Noderīgi padomi

Kā izvēlēties videoreģistratoru?

4.3/5
20 02 2018

Videoreģistratori tagad ir daudziem, jo šī ierīce palīdz nodrošināt drošību, mieru, bet reizēm pat fiksēt interesantus un skaistus kadrus, braucot ar automašīnu. Un tomēr, tā nav nemaz tik veca tehnoloģija, tāpēc cilvēki vēl arvien nezina, kā pareizi izvēlēties tādu ierīci. Un tajā Jums palīdzēsim mēs, 220.lv eksperti.

70mai car DVR A800S + backup camera RC06 cena un informācija | 70mai car DVR A800S + backup camera RC06 | 220.lv 9 € ATLAIDE NO 100 €
€ 15300 10st. 34min. Ir noliktavā
Uz grozu
9 € ATLAIDE NO 100 €
MIO MiVue 826, Melns cena un informācija | MIO MiVue 826, Melns | 220.lv 9 € ATLAIDE NO 100 €
€ 14200 5/5 10st. 34min.
Uz grozu
9 € ATLAIDE NO 100 €
Xiaomi 70mai 1S, melna cena un informācija | Xiaomi 70mai 1S, melna | 220.lv 3 € ATLAIDE NO 30 €
€ 3600 4.9/5 10st. 34min. Ir noliktavā
Uz grozu
3 € ATLAIDE NO 30 €
70mai car DVR A800S 4K, Melns cena un informācija | 70mai car DVR A800S 4K, Melns | 220.lv 9 € ATLAIDE NO 100 €
€ 12400 10st. 34min.
Uz grozu
9 € ATLAIDE NO 100 €
Mio MiVue 731, melns cena un informācija | Mio MiVue 731, melns | 220.lv 6 € ATLAIDE NO 60 €
€ 8827 10st. 34min.
Uz grozu
6 € ATLAIDE NO 60 €
70mai car DVR Pro Plus A500S cena un informācija | 70mai car DVR Pro Plus A500S | 220.lv 6 € ATLAIDE NO 60 €
€ 7299 5/5 10st. 34min. Ir noliktavā
Uz grozu
6 € ATLAIDE NO 60 €
Garmin Dash Cam 47 cena un informācija | Garmin Dash Cam 47 | 220.lv 9 € ATLAIDE NO 100 €
€ 16600 10st. 34min.
Uz grozu
9 € ATLAIDE NO 100 €
Navitel R1050 Full HD cena un informācija | Navitel R1050 Full HD | 220.lv 6 € ATLAIDE NO 60 €
€ 7627 4.6/5 10st. 34min. Ir noliktavā
Uz grozu
6 € ATLAIDE NO 60 €
Xblitz Z9 video reģistrators cena un informācija | Xblitz Z9 video reģistrators | 220.lv 3 € ATLAIDE NO 30 €
€ 4099 5/5 10st. 34min. Ir noliktavā
Uz grozu
3 € ATLAIDE NO 30 €
Parādīt vairāk

Kāpēc nevajadzētu izvēlēties alternatīvas?

Pirmkārt, parunāsim par alternatīvām, kuras reizēm izvēlas, lai ietaupītu. Jāsāk ar to, ka Jums nekādā gadījumā nevajadzētu izmantot savu telefonu kā videoreģistratoru kaut vai tāpēc, ka vasarā saules stari un karstums var stipri kaitēt telefona akumulatora kalpošanas laikam.

Turklāt telefonā Jūs nevarēsiet saglabāt tik daudz materiālu, un, ja Jums vajadzēs izmantot telefonu navigācijai, Jūs to nevarēsiet izdarīt, vai arī nāksies ziedot videoreģistratora funkciju un, protams, savu drošību.

Galu galā videoreģistratori ir aizsargāti pret triecieniem, tie var pieslēgties tieši automobiļa akumulatoram, tāpēc jebkura incidenta gadījumā pastāv liela iespējamība, ka videoreģistratora fiksētie materiāli saglabāsies.

Attēla kvalitāte – acīmredzama lieta

Izvēloties videoreģistratoru, pievērsiet uzmanību tā fiksējamā attēla detalizētībai un kadru skaitam sekundē. Mēs iesakām iegādāties reģistratoru, kas filmē ar izšķirtspēju 1080 piks. 30 kadru sekundē. Jā, pilnībā derēs arī izšķirtspēja 720 piks., taču modeļu ar 1080 piks. cena daudz neatšķiras. Ja Jūs bieži braucat ar automašīnu diennakts tumšajā laikā, tad iesakām iegādāties modeli ar nakts redzamības režīmu. Šis režīms ir vairumam jauno reģistratoru, tomēr noskaidrot, vai filmēšanas kvalitāte būs pietiekami laba, bieži palīdz internetā esošās atsauksmes.

