Noderīgi padomi

Tapešu tīrīšana: ko ir svarīgi zināt?

sieviete gumijas cimdos ar lupatu tira baltas tapetes istaba
5/5
09 10 2020

Tapetes tiek uzskatītas par vienu no visilgāk kalpojošiem sienas dekoru elementiem, kas var izskatīties burvīgi pat gadu desmitiem. Šī ir viena no lielākajām priekšrocībām, lemjot par to, kas ir labāks: tapetes vai sienu krāsošana. Tomēr traipi no taukiem vai citi netīrumu var ļoti ātri sabojāt to nevainojamo izskatu. Tomēr tas pavisam nenozīmē, ka Jums nāksies ar to samierināties – ja izmantosiet dažas gudrības, tad daudzus gadus varēsiet izbaudīt nemainīgu tapešu izskatu.

tapusu un sienu tirisanas lidzekli

Regulāra tapešu apkope

Pat ja uz tapetēm vēl nav traipu, uzkrājušies putekļi būtu jānoņem vismaz reizi pāris mēnešos. Ja Jūs dzīvojat netālu no intensīvākās kustības ielām, šī darbība būtu jāveic pat reizi mēnesī. Šim nolūkam var izmantot mikrošķiedras putekļu birsti vai putekļsūcēju – svarīgi, lai tajā būtu apdarei piemērots audums. Pats process ir ļoti vienkāršs: sākot no augšas, ar maigām un vieglām kustībām virzieties uz sienas apakšu. Tas ne tikai noņems putekļus, bet arī zirnekļu tīklus un citus sakrājušos netīrumus.

Vai tapetes ir iespējams mazgāt?

Ir loģiski, ka vienkāršākais tapešu tīrīšanas veids ir ūdens un dažādu mazgāšanas līdzekļu izmantošana, taču ir svarīgi zināt, ka ne visas tapetes ir mitrumizturīgas. Par to visbiežāk mēs domājam, kad apsveram, kā izvēlēties tapetes: uz daudziem modeļiem ir informācija par kontaktu ar ūdeni. Visbiežāk no ūdens nebaidās vinila un flizelīna ražojumi, savukārt papīra tapetes no ūdens noteikti ir jāpasargā.

Ja neesat pārliecināti par šo īpašību, ir iespējams veikt testu. Atrodiet vietu, kur nevar redzēt tapetes (piemēram, aiz mēbelēm) un berzējiet to ar sūkli, kas pirms tam bija iemērcēts ziepjūdenī. Ja raksts uz tapetēm nebūs nodilis un būs palicis nemainīgs, Jūs uzreiz sapratīsiet, ka varat droši turpināt šo tīrīšanas darbu uz visas tapešu platības.

audums sienu un tapesu tirisanai

Kā tīrīt tapetes?

Lai no tapetēm noņemtu traipus, ir vērts izmēģināt kādu no šiem līdzekļiem:

  • Parastie tīrīšanas līdzekļi. Ja Jūsu tapetes ir mazgājamas, tad varat izmantot parastos tīrīšanas līdzekļus – Jūs pat varat sajaukt ūdeni ar trauku mazgāšanas līdzekli. Vispirms notīriet vēlamo vietu ar sausu drānu, tad – ar sūkli, un visbeidzot nosusiniet šo vietu ar tīru, labi absorbējošu drānu. Vissvarīgākais ir tas, lai sūklis nav pārāk mitrs – tapetes noteikti navajdzētu pārak stipri mercēt ar ūdeni.
sienu tirisanas lidzeklu klasts
  • Dzēšgumija. Ar to Jūs varat droši berzēt mazus traipus un pirkstu nospiedumus ar maigām kustībām. Šo rīku var droši izmantot visu veidu tapetēm.

vierietis tira roza tapetes ar dzesgumiju

  • Maizes mīkstums. Varbūt mazliet nestandarta, taču jau kopš seniem laikiem izmantotā metode, kas ļaus Jums viegli notīrīt netīrus traipus pat no vissmalkākajiem papīra sienu rotājumiem. Uz dažām minūtēm uzklājiet maizes mīkstumu uz netīras vietas – pēc dažu reižu izmantošanas, tam vajadzētu absorbēt visus netīrumus.
  • Medicīniskais spirts. Samitriniet šajā šķidrumā audumu vai jebkādu drānu, lai notīrītu pildspalvas, marķiera, kafijas un tējas traipus. Vislabāk šo līdzekli vispirms izmēģināt uz mazāk pamanāmās vietas.
  • Benzīns. Ja sajauksiet šo šķidrumu ar zobu pastu, Jūs saņemsiet tīrīšanas līdzekli, kas uzvarēs pat spītīgus tauku traipus. Pēc maisījuma uzklāšanas uz traipa uzgaidiet, līdz tas izžūst, un pēc tam uzmanīgi noslaukiet to ar drānu. Šo metodi varēsiet izmantot visu veidu tapetēm.
  • Soda un ciete. Ja kādu no šīm sastāvdaļām sajaukt ar ūdeni, izveidojot putriņu, kas ir lieliski piemērota traipiem uz flizelīna tapetēm. Uzklājiet to nepieciešamajā vietā, atstājiet nožūt, noslaukiet ar birsti un papildu noslaukiet ar drānu, kas ir samitrināta siltajā ūdenī.
  • Gludeklis. Novietojot papīra dvieli uz vajadzīgās vietas, viegli gludināt šo vietu ar siltu (taču nekādā gadījumā ne ar karstu) gludekli. Kad tapetes atdziest, atkārtojiet šo darbību, izmantojot jaunu salveti. Tomēr šajā gadījumā vajadzētu būt īpaši uzmanīgiem, lai no paša gludekļa nepaliktu traipi, kurus vairs nevarēs noņemt.

gludekla izmantosana tapesu tirisanai

Izmantojiet šos padomus ikdienā, bez lielām pūlēm Jūs varēsiet izbaudīt nevainojama izskata tapetes – tad ne bērnu palaidnības, ne citi šī dekora netīrumi neliksies tik briesmīgi. Tomēr neaizmirstiet ievērot piesardzības pasākumus, izmēģinot jaunus tīrīšanas līdzekļus, vispirms pārbaudiet šos līdzekļus – uzmanība šādos jautājumos noteikti nekaitēs.

Pircējiem patika šis ieraksts

5/5
1 Pircēja vērtējums

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?