Noderīgi padomi

Kā mazgāt apakšveļu?

5/5
05 01 2021

Augstas kvalitātes krūšturi, biksītes, zeķubikses vai koriģējoša apakšveļa var prasīt ievērojamus ieguldījumus, tāpēc ir saprotams, ka vēlaties tos pēc iespējas ilgāk saglabāt labākā izskatā. Nepareiza kopšana var izraisīt apakšveļas ātru izstiepšanos, formas vai krāsas zaudēšanu, tāpēc ir īpaši svarīgi zināt, kā to pareizi mazgāt un kādas kļūdas nepieļaut.

Mazgāšanas pamatnoteikumi

sieviesu apaksvela uz pakaramajiem

Jebkura apakšveļa vairs nezaudēs izskatu, ievērojot dažus vienkāršus noteikumus:

  • Mazgājiet ar rokām ar aukstu vai siltu ūdeni augstā temperatūrā;
  • Nekad neatbrīvojiet apakšveļu no liekā ūdens daudzuma, to izgriežot. Izspiediet ūdeni ar labi absorbējošu dvieli;
  • Nelietojiet ļoti spēcīgas ķīmiskas vielas, izvēlieties tikai īpašus produktus smalkiem audumiem;
  • Mazgājot veļas mašīnā, vienmēr izmantojiet īpašu maisu apakšveļas mazgāšanai;
  • Kārtojiet mazgājamās drēbes. Nekad nemazgājiet smalkāku audumu izstrādājumus kopā ar rupjāka materiāla priekšmetiem, piem. dvieļi, gultas veļu vai džinsiem;
  • Nepārslogojiet veļas mazgājamo mašīnu un veļas maisu ar drēbēm, pretējā gadījumā apakšveļa tiks slikti izmazgāta vai tiks deformētas citas drēbes.
  • Veļas žāvēšanai neizmantojiet žāvētāju, bet ļaujiet veļai dabiski izžūt.

Koriģējošā apakšveļa

korigejosa apaksvela tiek mazgata specialos masinos

Koriģējošās apakšveļas sastāvs dažādiem ražotājiem ir atšķirīgs, taču neatkarīgi no materiāla, viskozes, zīda vai kokvilnas tos īpaši ietekmē augsta temperatūra. Nepareiza mazgāšana var izraisīt to saraušanos vai zaudēt formēšanas īpašības. Vislabāk to mazgāt ar rokām, pat ja uz etiķetes norādīts citādi. Tādā veidā Jūs varat būt pārliecināts, ka apakšveļu varat valkāt ilgāku laiku. Ja Jūs joprojām nevēlaties mazgāt ar rokām, tad jutīgiem audumiem izmantojiet īpašus veļas maisiņus, produktus bez hlora un izvēlieties pēc iespējas maigāku mazgāšanas programmu. Atcerieties, ka šādu apakšveļu nevar žāvēt veļas žāvētājā.

Krūšturi

krustura mazgasana velas masina majas

Šī, iespējams, ir visjutīgākā apakšveļas daļa. Nepareiza temperatūra, pārmērīgs ātrums vai pasākumi, kas nav piemēroti jutīgiem audiem, var neatgriezeniski sabojāt krūštura materiālu. Plašāk par to kopšanu varat izlasīt rakstā: kā mazgāt krūšturi. Tomēr pat rūpīga kopšana negarantē, ka gaiši krūšturi saglabās savu krāsu, tos bieži valkājot un mazgājot. Ja Jūsu iecienītākais baltais krūšturis ir pelēks, nesteidzieties to izmest un iepriekš izmēģiniet efektīvus veidus, kā balināt krūšturi.

Biksītes

biksisu mazgasana majas

Vispirms ievērojiet ražotāja norādījumus uz etiķetes, taču noteikti izvērtējiet arī veļas mazgājamās mašīnas īpašības. Varbūt programma, kurā tiek izmantota ražotāja norādītā 30 grādu temperatūra, vienlaikus veļu mazgā ar ļoti lielu ātrumu, pēc tam ir jāsamazina manuāli. Ja biksītes ir ļoti plānas vai rotātas ar mežģīnēm, tad neriskējiet un mazgājiet tās tikai ar rokām. Veļas mašīnā varat mazgāt arī neilona vai zīda biksītes, tikai noteikti izmantojiet veļas mazgāšanas maisu, pretējā gadījumā materiāls var atdalīties no citām drēbēm. Visvieglāk ir kopt kokvilnas biksītes. Mazgājiet tikai ar vienas krāsas apģērbu un neizmantojiet veļas žāvētāju, lai nesabojātu elastīgo saiti. Ja lielākā daļa biksīšu nav vienā krāsā, tad noderēs arī mazgāšanas salvetes, kas pasargā drēbes no traipiem.

Zeķubikses

Ja vienreizējo vietā izmantojat biezākas vai kompresijas zeķubikses, mazgājiet tās tikai ar rokām. Piepildiet trauku ar aukstu vai remdenu ūdeni, liekat tajā zeķubikses. Atstāj ievilkties apmēram 30 minūtes, pēc tam pārlej ar aukstu ūdeni un ar dvieli izspiež lieko ūdeni.

Vienmēr ievērojiet ražotāja norādījumus, bet, ja vēlaties pasargāt kādu no greznākajām apakšveļām, vienmēr izvēlieties mazgāšanu ar rokām, pat ja ražotājs nosaka citādi.

Pircējiem patika šis ieraksts

5/5
2 Klientu vērtējumi

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?