējas monitoriem ir daudz priekšrocību, tie nav perfekti un joprojām ir salīdzinoši dārgi.

Monitoru savienotāji

Šī produkta spēja izveidot savienojumu ar citām Jūsu izmantotajām ierīcēm būs atkarīga arī no tā, kādi savienojumi Jums ir. Ir vērts atzīmēt šādas iespējas:

 • VGA savienotājs ir daudz izplatītāks daudzos iepriekšējos datoros. Ja vēl neplānojat to atjaunot un šai ierīcei nav citu savienojuma iespēju, ieteicams izvēlēties šo opciju.
 • DVI savienotājs tagad ir gandrīz vispopulārākais - tas ir atrodams lielākajā daļā jaunākās paaudzes datoru. Ar to var savienot vēl modernākas videokartes, kas garantē asākus attēlus.
 • HDMI savienojums ļaus savienot datoru ar daudzām populārām ierīcēm un nodrošināt augstu multimediju izšķirtspēju. To izmanto televizora pierīcēs, spēļu datoros, “Blue-Ray” atskaņotājos un citās līdzīgās ierīcēs. Ja Jūsu monitoram nav šāda savienojuma, varat iegādāties adapteri, bet tad nevarēsit straumēt audio.
 • „DisplayPort“ savienotājs nodrošina augstas kvalitātes, augstas izšķirtspējas attēlu un skaņu. Tas ir svarīgi, ja izmantojat “MacBook”.
 • USB-C (Thunderbolt 3) savienotājs var uzlādēt ierīces ar to pašu savienotāju, ja vien tās atbalsta šo iespēju. Tas ir noderīgi, ja izmantojat “MacBook Pro” vai citu klēpjdatoru ar Thunderbolt 3 savienotāju, jo video parādīšanai un datora uzlādēšanai būs nepieciešams tikai viens kabelis.

Papildu iespējas

Runājot par monitora funkcionalitāti, ir vērts izcelt šādas iespējas:

 • 3D atbalsta funkcija. Tas ļaus Jums novērot 3D attēlu. Tiesa, tam būs nepieciešamas 3D brilles..
 • Pielāgo ekrāna pozīciju. Šī opcija ļauj mainīt ekrāna stāvokli no horizontāla uz vertikālu.
 • Integrētie skaļruņi. Šāds monitors palīdzēs izvairīties no papildu izmaksām, jo ​​Jums vairs nevajadzēs iegādāties skaļruņus. Turklāt darba galds izskatīsies arī daudz sakoptāks.

 • Uztvērēja skaņotājs. Šis piederums ļaus Jums izmantot monitoru kā televizoru, padarot ļoti ērti skatīties TV programmas uz tā. Tomēr tiešsaistes atsauksmes apstiprina, ka monitors noteikti nevarēs perfekti aizstāt Jūsu televizoru, tāpat kā Jūsu televizors noteikti nevarēs perfekti aizstāt Jūsu monitoru. Tāpēc monitoru ar šo opciju izvēlieties tikai tad, ja tiešām ietaupāt daudz vietas Jūsu mājās.

Kāpēc Jūs izmantosiet monitoru?

Dažas šo ierīču iespējas ir svarīgas tikai tad, ja plānojat tās izmantot īpašiem uzdevumiem, piemēram, darbam ar grafiku vai augstas kvalitātes spēlēm. Tātad, ja Jūs zināt precīzu monitora mērķi, apsveriet vēl dažas svarīgas nianses.

