Noderīgi padomi

Kā pareizi atkausēt un tīrīt ledusskapi un saldētavu?

5/5
21 10 2019

Ledusskapis un saldētava ir neatņemamas virtuves sastāvdaļas, kuras izmantojam ikdienā, lai saglabātu ēdienu svaigu, kā arī sasaldētu to lietošanai vēlākam laikam. Ikviena sadzīves tehnika, tai skaitā šīs ierīces, ik pa laikam ir jātīra, lai uzturētu tās atbilstošā stāvoklī, kā arī parūpētos par drošu apstākļu nodrošināšanu pārtikas uzglabāšanai. Turpinājumā esam apkopojuši svarīgāko, kas jāzina par ledusskapja un saldētavas kopšanu.

Kā sagatavoties ledusskapja un saldētavas tīrīšanai?

 • Padomājiet, kur uzglabāsiet produktus uzkopšanas laikā. Lai atvieglotu šo procesu, produktu iegādi nedēļai vēlams veikt tad, kad tīrīšanu esat pabeiguši. Produktus no ledusskapja un saldētavas vēsā laikā varat novietot uz balkona, terases, ielikt termosomā vai palūgt kaimiņiem uzglabāt tos pāris stundas. Izmetiet ārā preces, kurām beidzies derīguma termiņš.
 • Atvienojiet ledusskapi no elektrības.
 • Ja ledusskapim nav No Frost sistēmas, Jums atslēgšana no elektrības jāveic vairākas stundas, pirms sākat tīrīšanu, lai ledusskapis paspētu atkust. 
 • Ja izmantojat brīvi stāvošo modeli, to vēlams atbīdīt nost no sienas.

Kā pareizi tīrīt ledusskapi?

Vispirms vajadzētu sākt ar ledusskapja ārpuses tīrīšanu. Tā var atšķirties, ņemot vērā, vai Jums ir iebūvējamais ledusskapis vai brīvi stāvošais modelis. Pirmajā gadījumā ārējās fasādes kopšanu ieteicams veikt, vadoties pēc ražotāja instrukcijas, savukārt, ja Jums ir brīvi stāvošs ledusskapis, tā metālisko ārpusi vēlams notīrīt, izmantojot saudzīgu līdzekli, kas palīdz noņemt taukainus pleķus, pirkstu nospiedumus un ēdiena paliekas, kā arī citus netīrumus, ja tādi ir redzami uz ierīces durvīm un sāniem.

Tāpat izmantojiet putekļu sūcēju, lai notīrītu sienu un grīdu aiz ledusskapja, kā arī atbrīvotu aizmugurē esošās kondensatora restīti no putekļiem. 

Ķeroties klāt ledusskapja iekšpuses tīrīšanai, kad visi produkti izkrāmēti un ledusskapis atkausēts (ja nepieciešams), izņemiet ārā visas pārvietojamās detaļas, tai skaitā, plauktiņus, sekcijas, kastes un citus piederumus. Izmantojiet siltu ūdeni un maigu mazgāšanas līdzekli vai dzeramo sodu, lai nomazgātu šīs daļas. Ar mitru lupatiņu notīriet teleskopiskās vadotnes.

Ledusskapja iekšējās virsmas var tīrīt ar lupatiņu un ūdeni, kam pievienots trauku mazgājamais līdzeklis, galda etiķis vai dzeramā soda. Rūpīgi notīriet visas sienas, malas, gumijas un stūrus un noslaukiet ar papīra dvieli vai sausu lupatiņu. Kad tas pabeigts, ielieciet ledusskapī atpakaļ nomazgātas un noslaucītas/nožāvētas izņemamās daļas. Nepatīkamo aromātu likvidēšanai var izmantot galda etiķi vai citronu. Pēc tīrīšanas ledusskapi uz brīdi atstājiet vaļā, lai tas pilnībā izžūtu un izvēdinātos.

Kā pareizi tīrīt saldētavu?

Pēc tam, kad visi plaukti un atvilktnes iztukšotas, būs nepieciešams laiks, lai saldētava atkustu. Tāpēc ieteicams atstāt saldētavas durvis atvērtas un novietot uz apakšējās virsmas dvieli, bļodu vai citu trauku, kurā pilēt ūdenim, kad ledus sāks kust. Kad ledus jau kādu laiku kusis, ar speciālu piederumu var mēģināt atdalīt no sienām lielākos ledus gabalus. Neizmantojiet nažus, neskrāpējiet un nelauziet, jo tā varat sabojāt saldētavu!

Kad saldētava pilnībā atkausēta, iztīriet ūdens rezervuāru, ja tāds ir, kā arī izmantojiet siltu ūdeni ar etiķi, dzeramo sodu vai trauku mazgājamo līdzekli, lai iztīrītu visas iekšējās sienas un virsmas. Neaizmirstiet nomazgāt un nosusināt izņemamos plauktus un atvilktnes. 

Kad viss nomazgāts un noslaucīts, salieciet saldētavā atpakaļ visas izņemamās daļas. Ieslēdziet ledusskapi un pārliecinieties, ka gan ledusskapja, gan saldētavas nodalījumos ir noregulēta atbilstoša temperatūra (ledusskapī – +3 līdz +5 grādi, saldētavā -18 grādi).

Kas jāievēro, tīrot ledusskapi un saldētavu?

 • Nelietojiet tvaika tīrīšanas ierīces;
 • Neizmantojiet asas švammītes, birstes vai abrazīvus, spēcīgus un ķīmiskus tīrīšanas līdzekļus (skābes, hloru un tamlīdzīgi);
 • Pirms tīrīšanas izlasiet lietošanas instrukciju;
 • Izvairieties no mitruma nokļūšanas uz elektriskajiem savienojumiem vai ventilācijas restītēm;
 • Vienmēr atvienojiet ledusskapi no strāvas, pirms to sākat tīrīt. Produktus saldētavā ievietojiet tikai tad, kad temperatūra tajā sasniegusi iestatījumos uzstādīto līmeni;
 • Izvairieties likt produktus ledusskapī un saldētavā bez iepakojuma, vāciņa vai pārklājuma;
 • Lieciet produktus plauktos tā, lai tie nepieskaras ledusskapja sienām;
 • Ledusskapja un saldētavas ģenerāltīrīšanu vēlams veikt vismaz divas reizes gadā, bet pamata uzkopšanas darbi jāveic reizi mēnesī;
 • Tīrīšanas laikā lietojiet gumijas cimdus.

Ja esat pamanījis, ka ledusskapis vairs nestrādā tā, kā vajadzētu, jaunu varat iegādāties pie mums, 220.lv. Ledusskapji pieejami pievilcīgās cenās.

Pircējiem patika šis ieraksts

5/5
1 Klientu vērtējumi

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?