Noderīgi padomi

Kā izvēlēties perfektus plauktus jebkādai istabai

4/5
26 07 2018

Izveidojiet telpu savu kolekciju, grāmatu vai lielu lietu izvietošanai. Izmantojiet šos padomus, lai izvēlētos perfektus plauktus un tos piestiprinātu bez meistara palīdzības!

Ja vēlaties skaisti salikt jums dārgas lietas vai sakārtot to nekārtīgo istabu, piekarināmie plaukti – lēta alternatīva novietojamiem vai sienā iebūvētiem plauktiem. Bet vislabākais ir tas, ka atsevišķi piekarināmos plauktus varat piekarināt tā, kā vēlaties: tos pēc sava ieskata varat piekarināt virs dīvāna vai rakstāmgalda; varat paši izvēlēties, cik tuvu vai cik tālu vienu no otra piekarināt.

Pamata informācija

Lai gan ir dažāda dizaina un pārklājuma plaukti, pastāv tikai trīs galvenie piekarināmie plauktu tipi.
Regulējama augstuma:  parasti tas ir plaukts ar metāla rāmi (no 60 līdz 200 cm garumā), vertikāli pa taisno pieskrūvējams pie sienas. Rāmī esošajos kanāliņos ir ievietojami turētāji un uz tiem uzliekami plaukti.
Neregulējama augstuma:  tas ir pats vienkāršākais plauktu tips. Stiprinājumi (parasti L formas) ir pieskrūvējami pie sienas un uz tiem ir novietojami plaukti.
Plaukti ar paslēptiem stiprinājumiem ("slīdošais" plaukts):  šie plaukti stiprināmi pa taisno pie sienas, bet to stiprināšanas elementi ir paslēpti un izskatās, ka plaukts "slīd". Tie ir minimālisma stilā veidoti plaukti, kuri nekonkurē ar mantām, kas saliktas uz tiem.

Top 10 Plaukti

Iebūvējams plaukts Domino cena un informācija | Iebūvējams plaukts Domino | 220.lv 4 € ATLAIDE NO 59 €
€ 6499 4.8/5 56min. Izņemiet rīt
Uz grozu
4 € ATLAIDE NO 59 €
Plaukts NORE CLP R60, balts cena un informācija | Plaukts NORE CLP R60, balts | 220.lv 4 € ATLAIDE NO 59 €
€ 8599 4.3/5 56min. Izņemiet rīt
Uz grozu
4 € ATLAIDE NO 59 €
Plaukts Metro cena un informācija | Plaukts Metro | 220.lv 4 € ATLAIDE NO 59 €
€ 2999 4.7/5 57min. Izņemiet rīt
Uz grozu
4 € ATLAIDE NO 59 €
Plaukts Halmar Caboto, balts cena un informācija | Plaukts Halmar Caboto, balts | 220.lv 4 € ATLAIDE NO 59 €
€ 6799 4.5/5 56min.
Uz grozu
4 € ATLAIDE NO 59 €
Plaukts ADRK Furniture Felipe, 185x151 cm, balts/pelēks cena un informācija | Plaukts ADRK Furniture Felipe, 185x151 cm, balts/pelēks | 220.lv 0 € LABĀKA CENA
€ 21600 59min.
Uz grozu
LABĀKA CENA
Grīdas plaukts Kalune Design Kuttap, balts cena un informācija | Grīdas plaukts Kalune Design Kuttap, balts | 220.lv 0 € 4 € ATLAIDE NO 59 €
€ 11700 4/5 56min.
Uz grozu
4 € ATLAIDE NO 59 €
Plaukts Porto 01 cena un informācija | Plaukts Porto 01 | 220.lv 0 € 4 € ATLAIDE NO 59 €
€ 10800 4.8/5 56min.
Uz grozu
4 € ATLAIDE NO 59 €
Multifunkcionāls plaukts Meblocross Megan 2, glancēti balts cena un informācija | Multifunkcionāls plaukts Meblocross Megan 2, glancēti balts | 220.lv 0 € 4 € ATLAIDE NO 59 €
€ 16600 56min.
Uz grozu
4 € ATLAIDE NO 59 €
Piekaramais skapis Switch WW 2, balts cena un informācija | Piekaramais skapis Switch WW 2, balts | 220.lv 4 € ATLAIDE NO 59 €
€ 6999 5/5 56min.
Uz grozu
4 € ATLAIDE NO 59 €
Grāmatu plaukts Kent 100 cena un informācija | Grāmatu plaukts Kent 100 | 220.lv 0 € 4 € ATLAIDE NO 59 €
€ 14500 4/5 56min.
Uz grozu
4 € ATLAIDE NO 59 €
Parādīt vairāk

Izmantojiet regulejama augstuma plauktus

 • Dažādas lietas, piemēram, dokumentu mapes vai pierakstu grāmatiņas, turiet regulējama augstuma plauktos, jo tos varēsiet pielāgot turamo mantu augstumam.
 • Regulējama augstuma plauktus varat samontēt skapjos, darba istabā vai noliktavā. To praktiskais dizains lieliski piemērots paslēptās telpās.
 • Ja pēc kāda laika vēlēsieties plauktos turēt citas lietas, vienkārši varēsiet pārlikt turētājus un nomainīt plauktu augstumu.

