Noderīgi padomi

Kā izvēlēties spēļu konsoli?

4.4/5
26 03 2020

Vai vēlaties spēlēt datorspēles, bet nevēlaties tērēt tūkstošiem eiro jaudīgam datoram, un tikpat daudz dažādiem piederumiem? Vai neesat apmierināts ar faktu, ka pēc dažiem gadiem jūsu stacionārais vai portatīvais spēļu dators tiks uzskatīts par novecojušu un daudzas jaunas spēles vairs nedarbosies perfekti? Tad jums jāpasūta spēļu konsole. Tās ir ārkārtīgi lētas, tām ir daudzu gadu spēles un tās darbosies tikpat labi - nav jāmaina grafikas iestatījumi un jādomā, vai spēle darbosies. Turklāt spēļu konsolēs bieži ir spēles, kuras datoru lietotāji nevar izbaudīt.

Parasti daudzas spēles vienkārši ir ērtāk spēlēt konsolē, lai izbaudītu vadības ierīču ērtības un televizora izmēru. Visas šīs priekšrocības kļūst sevišķi svarīgas, kad jāizvēlas personālais dators vai spēļu konsole. Tomēr, ja jūs jau tos pazīstat, jūs, iespējams, vienkārši vēlaties izvēlēties kādu no konsolēm. Kā to izvēlēties? Mēs, 220.lv eksperti, varam jums palīdzēt izlemt!

Top 10 spēļu konsoles

Sony PlayStation 5 (PS5) cena un informācija | Sony PlayStation 5 (PS5) | 220.lv LABĀKA CENA
€ 85800 4.8/5 15st. 24min. Izņemiet rīt
Uz grozu
LABĀKA CENA
Microsoft Xbox Series X cena un informācija | Microsoft Xbox Series X | 220.lv LABĀKA CENA
€ 65600 4.9/5 15st. 24min. Izņemiet rīt
Uz grozu
LABĀKA CENA
Nintendo Switch V2, 32GB, Zils/sarkans (2019) cena un informācija | Nintendo Switch V2, 32GB, Zils/sarkans (2019) | 220.lv
€ 33900 5/5 15st. 24min.
Uz grozu
Microsoft Xbox Series S (be diskų skaitytuvo) cena un informācija | Microsoft Xbox Series S (be diskų skaitytuvo) | 220.lv LABĀKA CENA
€ 31600 5/5 15st. 24min. Izņemiet rīt
Uz grozu
LABĀKA CENA
Sony PlayStation 4 (PS4) Slim, 500 GB cena un informācija | Sony PlayStation 4 (PS4) Slim, 500 GB | 220.lv LABĀKA CENA
€ 33300 5/5 15st. 24min. Izņemiet rīt
Uz grozu
LABĀKA CENA
Nintendo Switch Lite, 32GB, Zils cena un informācija | Nintendo Switch Lite, 32GB, Zils | 220.lv
€ 22500 5/5 15st. 24min.
Uz grozu
Nintendo Game & Watch: arper Mario Bros (NICH005) cena un informācija | Nintendo Game & Watch: arper Mario Bros (NICH005) | 220.lv 3 € ATLAIDE NO 30 €
€ 5500 15st. 24min.
Uz grozu
3 € ATLAIDE NO 30 €
Nintendo Switch Lite, 32GB, dzeltens cena un informācija | Nintendo Switch Lite, 32GB, dzeltens | 220.lv
€ 22900 5/5 15st. 24min.
Uz grozu
Parādīt vairāk

Spēļu bibliotēka

Jums jāsāk, izvēloties vēlamās spēles. Katrā konsolē ir tikai tam paredzētas spēles, tāpēc, ja vēlaties “Halo”, “Gears of War” vai “Forza Motosport”, jūsu vienīgā izvēle ir “Xbox One”. Tomēr, ja jūs vairāk interesē “The Last Guardian” vai “Bloodborne”, varbūt iegādājieties “PlayStation 4”?

