Noderīgi padomi

Kā tīrīt mēbeles?

06 04 2018

Regulāra mēbeļu tīrīšana ļauj tām piešķirt ne tikai pievilcīgāku izskatu, bet arī nodrošina to ilgizturību. Tāpēc agrāk vai vēlāk šo darbu nākas veikt visiem. Tīrīšanas specifika atkarīga no mēbeļu veida, tāpēc, ja jūs vēlaties iztīrīt mīkstās mēbeles, piedāvājam vadīties pēc šādiem ieteikumiem.

  1. Noslaukiet uz virsmas uzkrājušos netīrumus – tā kā mīkstās mēbeles ir diezgan noturīgas pret to uzkrāšanos, šis darbs ir diezgan vienkārši paveicams.
  2. Pēc netīrumu notīrīšanas no virsmas var sākt likvidēt putekļus ar putekļu sūcēju – tas ir viens no vienkāršākajiem veidiem, kā uzturēt mēbeles tīras. Centieties iztīrīt arī grūti pieejamas vietas, tādas, kā spraugas un plaisas.
  3. Neaizmirstiet arī par spilveniem – paceļot katru no tiem, spilveni jāiztīra ar putekļu sūcēju no visām pusēm.
  4. Iepazīstieties ar ieteikumiem, kas norādīti uz mēbeles etiķetes – no tā būs atkarīgs, vai var izmantot ūdeni, vai jūsu mēbelēm piemērota tikai sausā tīrīšana.
  5. Izmantojiet speciālu tīrīšanas līdzekli vai mājas apstākļos sagatavojiet to patstāvīgi – šai nolūkā jums vajadzēs dažus pilienus trauku mazgāšanas šķīduma un ūdeni.
  6. Samitriniet sūkli tīrīšanas līdzekļa maisījumā un pamēģiniet tīrīt mazāk redzamu vietu – dīvāna apakšā vai aizmugurē.
  7. Noslaukiet šo vietu ar tīru audumu un ļaujiet nožūt. Ja pēc kāda laika parādās cita nokrāsa, tad šo tīrīšanas līdzekli labāk neizmatot un patstāvīgi neeksperimentēt ar šīs mēbeles tīrīšanu.
  8. Ja nožuvušajā vietā nav palikušas nekādas tīrīšanas līdzekļa pazīmes, tad darbu var turpināt. Ar sūkli uzklājiet tīrīšanas līdzekli uz traipiem dīvānā (centieties berzēt traipus iekšpusē, nevis uz āru) un ļaujiet tam dažas minūtes iesūkties.
  9. Pēc tam noslaukiet mēbeli ar sausu audumu, tomēr nekādā gadījumā neberziet mitro vietu, jo tādēļ traips var izplatīties vēl vairāk.
  10. Ļaujiet iztīrītajam audumam dabiski nožūt un speciāli nelieciet mēbeli tuvāk radiatoram un citām siltumu izstarojošām ierīcēm.

Neraugoties uz to, ka šie tīrīšanas darbi nav sarežģīti, lai turpmāk tos veikt būtu vēl vienkāršāk, labāk uzreiz samitrināt traipu pēc tā parādīšanās, tomēr nekādā gadījumā neberzēt. Tad šķidrums neiesūksies mēbeles audumā un nepaspēs nodarīt vēl lielāku kaitējumu.

TOP piedāvājums: Mīkstās mēbeles

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?

Jūsu pārskatītās preces

Apkalpojam zvanus visu DIENNAKTI

Pigu grupa:
Internetinė parduotuvė E pood Kaledos.lt