Spēļu monitors

 • Ņemiet vērā reakcijas laiku. Tas nosaka, cik milisekundēs nepieciešams pikselis, lai atsvaidzinātu un mainītu tā spilgtumu. Kvalitatīvām spēlēm ieteicams izvēlēties maksimālo laiku 5ms.
 • Apsveriet atsvaidzes intensitāti. Amatieru spēlēm pietiks ar 100Hz, savukārt profesionālākām jāizvēlas 180Hz. Tas ļaus izvairīties no nepatīkamas kavēšanās.
 • Izvēlieties monitoru, kas atbalsta “Nvidia G-Sync” vai “AMD FreeSync” tehnoloģiju. Izvēlei vajadzētu būt atkarīgai no tā, vai datorā ir “Nvidia” vai “AMD Radeon” videokarte.
 • Dodiet priekšroku plašākiem skata leņķiem, kas palīdzēs Jums vēl vairāk izmantot spēli. Ir vērts padomāt par 21: 9, 32: 9 un 32:10 iespējām.
 • Ja spēlējat bieži gaismā vai krēslas laikā, pievērsiet uzmanību HDR funkcijai - tas uzlabos krāsu pārnesi šādā apgaismojumā.

kvalitativs monitors spelem

Monitors darbam ar grafiku

 • Koncentrējieties uz krāsu pārsūtīšanu. Tam vispiemērotākie ir monitori, kas atbalsta IPS tehnoloģiju.
 • Izvēlieties monitoru ar pēc iespējas plašāku krāsu gammu (sRGB, Adobe RGB utt.). Šajā gadījumā monitoram jāspēj arī mainīt krāsu temperatūru, iestatīt krāsu profilus un mainīt citus krāsu iestatījumus. Tomēr paturiet prātā, ka šādi monitori bieži ir diezgan dārgi.
 • Spīdīgais ekrāns reaģē uz sauli, bet neizkropļo nokrāsas, tāpēc Jūs varat strādāt vēl precīzāk un efektīvāk.
 • Platāks un lielāks ekrāns ļaus Jums redzēt vairāk vienumu, tāpēc šis aspekts ir atkarīgs no tā, cik daudz vietas un naudas Jūs varat veltīt jaunajam produktam.

Monitors biroja darbam

 • Pievērsiet uzmanību tiem modeļiem, kas ļauj pielāgot skata leņķi un augstumu. Tā kā sēdēšana prasa ilgu laiku, tas atvieglos slodzi Jūsu kaklam.
 • Noderīgas būs arī tādas iespējas kā zils filtrs, spīduma noņemšana un pretatstarojošs pārklājums.
 • Ja strādājat ar izklājlapām, esat programmētājs vai, piemēram, analītiķis, ir vērts izvēlēties plašākus modeļus. Pēc tam ekrānā varēsit redzēt vairāk informācijas un pat vienlaikus atvērt vairākus logus. Ideālā malu attiecība šajā gadījumā būtu 21: 9.

мужчина в офисе использует компьютерный монитор

Monitors ikdienas aktivitātēm

 • Gan pārlūkošanai, gan video skatīšanai vajadzētu pietikt ar 19–21 diagonālo versiju. Mazāks modelis darbosies tikai tad, ja Jums ir ļoti ierobežots budžets vai Jums nav daudz vietas.
 • Ja izvēlaties mazāku ekrānu, pietiks ar HD video kvalitāti. Tomēr, ja Jūs nolemjat ieguldīt lielākā produktā, ir vērts padomāt arī par FHD izšķirtspēju.
 • Lai iegūtu maksimālu komfortu, izvēlieties 16: 9 (taisnstūrveida) ekrāna formātu. Šeit ir optimizēta lielākā daļa vietņu un videoklipu.

Tāpat kā jebkuru citu datoru aprīkojumu, internetveikalā 220.lv var iegādāties monitoru par lielisku cenu, pateicoties pastāvīgajiem piedāvājumiem un izpārdošanām, šeit piemērotajām atlaidēm ar īpašu atlaižu kodu.. Mēs iesakām noskaidrot, kuri labākie monitori šogad ir saņēmuši visvairāk atzinību no kritiķiem un pircējiem. Starp tiem Jūs atradīsiet gan dārgākus, gan budžeta klases modeļus, kas patīkami pārsteigs ar to piedāvātajām iespējām.

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?