Noderīgi padomi

Kā notīrīt gludekli?

gludekla tirisana majas apstaklos
5/5
18 05 2021

Lai gludināšana noritētu ātri, viegli un bez nepatīkamiem pārsteigumiem, nepieciešams ievērot vairākus svarīgus pamatnoteikumus. Pirmkārt, jāizvēlas kvalitatīvs gludeklis. Otrkārt, jāpielāgo audumam atbilstoša temperatūra. Un, treškārt, jārūpējas par gludekļa virsmu, proti, tās tīrību.

 Lai arī šis padoms var šķist pašsaprotams, netīra virsma gludināšanas laikā var atstāt neiztīrāmus traipus un sabojāt audumu. Lai par šādām problēmām nebūtu jāsatraucas, piedāvājam noderīgas metodes, kā notīrīt gludekļa apakšējo virsmu mājas apstākļos.

tirs gludeklis

Kā tīrīt gludekļa virsmu?

Citrona sula un soda

Izspiežot sulu no citrona un sajaucot to ar divām tējkarotēm dzeramās sodas, varat pagatavot gludekļa apakšējās virsmas tīrīšanas līdzekli. Tas padarīs gludekli lieliski piemērotu tādu audumu gludināšanai, pie kuriem vienmēr līp pūkas, nogludinot materiālu un piešķirot tam brīnišķīgu spīdumu. Atvienojiet gludekli no strāvas un ļaujiet tam atdzist.

 Pēc citrona sulas izspiešanas un sajaukšanas ar sodu, uzklājiet putojošo maisījumu uz gludināmās virsmas, atstājiet uz dažām minūtēm un pēc tam notīriet ar mitru drānu.

Zobu pasta

Ar šo produktu, kas atrodams ikvienā mājoklī, varēsiet viegli notīrīt piedegušu gludekli. Tīrīšanas process ir ļoti vienkāršs: uzgaidiet, kamēr ierīce atdziest, uzklājiet virsmai zobu pastu (izņemot tvaika atveres) un atstājiet uz dažām minūtēm. Pēc tam pastu var vienkārši noslaucīt ar tīru, mitru drānu vai, ja tas ir pieejams, ieslēdziet tvaika gludināšanas programmu un kādu laiku gludiniet Jums nevajadzīgu (ideālā gadījumā - kokvilnas) audumu.

Karstums

Piedegušu gludekli var tīrīt arī ar siltumu - tas nozīmē, ka Jums vajadzētu uzsildīt ierīci līdz maksimālajai temperatūrai – ja sintētiskais audums pielīp pie virsmas, tas drīz sāks kūst. Pagaidiet, kamēr šis process būs galā, un tad nokasiet ar virtuves nazi izkusušā materiāla pārpalikumus. 

Tomēr, ja Jūs šaubāties, kā jāveic teflona pārklājuma gludekļa tīrīšana, naža vietā izmantojiet neasu priekšmetu, piemēram, virtuves koka lāpstiņu.

Gludekļa tīrīšanas līdzeklis

Šī metode būs piemērota tiem, kas apsver gludekļa atbrīvošanu no kaļķakmens. Viss, kas Jums ir jādara - vienmērīgā proporcijā jāpievieno ūdens un mazgāšanas līdzeklis. Pēc tam ieslēdz gludekli un gludina nevajadzīgu audumu. Šī metode ir efektīva, jo spēj tikt galā ar dažāda veida netīrumiem uz gludekļa virsmas.

Sāls

Šī ir oriģināla gludekļa pamatnes tīrīšanas metode, jo gludināmā auduma vietā izmanto sāli. Uzberiet uz avīzes sāli un, neizmantojot tvaika funkciju, sāciet gludināšanas procesu. Ja piedegušu gludekli ir grūtāk notīrīt, Jums, iespējams, vajadzēs atkārtot šo procesu vairākas reizes.

 Ja Jūs pamanāt, ka sāls vai avīze ir kļuvusi tumšāka, tos noteikti vajadzētu nomainīt. Pēc šāda veida gludināšanas noslaukiet gludekli ar mīkstu drāniņu un izbaudiet acīmredzami atjaunoto ierīces virsmas izskatu.

Saimniecības ziepes

Šis triks būs noderīgs kā pirmā palīdzība, apsverot, kā kārtīgi notīrīt gludināmo virsmu, uz kuras ir vecu netīrumu un izplūdušu piedegumu kārta. Viss, kas Jums jādara, ir jānoberž auksta gludekļa virsma ar saimniecības ziepēm, jānotīra ar salveti un netīrumi pazudīs, kā nebijuši!

Etiķis

Šis līdzeklis ir īpaši universāls, tāpēc nav pārsteigums, ka mēs pieminam šo metodi, ja ir jāpieņem lēmums, kā notīrīt gludināmo pamatni. Bagātīgi piesūciniet avīzi ar etiķi un sāciet to gludināt. Lai panāktu vēl labāku efektu, ieslēdz gludekli. Taču jāņem vērā, ka tas darbu padarīs grūtāku – etiķis ātri iztvaiko, tāpēc Jums vajadzēs atkal un atkal samitrināt avīzi. Turklāt tvaiks izdala ne tikai nepatīkamu aromātu, tas arī var kairināt acis, tāpēc jau iepriekš padomājiet par aizsardzību.

Nagu lakas noņemšanas līdzeklis

Ja jātīra gludekļi, kas nav pārlieku piedeguši, varat droši izmantot nagu lakas noņemšanas līdzekli – tas būs efektīvs arī tad, ja mēģināsiet no virsmas noņemt piekusušu polietilēna gabalu. Taču šī metode netiek uzskatīta par visefektīvāko, tāpēc nopietnākiem netīrumiem ieteicams uzreiz izvēlēties citu metodi.

Destilēts ūdens

To lielākoties izmanto profilaksei, lai novērstu kaļķakmens veidošanos. Kaļķa nogulsnes daudz biežāk uzkrājas gludeklī, ja Jūs tajā lietojat krāna ūdeni. Destilētam ūdenim var pievienot dzeramo sodu – tad tas kļūs nedaudz mīkstāks.

Amonjaks

Lai gan šī gludekļa tīrīšanas metode var prasīt pacietību, Jūs noteikti pamanīsiet rezultātu. Ierīces virsmu ieteicams noberzt ar audumu, kas samitrināts amonjaka šķīdumā – jo vairāk šķīduma izmantosiet, jo ātrāk noņemsiet piedeguma slāni.

gludekla tirisana

Starp visiem šiem gludekļa tīrīšanas veidiem Jūs noteikti atradīsiet vismaz vienu, kas Jums noderēs. Vissvarīgākais ir negaidīt, kamēr netīrumi un piedegums piekalst – tad to iztīrīt būs daudz grūtāk!

Ja tomēr nepieciešams iegādāties jaunu gludekli – 220.lv pieejami gludekļi un tvaika gludināšanas sistēmas plašā izvēlē!

Pircējiem patika šis ieraksts

5/5
5 Pircēju vērtējumi

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?