Kā montēt? Pielieciet profilu pie sienas vēlamā vietā. Cauri vienai no profilā esošām atverēm izurbiet caurumu un pieskrūvējiet profilu pie sienas ar skrūves palīdzību. Izmantojot līmeņrādi, pārliecinieties, ka profils atrodas vertikālā līmenī (ar zīmuli uz sienas varat atzīmēt, kā tam jākarājas), un izurbiet vairāk caurumu, pieskrūvējiet to pie sienas. Profilā ievietojiet plaukta turētāju. Otrā profilā, kuru vēl nepieskrūvējāt pie sienas, noteiktā augstumā ievietojiet plaukta turētāju. Perpendikulāri turētājam novietojiet līmeņrādi; otru profilu pie sienas pielieciet tā, lai turētāji būtu vienā līmenī. Otru profilu pie sienas piestipriniet tāpat kā pirmo. Piestipriniet atlikušos profilus un pēc vajadzības salieciet plauktu turētājus un beigās arī plauktus.

Neregulējamie plaukti - smagiem priekšmetiem

 • Uz neregulējama augstuma plauktiem turiet grāmatas un citas smagas lietas. Stingrie turētāji iztur vairāk svara nekā dekoratīvie "slīdošie" plaukti.
 • Pastāv dažāda stila turētāji: sākot ar nerūsējošā tērauda, antikvāra stilā kaltiem metāla turētājiem un beidzot ar jaukiem no koka izgrieztiem turētājiem, tāpēc noteikti atradīsiet jūsu interjeram pienācīgu variantu.
 • Iegādājieties plauktu un stiprinājuma elementus vai vintāžas stila turētājus (tos atradīsiet krāmu tirdziņā vai internetā) saskaņojiet ar gaterī iegādātiem dēļiem

Kā montēt? Pielieciet turētāju pie sienas. Vienā no turētājā esošiem caurumiņiem izurbiet caurumu. Caur to ieskrūvējiet skrūvi; atkārtojiet darbību. Izmantojot līmeņrādī, izvēlieties otro turētāja vietu un piestipriniet to. Uzstādiet plauktu uz turētājiem un piestipriniet to no apakšas, caur turētājos esošo atveri ieskrūvējiet skrūves.

Sienas plaukti - dekora elementiem

 • Minimālisma stilu izvēlieties, ja vēlaties uzmanību pievērst plauktā stāvošām lietām (vāzes, skaistas pudelītes, kastītes), nevis pašam plauktam.
 • Lai gan daži modeļi iztur līdz 32 kilogramiem svaru, šos plauktus izmantojiet vieglākām lietām, jo vairums to paredzēti tikai dekoratīviem mērķiem. Pirms plaukta iegādes konsultējieties ar konsultantu – tam noteikti pasakiet, ko plānojat turēt uz plaukta.
 • Meklējiet "slīdošos" plauktus, kuru muguriņā ir izurbti dziļi caurumiņi un komplektācijā ir metāla šķērsstienis ar izvirzītiem stieņiem. Lai piekarinātu šāda tipa plauktu, pie sienas vienkārši jāpieskrūvē šķērsstienis ar izvirzītiem stieņiem un uz tiem jāuzmauc plaukts.

Kā montēt? Metāla šķērsstieni pielieciet pie sienas. Vienā no tajā esošiem caurumiņiem izurbiet caurumiņu un ieskrūvējiet skrūvi. Izmantojot līmeņrādi, šķērsstieni novietojiet līdzeni un ar pārējām skrūvēm to pieskrūvējiet pie sienas. Plauktu uzmauciet uz stieņiem.

Nomēriet un saplānojiet

Lemjot par plauktu tipu, jāaprēķina, cik plaukti būs nepieciešami.

Pirmkārt, izmēriet aptuvenu mantu, kuras vēlēsieties turēt plauktos, augstumu un platumu, un pēc tam izlemiet, cik plauktu jums nepieciešams. Ja uz plauktiem plānojat turēt grāmatas, atstājiet brīvu vietu rezervei.

Tad padomājiet, kā vēlaties salikt plauktus. Attālums starp regulējama augstuma plauktu profiliem un turētājiem jābūt maksimāli 60 cm. Tam, lai varētu azsniegt mantas, kas atrodas uz augšējā plaukta un nevēlaties meklēt krēslu, augšējo plauktu uzstādiet ne augstāk par 200 cm no zemes.

Kārtojot apakšējos plauktus, tos lieciet ar lielākām atstarpēm, lai izvairītos no pārkrautas augšas efekta.

Uzstādiet profesionāli

Plauktus piekariniet pareizi, ņemiet vērā sienas tipu.

Ģipškartona plākšņu siena

Esiet droši – stipriniet pie profiliem.

 1. Profilus atradīsiet, izmantojot speciālus detektorus vai vienkārši uzsitot pa sienu – sitiet tik ilgi, kamēr skaņa vairs nebūs it kā sišana pa tukšumu.
 2. Atrodot pirmo profilu, atzīmējiet tās vietu ar zīmuli. Meklējiet nākamo profilu. Tie parasti izvietoti ik pa 40–60 cm. .
 3. Piestipriniet plauktu turētājus pie profiliem, izurbjot caurumus un pieskrūvējot ar kokam paredzētajām vai universālajām skrūvēm.
 4. Ja tomēr turētāji jāstiprina tur, kur nav profila, neizmantojiet parastās skrūves. Šajā situācijā izmantojiet ģipškartona plākšņu enkurus, kuru sānos esošie spārniņi izplešas, aizāķējoties aiz plāksnes un nodrošinot stingru balstu.

Siena ar apmetumu

Aizsargājiet viegli sabojājamo sienas virsmu.

Izurbiet caurumus sienā un tajos iedzeniet plastmasas tapas-dībeļus. Skrūves caur plaukta turētājiem ieskrūvējiet dībeļos.

Mūra siena

Sagādājiet atbilstošu urbi.

Ar mūra sienai atbilstošu urbi izurbiet caurumus. Plauktu stiprināšanai izmantojiet nevis parastās skrūves, bet metāla dībeļus, kas paplašinās.

Pircējiem patika šis ieraksts

4/5
1 Pircēja vērtējums

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?