Ja neesat dzirdējis nevienu no šīm spēlēm un jums tas patiešām nav nozīmīgi, iespējams, vēlēsieties iegādāties “PlayStation 4”. Mēs neteiktu, ka “PS4” spēlētāji var izvēlēties no daudz lielākas spēļu bāzes, taču neliela priekšrocība, ko šī konsole šobrīd dod, ir tā, ka “PS4” ir vienkārši populārāka konsole. Vairāk spēlētāju - vairāk spēļu pircēju - vairāk spēļu izstrādātāju. Šis ir slēgts loks.

Ko izmanto jūsu draugi?

Tas var izklausīties dīvaini un pat neparasti, taču jums vajadzētu būt diezgan svarīgi zināt, ko izmanto jūsu draugi. Kāpēc? Pirmkārt un galvenokārt, spēja spēlēt tiešsaistē ar draugiem vai svešiniekiem ir svarīga spēļu sastāvdaļa šajās dienās. Spēlēt ar draugiem ir daudz jautrāk, vai ne? Turklāt, ja jums ir draugi, kuri jau ir iegādājušies vienu vai otru konsoli, tas nozīmē, ka viņiem, iespējams, jau ir lieliska spēļu kolekcija. Tas ļaus jums vienkārši laiku pa laikam apmainīties ar spēlēm, ļaujot ietaupīt jums un jūsu draugiem.

Atbalsts vecām spēlēm

Nostalģija ir spēcīgs "ierocis", un gan “Microsoft”, gan “Sony” ir mēģinājuši to izmantot. “Xbox One” ir diezgan ierobežots “Xbox 360” spēļu atbalsts, lai gan jums būs vai nu vajadzīgas vecās, fiziskās “Xbox 360” spēles, vai arī jums būs jāabonē “Xbox Live”. Tikmēr ar “PlayStation 4”  jūs varat spēlēt gan “PlayStation 3”, gan pat “PS2” spēles ar “PlayStation Now”, kas ir maksas pakalpojums. Jāatzīst, ka neviens uzņēmuma risinājums nav ideāls, taču, ja jums iepriekš ir bijusi viena vai otra uzņēmuma spēļu konsole, ir vērts padomāt, vai jums dažkārt nepietrūkst veco spēļu.

Xbox vai PlayStation konsole: ko izvēlēties?

“Microsoft” un “Sony” konkurē gadiem ilgi - dažreiz viņi pat kopē viens otru, bet tas nav slikti. Tas ir iemesls, kāpēc “PS4” un “Xbox One” ir daudz līdzību. Lielākā daļa spēļu atbalsta abas konsoles, tāpēc, izvēloties vienu, jūs nezaudēsiet pārāk daudz. Abas konsoles atbalsta arī USB atmiņu, Blu-ray diskus un DVD diskus. Jūs varat paplašināt “Xbox One” atmiņu, vienkārši izmantojot USB, savukārt ar “PlayStation 4” jūs varat nomainīt iekšējo cieto disku. Abām konsolēm ir nedaudz atšķirīgas, taču aptuveni vienlīdz ērtas vadības ierīces, un galu galā abas konsoles ir vienkārši pārsteidzošas un iztērētās naudas vērtas. 

Runājot par atšķirībām starp šīm konsolēm, ir vērts atzīmēt, ka PlayStation konsoles var piedāvāt labāku spēļu pieredzi ar augstākās klases tehnoloģiju. Tikmēr Xbox spēļu konsoles ir vairāk orientētas uz izklaidi. Taisnība, ka jaunās Xbox Series X un PlayStation 5 spēļu konsoles, kuras tiks izlaistas līdz 2020. gada beigām, var mainīt šo kārtību. Jau tagad ir daudz baumu par to, kā šīs jaunās ierīces izskatīsies.

