Noderīgi padomi

Kā tikt galā ar sašķeltiem matu galiem?

sieviete izmanto nostiprinoso lidzekli un ellu matu galiniem
4/5
17 06 2020

Ikviens no mums sapņo par nevainojami izskatīgiem matiem, taču nav noslēpums, ka šāda rezultāta panākšanai ir jāpieliek ievērojamas pūles. Īpaši tajā gadījumā, ja Jūs esat saskārušies ar papildu izaicinājumiem. Sašķelti matu gali – šī ir problēma, ar kuru ir saskārušās daudzas sievietes. Tomēr šī problēma nav nepārvarama – ja Jūs nedaudz pielāgosiet savu matu kopšanas paradumus, Jūs noteikti uzvarēsiet šajā cīņā bez lielām pūlēm.

Kāpēc matu gali sāk šķelties un lūzt?

Galvenais iemesls, kāpēc matu gali sāk šķelties, ir to dehidratācija. To nosaka vairāki faktori:

 • Nepareizi matu kopšanas līdzekļi. Ja Jūsu izmantotie šampūni un kondicionieri satur daudz dažādu ķīmisko vielu, ļoti iespējams, ka Jūs ilgtermiņā nevarēsiet izvairīties no matu izžūšanas.
 • Augsta temperatūra. Dehidratāciju var veicināt gan saules gaisma, gan arī dažādi matu ieveidošanas ierīces: matu žāvētāji, taisnotāji utt.
 • Ciets ūdens. Ūdenī ļoti bieži ir iespējams noteikt pārmērīgu hlora, kalcija vai citu dažādu ķīmisku vielu daudzumu: visas šīs vielas nodara lielu kaitējumu Jūsu matiem.
 • Matu vecums. Ja mati ir ļoti gari un Jūs jau diezgan ilgu laiku neesat bijuši pie friziera, ādā esošie tauki vienkārši vairs nevar nokļūt no matu saknem uz to galiem – tas arī noved pie matu dehidratācijas.
 • Vitamīnu deficīts. Pareizs uzturs arī krasi ietekmē mūsu matu stāvokli. Ja dzerat pārāk maz ūdens un nesaņemat pietiekami daudz vitamīnu un minerālvielu, Jūs noteikti nevarēsiet lepoties ar savu nevainojami izskatīgu frizūru.
 • Nepareizi kopšanas paradumi. Dažreiz pat veicot pavisam vienkāršas procedūrās, piemēram, matu ķemmēšanu vai mazgāšanu, mēs pieļaujam fundamentālas kļūdas – zemāk minēta informācija palīdzēs Jums no tām izvairīties.

Ko darīt, lai matu gali būtu veselīgi?

Lai matu gali nebūtu sausi, savukārt Jūs varētu izbaudīt nevainojamu frizūru, būs jāveic dažas korekcijas Jūsu matu kopšanas kārtībā – mēs esam izcēluši galvenos soļus.

Izmantojiet kvalitatīvus līdzekļus

Meklējot vispiemērotākos līdzekļus, ievērojiet sekojošus padomus:

 • Izvairieties no ķīmiskām vielām. Vislabāk, ja Jūs vispār nekrāsosiet matus, tomēr, ja šādas iespējas nav, izvēlieties pēc iespējas maigākas, dabiskākas sastāvdaļas saturošas matu krāsas. Šādas sastāvdaļas ieteicams meklēt arī matu šampūnos un kondicionieros.
 • Izvēlieties pareizos produktus savam matu tipam. Universālo matu kopšanas līdzekļu vienkārši nepastāv, līdz ar to – eksperimentējiet, līdz atrodat vispiemērotākos.
 • Iegādājieties speciāli sašķeltiem matu galiem piemērotus līdzekļus. Šim nolūkam būs lieliski piemērotas gan dažādas matu eļļas, gan šampūni, gan arī visi citi produkti – Jūs noteikti būsiet pārsteigti par to, cik plaša ir šo līdzekļu izvēle.
 • Palutiniet savus matus ar barojošiem līdzekļiem. Barojošās maskas matiem ir jālieto vismaz vairākas reizes mēnesī. Ja mati ir nopietni bojāti, ir vērts izmēģināt arī matus stiprinošos pasākumus. Piemēram, ļoti augsti vērtējama ir Olaplex produktu izmantošana, kas spēj atdzīvināt pat ļoti nogurušus matus.

