Noderīgi padomi

Kā izvēlēties telefonu fotografēšanai?

4.4/5
19 06 2019

Mūsdienās mobilo telefonu iespējas ir ievērojami paplašinājušās, tāpēc telefoni, kas paredzēti fotogrāfēsanai. nevienu vairs nepārsteidz – daži kameru modeļi ļauj uzņemt ļoti augstas kvalitātes attēlus un justies kā īstiem fotogrāfiem. Tomēr, lai nodrošinātu Jūsu fotogrāfiju kvalitāti, ir ļoti svarīgi izvēlēties pareizo ierīci – ja apsverat, kurš tālrunis ir labākais fotografēšanai, sekojiet šiem padomiem.

Pārbaudiet top sarakstus

Lai ietaupītu laiku un ļoti ātri uzzinātu, kurš tālrunis ar labāko kameru ir novērtēts vislabāk, varat iepazīties ar mobilo telefonu TOP sarakstiem. Šeit Jūs nekavējoties atradīsiet salīdzinājumu svarīgākajām specifikācijām un kritiķu spriedumus, bet paturiet prātā, ka jaunākajiem un labākajiem modeļiem būs nepieciešami vislielākie ieguldījumi.

Tāpēc Jums ir jāpadomā iepriekš par to, cik bieži un kādiem nolūkiem Jūs parasti fotografējat – un tad izlemiet, vai nepieciešams izvēlēties labākos modeļus. Ja Jūs nolemjat izvēlēties telefonu ar labāko kameru tieši tagad, apsveriet Huawei P30 Pro un Samsung Galaxy S10 Plus variantus: šīs viedkameras pašlaik saņem vislielākāos komplimentus.

Salīdziniet svarīgākās kameras iespējas

Tomēr, ja Jūs nolemjat neuzticēties recenzijām un vēlaties uzzināt, kurš tālrunis ar vislabāko kameru atbilst Jūsu cerībām, vispirms ņemiet vērā šādus kameras parametrus:

  • Automātiska fokusēšana. Šī funkcija ļauj izvairīties no izplūdušiem attēliem – pat modeļiem ar visvairāk megapikseļiem bez automātiskās fokusēšanas nav iespējams sasniegt augstāko kvalitāti. Tagad lielākajai daļai viedtālruņu ir šāda funkcija, bet Jūs nekļūdīsieties, ja vispirms pārliecināsieties.
  • Zibspuldze. Ja plānojat fotografēt vietas vai objektus, kas ir vāji apgaismoti, Jums būs nepieciešams tālrunis ar labu kameru un kvalitatīvu zibspuldzi. Papildu spilgtumu nodrošina dubultā LED zibspuldze, bet Jūs varat izvēlēties arī citas opcijas.
  • Diafragma. Šāja gadījumā, jo mazāk jo labāk: tas nozīmē, ka objektīvā ieplūst vairāk gaismas un fotoattēlu spilgtums, dziļums un kvalitāte tiek uzņemti mazākā gaismā.
  • 4K izšķirtspēja. Tālrunis ar 4K kameru pašlaik ļaus uzņemt iespaidīgākos fotoattēlus un video – šī funkcija nav obligāti nepieciešama, bet, ja meklējat labāko modeli Jums šis būtu jāņem vērā.
  • Sensors. Ja procesors ir tālruņa sirds, sensoru var saukt par kameras sirdi: ja tas kvalitatīvi absorbē gaismu, varat uzņemt labākus kadrus. Tas ir labāk izdarāms ar lielākiem sensoriem – tieši tāpēc pat tālrunis ar mazāk megapikseļiem (ar divkāršu kameru vai citu) dažreiz var nodrošināt labāku attēla kvalitāti.
  • Tālummaiņa. Šajā gadījumā ir svarīgi apsvērt tālummaiņas opcijas veidus: digitālā tālummaiņa ir vairāk programmatūras process, bet optiskā tālummaiņa – „reāla“ fotoaparāta tālummaiņa, kas ļauj Jums aplūkot objektu sīkāk un kvalitatīvāk. Ja vēlaties labāku efektu, izvēlieties otro opciju.

Pievērsiet uzmanību telefona specifikācijām

Lai gan šie iestatījumi nav tik svarīgi, kā tie kuri tika minēti iepriekš, lai padarītu Jūsu tālruni ar jaudīgo kameru vēl efektīvāku un ērtāku, Jums jāpatur prātā šādas specifikācijas:

  • Procesors. Jo jaudīgāks procesors un jo lielāks būs Jūsu viedtālruņa RAM apjoms, jo efektīvāk tā darbosies – Jūs neapšaubāmi jutīsiet šīs priekšrocības fotografējot.

  • Ietilpība. Lai gan tagad ir iespējams atrast alternatīvas datu glabāšanai, jūs, iespējams, nevēlaties, lai jaunā LEICA kamera (vai cits modelis) spētu uzglabāt tikai vienas dienas fotoattēlus vai citu svarīgu informāciju. Tāpēc, pirms iegādājaties viedtālruni, Jums jāņem vērā Jūsu vajadzības (un tas, ka augstākas kvalitātes fotogrāfijas aizņem vairāk vietas) un jāizvēlas atbilstoša ietilpība.

64GB atmiņa ir optimāls variants tiem, kam patīk fotogrāfēšana, bet, ja Jūs uzkrājat vairāk datu, jāizvēlas modeļi ar vēl lielāku atmiņu.

  • Ekrāna izmērs. Jo lielāks ir tālruņa ekrāna izmērs, jo vairāk attēlā varēs redzēt, fotografējot, un jo lielāka ir ekrāna izšķirtspēja, jo skaidrāka būs bilde. Protams, šajā gadījumā ir svarīgi komforta un ieraduma aspekti, līdz ar to ir apgrūtinoši noteikt precīzi, kāds ekrāna izmērs būs visērtākais ikvienam.

Nosakiet budžetu

Zinot, cik daudz naudas Jūs varat tērēt šim pirkumam, Jūsu meklēšana būs vieglāka. Bieži vien tiek apšaubīts vai patiešām pastāv lēts telefons ar labu kameru, bet par to nebūtu jāsatraucas – ja Jūs rūpīgi izanalizējat visus iepriekš minētos parametrus, Jūs atradīsiet vairākus šādus modeļus. Protams, lēts telefons ar labu fotokameru, visticamāk, nespēs nodrošināt dažas specifikācijas, kas piemīt labākajiem modeļiem,  vai būs ar mazāku ietilpību, tāpēc šajā gadījumā Jums būs jāapsver, kādi parametri Jums ir vissvarīgākie.

Padomājot par visām šīm niansēm, Jūs varēsiet viegli izlemt, ar kuru viedtālruni doties iespaidīgāko kadru medībās. Daudzus uzmanības cienīgus modeļus atradīsiet 220.lv interneta veikalā – šeit Jūs tos iegādāsieties par izdevīgu cenu!

Pircējiem patika šis ieraksts

4.4/5
13 Klientu vērtējumi

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?