Sony PlayStation 4 (PS4) Slim, 500 GB cena un informācija | Sony PlayStation 4 (PS4) Slim, 500 GB | 220.lv 10 € ATLAIDE NO 250 €
€ 33300 5/5 7st. 42min. Izņemiet rīt
Uz grozu
10 € ATLAIDE NO 250 €
Parādīt vairāk

Galvenās specifikācijas spēļu konsolēm

Spēļu konsoļu iespējas ir atkarīgas ne tikai no konkrētā uzņēmuma, bet arī no noteiktām specifikācijām. Ņemiet vērā šādus parametrus:

  • Efektivitāte. Ja jūs plānojat spēlēt augstākās klases spēles un vēlaties izvairīties no tehniskām problēmām, meklējiet visspēcīgāko aprīkojumu. Lielāku RAM, vairāku serdeņu un GHz spēļu konsoles procesors nodrošinās neaizmirstamu un vienmērīgu spēļu pieredzi.
  • Iekšējā atmiņa. Šis aspekts ir būtisks tiem, kuri plāno lejupielādēt spēles, nevis spēlēt tās no diska. Jo vairāk iekšējās atmiņas ir spēļu konsolei, jo lielāku spēles bibliotēku jūs varat uzkrāt. Pašlaik tirgū ir pieejami pat produkti ar 1 TB atmiņu, tāpēc noteikti atradīsiet to, kas atbilst jūsu vajadzībām un budžetam.
  • Grafika. Gan “Microsoft”, gan “Sony” konsolēs tiek izmantotas augstas kvalitātes, ātrdarbīgas grafikas kartes. Tomēr, ja meklējat labāko variantu, salīdziniet to ātrumu un pārliecinieties, ka spēlējot izbaudat 4K attēlus.

Papildu iespējas

Atcerieties, ka “PlayStation 4” un “Xbox One” vairs nav tikai spēļu konsoles, tie ir pilni multivides centri. Ir vērts atzīmēt, ka “Xbox One” ir nedaudz plašākas multivides iespējas, un pārskatos teikts, ka “One” interfeiss ir vienkārši ērtāks nekā “PS4”. Izmantojot “Xbox One”, daudz ērtāk varēsiet izmantot tādus pakalpojumus kā “Netflix”.

No otras puses, jaunā “PlayStation” ir nedaudz jaudīgāka nekā “Xbox One” un parasti rada labāku spēles grafiku. Atjaunotie “Xbox One S” un “PlayStation 4 Pro” ļauj izbaudīt vēl labāku grafikas kvalitāti, taču pagaidām “Sony” jaudas un grafikas ziņā joprojām ir priekšā “Microsoft”. Un, ja jums patīk virtuālā realitāte un esat gatavs ieguldīt nedaudz vairāk, varat arī iegādāties īpašas “Sony” virtuālās realitātes aizsargbrilles, lai izveidotu savienojumu ar savu “PS4”, lai spēlētu virtuālās realitātes spēles.

Tikmēr, ja spēļu konsole bieži ir jūsu ballītes centrā, ieteicams izvēlēties “Xbox One” kopā ar jauno “Kinect”. Jā, “PS4” patiešām ir savs “PlayStation Move”, taču ir vēl daudz vairāk spēļu, kas pielāgotas “Kinect”, un kopumā “Kinect” darbojas mazliet labāk.

‘Microsoft Xbox One”, “Xbox One S”, “Sony PlayStation 4” un “PlayStation 4 Pro” spēļu konsoles ir lētākas, pērkot 220.lv, jo šeit regulāri ir lieliski piedāvājumi, cenas un atlaides ar īpašu atlaižu kodu. Šis ir ieguldījums, kuru vērts atzīmēt, jo spēļu konsoles spēlē gadiem ilgi, un to nevainojamais izpildījums tiek garantēts pat pēc ilgāka laika.

Pircējiem patika šis ieraksts

4.4/5
9 Pircēju vērtējumi

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?