Noderīgi padomi

Kā tīrīt datoru no vīrusiem?

5/5
05 04 2018

Dators ir sācis strādāt lēnāk, nekā parasti, arvien biežāk parādās logi ar reklāmu? Bet varbūt jūs pamanījāt, ka radušās citas dīvainas problēmas? Tas viss norāda uz to, ka jūsu datorā slēpjas vīruss. Protams, šīs ierīces neparasta uzvedība var būt iekšējo detaļu bojājuma rezultāts. Tomēr vispirms ir nepieciešams veikt vairākus soļus, kas palīdzēs noskaidrot, vai tajā nav instalētas ļaunprātīgas programmas.

  1. Vispirms nepieciešams atslēgt internetu un nelietot to līdz kamēr jūs nebūsiet gatavs savas datortehnikas tīrīšanai. Ieteicams arī ieslēgt drošu režīmu.
  2. Pēc tam izdzēsiet pagaidu failus no diska – tādējādi jūs paātrināsiet turpmāku vīrusu meklēšanu, un varbūt pat atbrīvosieties no ļaunprātīgas programmatūras.
  3. Pēc šo darbību izpildes var sākt skenēt datorā esošos vīrusus. Ja jums jau ir instalēta pretvīrusu programma, tad šai nolūkā jāizmanto cits skeneris, jo jūsu izmantotā programma arī var būt inficēta ar vīrusiem.
  4. Jūs varat ieslēgt internetu uz jaunās programmas lejupielādes laiku, tomēr pirms skenēšanas uzsākšanas tas atkal jāatslēdz.
  5. Vadoties pēc pretvīrusu programmas instrukcijām, izpildiet ļaunprātīgu programmatūru meklēšanu un vīrusu konstatēšanas gadījumā tos izdzēsiet, vairākas reizes nospiežot pogu.
  6. Pēc tam pirms ieiešanas internetā nepieciešams pārbaudīt interneta parametrus – ja sadaļā "Vispārējie" norādīta tā pati mājas lapa, kāda bija pirms tam, tad varat droši turpināt lietot datoru
  7. Ieteicams arī nomainīt visas paroles un uzmanīgi pārbaudīt, vai netika nodarīts kaitējums jūsu profiliem sociālajos tīklos, internetbankai, elektroniskajam pastam u.c.
  8. Ja norādītā lapa jums nav zināma, tad vispirms tā jāaizstāj ar citu, jo pēc tās atvēršanas dators atkal tiks inficēts ar vīrusu.
  9. Gadījumos, kad neizdodas izvairīties no problēmām ar datoru un jūs precīzi zināt, kad tās sākās, jūs varat pamēģināt veikt sistēmas atjaunošanu. Tomēr jāpārliecinās, ka jūs esat saglabājis visus nepieciešamos failus citā vietā.
  10. Ja sistēmas atjaunošana nepalīdzēja atbrīvoties no ļaunprātīgas programmatūras, tas nāksies pārinstalēt visu operētājsistēmu. Nevajadzētu aizmirst par to, ka tādā gadījumā tiks dzēsti visi jūsu izmantotie faili un programmas, tāpēc pašus svarīgākos datus nepieciešams pārnest uz citu datu nesēju.

Pēc visu iepriekš uzskaitīto darbību izpilde jums noteikti izdosies tikt galā ar darbu negaidīti traucējošām ļaunprātīgām programmatūrām. Un tomēr, lai šī situācija neatkārtotos, datora drošībai jāpievērš vairāk uzmanības. Parūpējieties par to, lai jums būtu pastāvīgi funkcionējoša pretvīrusu programma, un izvairieties no apšaubāmu vietņu apmeklēšanas internetā.

TOP Antivīrusu Piedāvājumi

ESET Internet Security OEM, 1 PC Jauna licence 12 mēn. cena un informācija | ESET Internet Security OEM, 1 PC Jauna licence 12 mēn. | 220.lv 3 € ATLAIDE NO 30 €
€ 1699 4.9/5 20st. 45min. Ir noliktavā
Uz grozu
3 € ATLAIDE NO 30 €
Parādīt vairāk

Pircējiem patika šis ieraksts

5/5
1 Pircēja vērtējums

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?