Noderīgi padomi

Kā pareizi rūpēties par žogu, lai tas kalpotu ilgāk?

12 02 2020

Jo pareizāk un apzinīgāk cilvēks rūpējas par žogu, jo ilgāk tas kalpo. Lai gan šādam mērķim var nolīgt arī speciālistu, kas veic remontu un ikdienas uzturēšanu, vislabāk tomēr uzticēties sev un savām spējām, jo nekad nav iespējams garantēt, ka viss tiks izdarīts tieši tā, kā Jums nepieciešams. 

Notīrīt žogu, novērst bojājumu, atjaunot materiālu – patiesībā to var paveikt ikviens. Sekojot šiem padomiem, nodrošināsiet, ka Jūsu žogs kalpos ilgi.

Regulāra apskate

Vismaz reizi gadā apstaigājiet žoga līniju un pievērsiet uzmanību šādām lietām:

  • Pārbaudiet, vai žogā nav vaļīgu posmu, un ievietojiet tos atpakaļ vai nomainiet;
  • Meklējiet pūstošus vai saplēstus posmus, kas ir jāmaina;
  • Meklējiet kukaiņu bojājumus;
  • Pārliecinieties, vai uz žoga neaug krūmi vai vīnogulāji;
  • Pārliecinieties, vai žoga stabi droši atrodas zemē un zeme nav aizskalota.

Atrodot un novēršot šos mazos bojājumus, Jūs nodrošināt, ka žogam nerodas lieli un neatgriezeniski bojājumi. Rūpējoties par žogu regulāri un pamazām, Jums nenāksies veltīt tam lielas izmaksas un smagas pūles.

Regulāra mazgāšana un tīrīšana

Lai Jūsu žogs būtu gan tehniskā, gan vizuālā kārtībā, vismaz reizi gadā veltiet laiku arī tā mazgāšanai un tīrīšanai! 

  • Notīriet žoga virsmu ar tam speciāli paredzētu līdzekli, ūdeni vai ziepjūdeni;
  • Izmantojiet birstīti vai spiediena mazgātāju, lai atbrīvotos no netīrumiem, kas uzkrājas grūti aizsniedzamās vietās un spraugās;
  • Noteikti notīriet vietu, kur žogs saskaras ar zemi.

Kad veicat ikgadējo žoga mazgāšanu un tīrīšanu, parūpējieties par to, lai tas saglabājas tīrs pēc iespējas ilgāk. Jums var palīdzēt hermētiķis. Sākumā rūpīgi notīriet un nosusiniet žoga virsmu un pārliecinieties, ka uz tā nav netīrumu atliekas. Pēc tam uzmanīgi uzklājiet hermētiķi – tas novērsīs puves un kukaiņu bojājumus.

Virsmas atjaunošana

Kad redzat, ka pēc žoga mazgāšanas un tīrīšanas mitrums vairs nežūst, bet gan iesūcas virsmā, ir pienācis laiks atjaunot vai pārkrāsot žoga virsmu. Šādā gadījumā pastāv divas opcijas – materiāla maiņa vai papildu krāsas kārta. Protams pastāv žogi, kuru materiālā ūdens nevar iesūkties – tie jāatjauno daudz retāk. 

Standarta žogs paredz atjaunošanu reizi 2-3 gados. Ja izvēlaties materiāla maiņu, rīcības plāns ir skaidrs – saskaņot, iegādāties un nomainīt. Tomēr, ja izvēlaties virsmu pārkrāsot, noteikti pirms tam atbrīvojieties no apakšējās krāsas vai apdares kārtas, lai krāsojums un tekstūra būtu vienmērīga. Tikai tad, kad esat to izdarījis, varat ķerties pie otas un krāsošanas darbiem!

Piemērotas un ilgtspējīgas detaļas, to maiņa

Ja vēlaties, lai Jūsu žogs kalpotu pēc iespējas ilgāk, dodiet priekšroku ilgtspējīgiem materiāliem, kam piemīt augstas izturības un vieglas kopšanas īpašības! Sarežģītāk tas ir gadījumā, ja Jūsu žogs pamatā sastāv no koka, taču arī tam pastāv zināmas alternatīvas.

Ikviens žoga īpašnieks zina, ko nozīmē žoga tehniskā apkope. Tas sevī ietver dažādu detaļu un komponentu nomaiņu, kas arī jāveic vismaz reizi gadā. Viena no labākajām izvēlēm – detaļas no nerūsējošā tērauda, kas ar laiku nedilst, nerūsē un nereaģē uz laikapstākļiem un apkārtējo vidi. Jo kvalitatīvāki materiāli, jo retāk nepieciešams veikt žoga vispārējo apkopi!

Vienmēr atcerieties – lai žogs izskatītos labi un Jūs izvairītos no turpmākiem tā bojājumiem, visus remonta darbus veiciet laicīgi. Ņemot vērā šos kopšanas ieteikumus, Jūsu žogs kalpos vēl ilgus gadus!

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?