Noderīgi padomi

Kā izvēlēties stacionāro datoru?

4/5
18 02 2018

Neskatoties uz to, ka klēpjdatoru popularitāte aug sakarā ar to pieaugošo jaudu un cenām, kas samazinās, stacionārie datori vēl aizvien ir populāri, pateicoties lielākai to jaudai, zemākai cenai, ilgstošākam kalpošanas laikam un iespējām vienkāršāk, lētāk un biežāk atjaunot. Tomēr gan klēpjdatori, gan stacionārie datori ir līdzīgi tai ziņā, ka gan vienus, gan otrus ir diezgan grūti izvēlēties. Kā pareizi izvēlēties stacionāro datoru, mēs paskaidrosim šajā ceļvedī.

TOP - piedāvājumi: Portatīvie datori

Acer Nitro 5 AN515-43 (NH.Q6ZEP.006) cena un informācija | Acer Nitro 5 AN515-43 (NH.Q6ZEP.006) | 220.lv LABĀKA CENA
€ 64900 5/5 8d. 9st. Ir noliktavā
Uz grozu
LABĀKA CENA
Dell XPS 17 9700 FHD+ i7-10875H RTX2060 32GB 1TB cena un informācija | Dell XPS 17 9700 FHD+ i7-10875H RTX2060 32GB 1TB | 220.lv -24% 0 €
€ 2 89500 8d. 9st.
Uz grozu
HP Pavilion Gaming 15-dk1058nw cena un informācija | HP Pavilion Gaming 15-dk1058nw | 220.lv LABĀKA CENA
€ 68299 8d. 9st. Ir noliktavā
Uz grozu
LABĀKA CENA
HP Pavilion Gaming 16-a0038nw (365D3EA) cena un informācija | HP Pavilion Gaming 16-a0038nw (365D3EA) | 220.lv LABĀKA CENA
€ 79200 8d. 9st. Ir noliktavā
Uz grozu
LABĀKA CENA
Asus 90NR03S2-M05320 cena un informācija | Asus 90NR03S2-M05320 | 220.lv LABĀKA CENA
€ 93400 5/5 8d. 9st. Ir noliktavā
Uz grozu
LABĀKA CENA
Lenovo IdeaPad Gaming 3 15ARH05 (82EY002HDU) cena un informācija | Lenovo IdeaPad Gaming 3 15ARH05 (82EY002HDU) | 220.lv LABĀKA CENA
€ 92899 8d. 9st. Ir noliktavā
Uz grozu
LABĀKA CENA
Lenovo IdeaPad Gaming 3 15ARH05 (82EY00EFPB) cena un informācija | Lenovo IdeaPad Gaming 3 15ARH05 (82EY00EFPB) | 220.lv LABĀKA CENA
€ 69400 8d. 9st. Ir noliktavā
Uz grozu
LABĀKA CENA
Parādīt vairāk

Padomājiet, kādam nolūkam Jūs datoru izmantosiet

Vai Jūs esat pieredzējis datora lietotājs? Iespējams, Jūs tikai sērfojat internetā, skatāties ziņas, video ierakstus un filmas un klausāties mūziku? Tādā gadījumā Jums nenāksies un nav vērts daudz ieguldīt, jo arī lētāks dators labi strādās un izpildīs savas galvenās funkcijas.

Ja Jūs esat vidējs lietotājs, bieži atverat liels skaitu grāmatzīmju pārlūkprogrammā, skatāties filmas ar augstu izšķirtspēju, reizēm spēlējat nesarežģītas spēles, tādas, kā “Team Fortress 2” vai “CS:GO”, tad Jums pietiks ar ekonomiskās vai vidējās klases datoru ar diezgan vienkāršu diskrētu vai pat integrētu videokarti. Tiesa, tādā gadījumā, iespējams, jau vajadzētu aizdomāties par datoru ar lielāka apjoma atmiņu, īpaši, ja Jūs savā datorā plānojat uzglabāt daudz fotogrāfiju, mūzikas failu un filmu.

Pašiem prasīgākajiem lietotājiem, kuri plāno spēlēt grafiski sarežģītas spēles, strādāt ar grafiku, video ierakstiem vai fotogrāfiju, mēs piedāvājam pirkt tikai visaugstākās klases stacionāros datorus ar vislabākajām videokartēm, jaudīgiem procesoriem, lielu daudzumu atmiņas (vismaz vienai no atmiņas ierīcēm jābūt SSD tipa), lielu RAM apjomu. Ja Jūs esat pārliecināts, ka Jums vajadzīga ļoti liela jauda, tad varat pievienot datoram papildus ierīces: liela apjoma operatīvo atmiņu, nomainīt cieto disku, pievienot otru videokarti utt. Katra stacionārā datora modifikācijas iespējas ir dažādas, un par šo jautājumu vajadzētu iepriekš painteresēties, tomēr visus stacionāros datorus vismaz zināmā mērā var pilnveidot vai atjaunot patstāvīgi – tā arī ir viena no vissvarīgākajām to priekšrocībām.

