Noderīgi padomi

Kā pasargāt savu mājdzīvnieku no ērcēm?

2.5/5
31 03 2020

Līdz ar pavasari sākas arī ērču sezona, kas ir ārkārtīgi bīstama mūsu mājdzīvniekiem. Šie parazīti var izraisīt nopietnas veselības kaites un grūti izārstējamās slimības. Taču no šāda sliktākā scenārija var viegli izvairīties – viss, kas Jums ir jādara, ir jānodrošina pienācīgu aizsardzību no ērcēm Jūsu suņiem un kaķiem. Labi ir tas, ka mūsdienās ir pieejami daudzi dažādi līdzekļi, kas paredzēti šo parazītu apkarošanai. Mēs iesakām iepazīties ar visiem šiem līdzekļiem un izvēlēties vispiemērotāko – tie būs piemēroti gan suņiem, gan kaķiem.

Ultraskaņas piekariņi

Tie ir – gandrīz modernāki mūsdienu tirgū atrodamie līdzekļi kaķu un suņu aizsardzībai no ērcēm. Šādi piekariņi rada ultraskaņu, kas neļauj šiem parazītiem tuvoties Jūsu mājdzīvniekam. Tomēr varat būt pārliecināti – gan Jūs, gan Jūsu dzīvnieks noteikti nedzirdēs šo papildu skaņu. Ultraskaņas piekariņa lielākā priekšrocības ir ilgs kalpošanas laiks (9 – 12 mēneši) un tā daudzpusība. Ņemot vērā, ka šī prece ir ekoloģiska, to var izmantot gan kucēniem un kaķēniem, gan arī veciem dzīvniekiem, grūsnām mātītēm vai laktējošām mātītēm. Taču ir svarīgi paturēt prātā, ka šī prece nav ūdensizturīga. Neliels lietus piekariņam noteikti nekaitēs, tomēr, ja mājdzīvnieks peldēsies vai tiks mazgāts, piekariņu uz šo laika periodu ir vērts noņemt.

Pretparazītu apkakles

Šīs apkakles ir viena no populārākajām izvēlēm efektīvākai suņu un kaķu aizsardzībai no ērcēm. Tās, tāpat kā piekariņus, vienmēr ir jāvalkā. Tiesa, par to nomaiņu būs jāpadomā nedaudz biežāk, tāpēc ka šāda pretparazītu apkakle parasti darbojas apmēram 3-4 mēnešus. Šie ražojumi izdala bioloģiski aktīvās vielas, radot kaitēkļiem nepatīkamu aromātu, kas tos atbaida. Starp pretparazītu apkaklēm Jūs noteikti atradīsiet pilnīgi ūdensdrošus izstrādājumus, taču izvēlei būs jāpievērš nedaudz lielāka uzmanība. Apkakles klasificē pēc mājdzīvnieku šķirnēm un to lieluma, bet dažas apkakles nav ieteicamas barojošām mātītēm vai slimiem dzīvniekiem. Visa šī informācija ir atrodama konkrētajā produkta aprakstā.

Pilieni no ērcēm

Tas ir – vēl viens samērā populārs līdzeklis, ko bieži izvēlas dzīvnieku īpašnieki, apsverot, kā pasargāt savu suni vai kaķi no ērcēm. Vadoties pēc instrukcijas, mājdzīvnieka ādā būs jāiemasē atbilstošs pilienu daudzums (nevis spalvā). Tas radīs neredzamu aizsargbarjeru, no ērcēm šie pilieni aizsargās apmēram uz 1 mēnesi, tāpēc šī procedūra ērču sezonas laikā noteikti būs jāatkārto. Visbiežāk vienā iepakojumā ir vairākām reizēm piemērots pilienu daudzums. Lielākai efektivitātei, vismaz dažas stundas (ja uz iepakojuma nav norādīts savādāk) mājdzīvniekam nevajadzētu pieskarties. Pārmērīgs kontakts ar ūdeni arī var samazināt pilienu iedarbības efektivitāti. Izvēloties šos pilienus, Jums vēlreiz ir rūpīgi jāizlasa ražotāja ieteikumi, un šie pilieni ir jāiegādājas atbilstoši mājdzīvnieka šķirnei, vecumam, lielumam un citiem norādītajiem parametriem.

Aerosoli

Atšķirībā no iepriekšminētajiem līdzekļiem, īpašie aerosoli darbojas tikai dažas dienas, tādēļ tos ir vislabāk izmantot pirms gatavošanās doties ārā. Tos var izsmidzināt tieši uz mājdzīvnieka spalvas, izvairoties no aerosola iekļūšanas mājdzīvnieka acīs. Daudzi šādi produkti ir piemēroti gan kaķiem, gan suņiem, tāpēc, izvēloties pareizo, Jums nebūs jatērē daudz laika.

Regulāra pārbaude

Atgriežoties no pastaigas, ir ļoti svarīgi rūpīgi pārbaudīt iecienītākās ērču vietas – mājdzīvnieka pleci, ausis, vēders un priekšējo kāju augšdaļa. Ja ērce tomēr būs piesūkūsies, tā noteikti ir jānoņem pēc iespējas ātrāk. Ar īpaša ērču izvilcēja palīdzību (vai parastu pinceti), satveriet ērci pēc iespējas tuvāk ādai un lēnām, griežot pretēji pulksteņrādītāja virzienam, izvelciet to, un dezinficējiet šo vietu ar spirtu. Ja kopš piesūkšanas ir pagājusi mazāk nekā diena, iespējams, ka no nopietnākām problēmām varēs izvairīties, tomēr, ja mājdzīvniekam pamanāt vismazāko veslības problēmu, pēc iespējas ātrāk meklējiet veterinārārsta palīdzību.

Ja Jūs savlaicīgi padomāsiet par to, kā pasargāt savu mājdzīvnieku no ērcēm, no nepatīkamām situācijām noteikti varēs izvairīties. Nav vienota viedokļa par to, kurš no šiem līdzekļiem ir visefektīvākais – tikai pēc vairāku dažādu variantu izmēģināšanas, Jūs varēsiet izvēlēties, kādu līdzekli ir vērts iegādāties arī nākamreiz.

Pircējiem patika šis ieraksts

2.5/5
2 Klientu vērtējumi

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?