Noderīgi padomi

Kā izvēlēties siltumnīcu?

16 04 2018

Nav jābūt dārza ekspertam, lai pienācīgi izmantotu siltumnīcas priekšrocības. Šīs būves ļauj pagarināt audzēšanas sezonu, uzturēt augiem pastāvīgi labvēlīgu klimatu, pasargājot tos no aukstuma vai pārāk liela nokrišņu daudzuma. Tāpēc, ja jūs meklējat jaunu siltumnīcu, vai esat nolēmis nomainīt veco pret jaunu, šie padomi jums palīdzēs izvēlēties labāko variantu.

Galvenais – izvēlēties vietu siltumnīcai

Domājot par to, kur jāstāv jūsu jaunajai siltumnīcai, jums jāizvēlas tāda vieta, kas atrodas:

  • Saulē bez ēnas;
  • Tālu no augstiem kokiem;
  • Uz līdzenas, drošas virsmas;
  • No visām pusēm viegli pieejamas konstrukcijas (tad siltumnīcu būs viegli tīrīt un kopt to).

Nosakiet izmēru

Izvēloties konkrētu vietu siltumnīcai, jūs zināsiet, kāds lielums būs piemērots. Protams, šis aspekts atkarīgs arī no tā, kādus augus jūs vēlaties stādīt – zemaudzīgiem dārzeņiem pietiks arī ar zemāku siltumnīcu, bet augstākiem augiem nepieciešama arī augstāka siltumnīca. Speciālisti iesaka izvēlēties pēc iespējas lielāku variantu – tad jūs izvairīsieties no raizēm, nolemjot iestādīt vēl dažas šķirnes dārzeņus vai augļus.

TOP piedāvājums

Pārklātās siltumnīcas

Vieglas, efektīvas un ekonomiskas – tā visbiežāk raksturo siltumnīcas, kas pārklātas ar PVC plēvi. Tajās labi saglabājas augiem labvēlīga temperatūra, bet tā kā pats materiāls ir diezgan viegls, tādu siltumnīcu ir viegli uzkonstruēt vai pārnest uz citu vietu. Turklāt tās atšķiras ar ļoti labu cenu, tāpēc ir pieejamas katram, kurš sapņo sev dārzā uzstādīt siltumnīcu.

Polikarbonāta siltumnīcas, kas efektīvi aiztur UV starus – tām ir arī citas pozitīvas īpašības – tās arī labi saglabā siltumu, ir stabilas un izturīgas pret dažādu apkārtējās vides ietekmi. Tas arī nosaka šo siltumnīcu ilgizturību. Lai gan šo siltumnīcu cena ir nedaudz augstāka, nekā siltumnīcām ar PVC plēvi, izmantojot īpašos piedāvājumus internetveikalā 220.lv, jūs varēsiet tās nopirkt ar īpaši labvēlīgiem nosacījumiem.

Daudz retāk sastopamas stikla siltumnīcas – lai gan tās var būt ilgmūžīgs dārza rotājums, tās ir diezgan trauslas un atšķiras ar nelielu formu daudzveidību.

Konstrukcijas elementi

Siltumnīcu alumīnija rāmji ir stabili, izturīgi pret koroziju un samērā viegli. Pievērsiet uzmanību, ka vasarā tie var būt siltāki, bet ziemā – aukstāki. Pateicoties nelielajam svaram, šos rāmjus bieži stiprina pie tērauda rāmja uz zemākas virsmas.

Plastikāta  rāmji  - visai lēta izvēle, kas visvairāk piemērota mazām siltumnīcām. Parasti tie ir pārklāti ar plastikāta plēvi, kas lieliski izkliedē gaismu. Bet, tāpat kā alumīnija rāmjus, tos arī parasti stiprina pie tērauda konstrukcijām – tā palielinās to maksimālā slodze.

Tērauda rāmji un citas konstrukcijas laikam gan ir vispopulārākās, jo šis materiāls ir īpaši izturīgs un var izturēt lielu svaru, tāpēc, ja jūs meklējat stabilu un ilgizturīgu siltumnīcu, ir vērts pievērst uzmanību tieši šim variantam.

Formas izvēle

Visbiežāk sastopamas slīpsienu siltumnīcas un lokveidīgas siltumnīcas. Speciālisti atzīmē, ka lokveidīgas būves ir vieglāk uzstādīt un tās ir izturīgākas, un turklāt no tām labāk noiet sniegs, bet šī izvēle bieži ir atkarīga arī no dārza kopējās kompozīcijas, no tā, kādi dārzeņi vai citi augi tiek audzēti. Tādēļ arvien vairāk uzmanības tiek pievērsts siltumnīcām piliena formā, kas izskatās īpaši un ir pietiekami augstas, lai tajās stādītu augšup augošus augus. Slīpsienu siltumnīcas arī atšķiras ar labu izskatu un tādējādi ļauj maksimāli izmantot visu būves platību.

Citi svarīgi aspekti

Siltumnīcas durvis. Būves ar vienām durvīm – tas ir standarta variants, bet, ja siltumnīca ir ļoti liela, ir vērts padomāt par izstrādājumu ar divām durvīm – tad būs nodrošināta laba ventilācija.

Ventilācija. Tā ir viena no svarīgākajām lietām, kas ļauj izvairīties no mitruma uzkrāšanās un rada augiem labvēlīgu atmosfēru. Lai gan liela daļa siltumnīcu tiek izgatavotas ar vēdlodziņiem, bet, ja jūs vēlaties maksimālu efektivitāti, jums ir papildus jāparūpējas par lodziņu vai ventilatoru siltumnīcā.

Pievēršot uzmanību visiem šiem aspektiem, jūs noteikti izvēlēsieties visām vajadzībām atbilstošu siltumnīcu, kas jums dārzā kalpos ilgus gadus. Parūpējieties arī par papildu piederumiem siltumnīcai – mūsu sortimentā jūs atradīsiet daudz tādus.

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?