Nosakiet sava budžeta apmēru

Nākamais solis ir noteikt Jūsu budžetu. Atcerieties to, ka, ja Jums tagad nav lielākas summas, tad sākumā Jūs varat iegādāties vienkāršāku stacionāro datoru un turpmāk pilnveidot to – tikai jāpainteresējas par tā modifikācijas iespējām. Ja Jūs vēlaties spēlēt spēles, taču Jūsu budžets ir tikai daži simti eiro, tad mērķa sasniegšana būs diezgan grūts uzdevums. Īstiem spēļu cienītājiem mēs iesakām sagatavoties investēt vairāk kā 600 eiro, jo spēļu datoru cena bieži vien ir augsta, taču, ja Jūs tikai reti spēlējat spēles un izvēlaties diezgan vienkāršas spēles, tad Jums pilnībā pietiks ar integrētu videokarti, tāpēc nav vērts uztraukties pārāk maza budžeta dēļ.

Profesionāļi, kuri strādā ar grafiku, pieder atsevišķai kategorijai, un viņiem der tikai paši dārgākie “Windows” datori, bet vairumam labākā izvēle būs “Apple” datori ar “macOS”. Jebkurā gadījumā tiem, kas ietilpst šajā kategorijā, nāksies investēt vismaz tūkstoti eiro.

TOP - piedāvājumi: Personālie datori

Nepārvērtējiet procesoru un RAM, bet arī nenovērtējiet par zemu videokarti

Starp cilvēkiem, kuriem nav lielas darba pieredzes ar datoriem, izplatīts ir mīts par to, ka datora svarīgākais komponents ir RAM vai procesors. Būtībā – jā, gan procesoram, gan RAM ir svarīga nozīme. Ja viens no šiem komponentiem ir pārāk vājš, tad tas var negatīvi ietekmēt datora lietošanas pieredzi. Tomēr šos komponentus nevajadzētu pārvērtēt. Lielākās daļas cilvēku vajadzību apmierināšanai pilnībā pietiek ar “Intel” vai vidējas klases “AMD” procesoru un 8 vai pat 4 GB operatīvo atmiņu.

Tostarp pircēji bieži vien par zemu novērtē videokartes nozīmi un aizmirst par to. Tādējādi bieži tiek pieļauta neapdomīga kļūda – spēļu cienītājs pērk stacionāro datoru bez diskrētās videokartes, kā rezultātā vairums spēļu iet ne pārāk gludi, bet dažas – vispār nestrādā. Ja Jūs izmantojat datoru spēlēm vai darbam ar grafiku, tad diskrētā videokarte tam ir praktiski nepieciešama. Un labāk investēt mazliet vairāk datorā ar jaudīgāku videokarti, nekā datorā ar jaudīgāku procesoru.

Pašlaik tirgū visjaudīgākās ir videokartes “Nvidia GTX 1080 Ti” un “AMD RX 580”, tomēr tās ir diezgan dārgas un tās var atrast tikai datoros, kuru cena sniedzas vairākos tūkstošos. Tirgū vienas no pašām populārākajām ir videokartes “Nvidia GTX 1060” un “AMD RX 470”. Tās ir pietiekami jaudīgas tam, lai ideāli raiti spēlētu jebkuras spēles ar izšķirtspēju Full HD, turklāt to cena nav nesasniedzama. Jaudīgākas vai vājas videokartes parasti tiek atzīmētas ar lielāku vai mazāku sērijas numuru, pēc kura arī vajadzētu orientēties.

Izvēlēties datoru vai tā komponentus palīdzēs arī atsauksmes internetā. Tā kā to ir ļoti daudz, Jūs varat atrast detalizētu informāciju par absolūti ikvienu datora detaļu, kura Jums interesē.

Ja Jūs spēles nespēlējat, tad varat vispār nepievērst uzmanību videokartei. Meklējiet datoru ar lielāku RAM apjomu, jaudīgāku un jaunu procesoru. Ja Jūs neplānojat ielādēt datorā lielu skaitu failus (filmas, fotogrāfijas utt.), tad mēs iesakām izvēlēties datoru ar SSD tipa atmiņu cietā diska vietā. Starpību starp SSD un cieto disku noteikti sajutīs ikviens lietotājs – dators ar SSD ieslēdzas daudz ātrāk, daudz ātrāk atveras arī jebkuras programmas.

Lai cena Jūs nebiedē

Neaizmirstiet to, ka pasūtīt stacionāro datoru vai citu datortehniku internetā Jūs varat tieši šajā sekundē, un vietnē 220.lv to var izdarīt lētāk. Nav obligāti jāinvestē stacionārajā datorā liela summa – vēlāk Jūs varat to pilnveidot, bet novecojušās detaļas vienkārši nomainīt ar jaunām, tāpēc viens stacionārais dators var lieliski kalpot 5 vai 6 gadus, pat ja sākotnējā cena bijusi diezgan zema.

Pircējiem patika šis ieraksts

4/5
3 Pircēju vērtējumi

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?