Mazgājiet, nosusiniet un ieveidojiet matus pareizi

Pārliecinieties, ka visas šīs darbības Jūs veicat pareizi:

 • Pareizi uzklājiet šampūnu un kondicionieri. Šampūns ir jāuzklāj tikai uz galvas ādas – skalojot to, tas vienalga nokļūs uz matu galiem. Tikmēr kondicionieris, tieši pretēji, ir jāuzklāj tieši pašos matos, pretējā gadījumā pēc mazgāšanas mati izskatīsies taukaini.

 • Ļaujiet matiem nožūt dabiskā veidā. Ja šāds scenārijs ir iespējams, noteikti piešķiriet tam prioritāti. Jāizvairās arī no rupjākas matu žāvēšanas ar dvieli – drīzāk vajadzētu ar maigām kustībam un dvieļa palīdzību noņemet lieko ūdens daudzumu no matiem.
 • Pirms žāvēšanas vai ieveidošanas izmantojiet īpašus līdzekļus. Ja Jūs nevarat atteikties no elektrisko ierīču lietošanas, pirms matu ieveidošanas ir ieteicams uzklāt no karstuma aizsargājušo eļļu vai citus šīm pašam mērķim piemērotus līdzekļus.

 • Žāvējiet matus atsevišķās šķipsnās. Vislabāk, ja matu fēna izpūsta gaisa temperatūra atbilst istabas temperatūrai. Žāvēšanas laikā šī ierīce ir jātur apmēram 10-20 centimetru attālumā no pašiem matiem.

Ķemmējiet matus pareizi

Lai gan šķiet, ka mēs patiešām esam ieguldījuši daudz līdzekļu, lai mati būtu izskatīgi, tad pat šajā gadījumā mēs kļūdamies. Centieties ievērot sekojošas darbības:

 • Pērciet kvalitatīvu ķemmi. No dabīgiem materiāliem izgatavoti izstrādājumi ir vispiemērotākie - tie novērsīs pārmērīgu matu elektrizēšanos. 
 • Neķemmējiet pārāk daudz un pārāk bieži. Tieši šādas darbības ir tas, kas visvairāk kaitē Jūsu matiem.
 • Ķemmējiet matus maigi. Ķemmējiet matus no saknēm ar maigām kustībām, vienmēr saglabājot to pašu virzienu. Ar pirkstiem atbrīvojiet sapinušās matu šķipsnas un tikai tad turpiniet ķemmēt.
 • Atbildīgi izvēlieties aksesuārus. Dodiet priekšroku gludiem aksesuāriem, kas nesatur metāla detaļas.

Neaizmirstiet par profilaktiskiem pasākumiem

Lai iegūtu labākos rezultātus, ir noderīgi pievērst uzmanību arī šai informācijai:

 • Regulāri grieziet matus īsākus. Atkarībā no matu veida un to garuma, tas ir jādara ik pēc 1,5 līdz 2 mēnešiem. Ja matu gali jau ir sašķēlušies, vajadzētu tos nogriezt 1 centimetru augstāk virs vietas, no kuras tie ir sākuši šķelties. Nežēlojiet matu garumu: ja sekosiet visiem iepriekš minētajiem padomiem, tie ātri izaugs un kļūs daudz biezāki un stiprāki.
 • Sargiet matus no baseina vai citām ūdenstilpnēm. Izmantojiet kondicionieri, kas nav jānomazgā, matu eļļu vai uzvelciet peldēšanas cepurīti. Pirms peldēšanas matus ir ieteicams samitrināt ar tīru ūdeni, bet pēc tam - pēc iespējas ātrāk nomazgāt tos.
 • Izvairieties no saules. Nēsājiet cepuri un neaizmirstiet par aizsarglīdzekļiem ar (SPF) filtriem.
 • Pievērsiet vairāk uzmanības dzīves kvalitātei. Ēdiet pareizi, dzeriet vitamīnus un veltiet pietiekami daudz laika atpūtai.

Ņemot vērā visus šos padomus, Jūs galu galā aizmirsīsiet par problēmu, kad matu gali sāk šķelties. Tas patiešām neprasa daudz pūļu un, lai no šīs situācijas izvairītos: vissvarīgākais ir visu darīt mērķtiecīgi un iekļaut visus šos soļus ikdienas matu kopšanas rituālā.

Pircējiem patika šis ieraksts

4/5
1 Klientu vērtējumi

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?