Reģistratora lielumam jābūt atkarīgam no Jūsu priekšējā stikla izmēra

Izvēloties kameras lielums var būt kritisks aspekts. Daži modeļi ir ļoti mazi un praktiski nepamanāmi, tomēr dažiem videoreģistratoriem ir vienkārši milzīgi izmēri, un tos praktiski nav iespējams noslēpt. Vairumam lielums nav svarīgs, tomēr, ja Jūs vadāt sporta auto vai cita veida nelielu auto ar diezgan nelielu priekšējo stiklu, tad liels videoreģistrators var tiešām tracināt. Tiesa, lieli un pamanāmi videoreģistratori var veicināt to, ka citi autovadītāji uz ceļa uzvedīsies mierīgāk un laipnāk.

Ekrāns – vajadzīgs vai nē?

Daži videoreģistratori ir aprīkoti ar ekrānu, citi nav. Ekrāns videoreģistratoriā nepieciešams tikai tādā gadījumā, ja Jūs nevēlaties tērēt daudz laika reģistratora iestatīšanai vai diezgan bieži mainīt vēlaties iestatījumu parametrus. No otras puses, videoreģistratora iestatīšana parasti ir vienreizējs process, videoreģistratora ekrāns reizēm var novērst Jūsu uzmanību no ceļa, tādi videoreģistratori ir dārgāki, bet tos uzstādīt ir nedaudz sarežģītāk. Tāpēc vajadzētu kārtīgi padomāt, vai Jums patiešām automašīnā ir vajadzīgs vēl viens ekrāns?

Dzīvi atvieglojošas, taču ne pašas nepieciešamākās funkcijas

Tāpat kā izvēloties jebkuru citu ierīci, internetā var pasūtīt videoreģistratoru ar daudzām progresīvām tehnoloģijām. Vai Jums tas patiešām vajadzīgs? Īsi apspriedīsim katru šo funkciju.

  • GPS – GPS uztvērēji videoreģistratorā ļauj fiksēt Jūsu koordinātas un braukšanas ātrumu. Tas var noderēt ne tikai kāda incidenta gadījumā, bet arī tādā gadījumā, ja Jūsu automobili lieto citas personas, bet Jūs vēlaties zināt, vai tās patiešām nepārsniedz ātrumu.
  • Kustības detektors – ja Jūs baidāties no vandālisma, tad varat iegādāties reģistratoru ar kustības detektoru, kas naktī sāk filmēt automātiski tādā gadījumā, ja kāds tuvojas Jūsu automašīnai. Šī funkcija reizēm var kaitināt, taču dažos gadījumos tā var ļoti noderēt.
  • Iebūvēta baterija – parasti videoreģistratori tiek pievienoti tieši automobiļa enerģijas avotam, tomēr dažām ierīcēm ir iebūvēta baterija, kas ļauj kamerai strādāt bez ārēja enerģijas avota. Tas var noderēt tādā gadījumā, ja Jūs vēlaties kontrolēt situāciju, kad nekur ar auto nebraucat un uztraucaties par to, ka izlādēsies automobiļa akumulators.
  • Spēka un sadursmes sensori – spēku mērošie sensori dažos gadījumos var būt tiešām noderīgi. Visbiežāk videoreģistratori ieraksta datus, izmantojot ciklisko metodiku – tas nozīmē, ka tad, kad atmiņas kartē beidzas vieta, dati tiek rakstīti virs vecākiem datiem, kas ir atmiņas kartē. Taču spēka un sadursmes sensoriem ir jānodrošina Jūsu videomateriālu drošība un nedrīkst ļaut datiem pārrakstīties.

Vienkomponenta vai divkomponentu videoreģistrators?

Vienam no pēdējiem lēmumiem, ja izvēlaties videoreģistratoru, ir jābūt par kameru skaitu. Daži reģistratori ir divkomponentu, tomēr lielākā daļa – vienkomponenta. Vairums incidentu gadās tieši auto priekšpusē, lai uzglabātu tāda  reģistratora materiālus, vajag mazāk vietas, un reģistratori tikai ar vienu kameru maksā lētāk. Taču, ja kaut kas notiek aiz Jūsu automobiļa, tad ar vienu kameru Jūs to nevarēsiet piefiksēt.

Tādēļ arī tika radīti divkomponentu videoreģistratori – tie maksā dārgāk, taču nodrošina Jūsu drošību gan aizmugurē, gan priekšpusē. Tomēr jāatceras, ka tāda tipa ierīces ir dārgākas un sarežģītāk uzstādāmas automobilī.

Cenai nevajadzētu būt Jums pārāk svarīgai

Nevajadzētu aizmirst, ka videoreģistrators ir ierīce, kas paredzēta Jūsu drošības nodrošināšanai, tāpēc nav vērts žēlot naudu tādas lietas iegādei. Turklāt vietnē 220.lv var iegādāties videoreģistratoru par zemāku cenu, nekā citās vietās. Šeit vienmēr norit akcijas, izpārdošanas, tiek piemērotas atlaides, izmantojot īpašus promokodus, tāpēc Jūsu automobiļa un Jūsu aizsardzība noteikti nemaksās pārāk dārgi.

Pircējiem patika šis ieraksts

4.3/5
12 Pircēju vērtējumi

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?