Noderīgi padomi

Kā tīrīt veļas mazgājamo mašīnu?

4.8/5
05 12 2019

Mazgājot netīru apgērbu veļas mazgājamā mašīna, mēs ļoti bieži aizmirstam, ka arī pati šī ierīce ir jātīra. Profilaktiska tīrīšana palīdzēs novērst smaku, mikrobu, baktēriju un pelējuma parādīšanos un uzkrāšanos. Veļas mazgājamās mašīnas atkaļķošana un citas procedūras var šķist sarežģītas – bet tikai ne tad, kad Jūsu rokās ir paskaidrojoša instrukcija. Tāpēc ir ieteicams sekot šiem vienkāršiem padomiem, kas nodrošinās vienmērīgu un efektīvu veļas mazgājamās mašīnas darbību. Kā tīrīt veļas mazgājamo mašīnu?

Saturn ST-WK7605/06 cena un informācija | Saturn ST-WK7605/06 | 220.lv LABĀKA CENA
€ 14800 4.7/5 13st. 25min. Ir noliktavā
Uz grozu
LABĀKA CENA
Beko WRE6511XWW1E cena un informācija | Beko WRE6511XWW1E | 220.lv LABĀKA CENA
€ 21300 3.8/5 13st. 29min. Ir noliktavā
Uz grozu
LABĀKA CENA
Electrolux EW6S406BI cena un informācija | Electrolux EW6S406BI | 220.lv LABĀKA CENA
€ 31800 5/5 13st. 25min. Ir noliktavā
Uz grozu
LABĀKA CENA
Beko WRE6512BWW cena un informācija | Beko WRE6512BWW | 220.lv SUPER PIEDĀVĀJUMS
€ 19600 4.7/5 13st. 29min. Ir noliktavā
Uz grozu
SUPER PIEDĀVĀJUMS
Electrolux EW6F429B cena un informācija | Electrolux EW6F429B | 220.lv LABĀKA CENA
€ 34700 3.7/5 13st. 23min. Ir noliktavā
Uz grozu
LABĀKA CENA
Samsung WD80TA046BE/LE cena un informācija | Samsung WD80TA046BE/LE | 220.lv LABĀKA CENA
€ 43400 13st. 23min. Ir noliktavā
Uz grozu
LABĀKA CENA
AEG L6SE47SE cena un informācija | AEG L6SE47SE | 220.lv
€ 40900 5/5 13st. 23min.
Uz grozu
AEG L6FBI48S cena un informācija | AEG L6FBI48S | 220.lv LABĀKA CENA
€ 36300 4.9/5 13st. 23min. Ir noliktavā
Uz grozu
LABĀKA CENA
LG F2WN2S6S4E cena un informācija | LG F2WN2S6S4E | 220.lv
€ 34000 13st. 23min.
Uz grozu
ELECTROLUX EW7W447W cena un informācija | ELECTROLUX EW7W447W | 220.lv LABĀKA CENA
€ 45900 5/5 13st. 25min. Ir noliktavā
Uz grozu
LABĀKA CENA
Parādīt vairāk

Veļas mazgājamās mašīnas tīrīšana: ar ko sākt?

Lai nodrošinātu, lai tīrīšanas darbi būtu pēc iespējas efektīvāki, vispirms vajadzētu zināt šīs nianses:

 • Pirms tīrīšanas procedūras uzsākšanas, pārliecinieties, ka veļas mazgājamā mašīna ir pilnīgi tukša.
 • Vispirms notīriet gumijas blīves uz veļas mašīnas bungām, jo tur parasti uzkrājas pelējums un citi netīrumi – šim nolūkam izmantojiet etiķi un dzeramo sodu.
 • Regulāri (apmēram ik pēc 5 mazgāšanas reizēm) jānotīra arī šīs ierīces mazgāšanas līdzekļa tvertne, kur ilgtermiņā var uzkrāties ne tikai netīrumi, bet var parādīties arī sēnīte. Vienkāršākais veids ir izņemt tvertni, mazgāšanas līdzekļu nodalījumos ieliet WC tīrīšanas līdzekli un atstāt uz dažām stundām. Pēc šī laika, atlikušie netīrumi ir jānomazgā, izmantojot vecu zobu birsti un parastās ziepes.
 • Lūdzu, ņemiet vērā, ja Jūsu veļas mazgājamās mašīnas bungās ir vismaz dažas plastmasas detaļas, tās var nokrāsoties no mazgājamās veļas. Tad arī šīs daļas ir jānomazgā ar iepriekš minētajiem līdzekļiem (var izmantot arī sodas un etiķa šķīdumu) – tad Jūs varēsiet būt pārliecināti, ka krāsa nenokļūs uz Jūsu veļas.

Veļas mašīnas mazgāšana ar etiķi un dzeramo sodu

Šis veļas mazgājamās mašīnas tīrīšanas līdzeklis ir viens no efektīvākajiem un populārākajiem – ir vērts to izmantot tikai tādēļ, ka gandrīz ikviens varēs atrast šos produktus savā virtuvē. Lai nomazgātu veļas mazgājamo mašīnu ar etiķi un dzeramo sodu, ir jāveic sekojoši soļi:

 1. Pievienojiet veļas mazgājamās mašīnas bungās sodu, vienu trešdaļu krūzes. Veļas mazgājamās mašīnas tīrīšana ar sodu ir laika pārbaudīta metode, tāpēc Jums nav jāuztraucas par šīs “sastāvdaļas" drošību.
 2. Mazgāšanas līdzekļa piemērotajā dozatorā ielejiet divas krūzes etiķa.
 3. Ieslēdziet veļas mazgājamās mašīnas programmu, kas ilgst apmēram 1-1,5 stundas – ieteicams mazgāt pēc iespejamības augstākajā temperatūrā, jo vēsajā ūdenī var savairoties mikrobi un baktērijas. Priekšrocība ir tāda, ka šādam veļas mazgājamās mašīnas tīrīšanas veidam nebūs nepieciešama Jūsu fiziskā piepūle.
 4. Pēc tam, ja pēc mazgāšanas ir palikuši redzami netīrumi, tos viegli varēs noņemt, izmantojot veco zobu birsti.
 5. Ja apsverat, kā notīrīt veļas mazgājamo mašīnu, lai atbrīvotos no degunu kairinošā aromāta, etiķa un sodas kombinācijas vietā izmantojiet tikai sodu (pirms mazgāšanas, sodas un ūdens šķīdumu bungās ir jāatstāj apmēram uz pusstundu). Etiķis neļauj sodai noņemt nepatīkamus aromātus, tāpēc šis tīrīšanas līdzeklis ir jāizmanto tikai tad, kad ir nepieciešama veļas mazgājamās mašīnas atkaļķošana, vai, ja vēlaties likvidēt citas nogulsnes, kas neliek Jums mieru.

Kā tīrīt veļas mašīnu ar citronskābi?

Kā efektīvs līdzeklis veļas mazgājamās mašīnas tīrīšanai būtu jāpiemin arī citronskābe. Šis tīrīšanas līdzeklis efektīvi novērš netīrumu nogulsnes un ir lieliski piemērots arī tad, kad ir nepieciešama veļas mazgājamās mašīnas bungu tīrīšana. Šāda tīrīšana nebūs grūta – vienkārši ir jāseko šiem soļiem:

 1. Mazgāšanas līdzekļa tvertnē (vai pašās bungās) pievienojiet citronskābi. Šajā gadījumā ir jāņem vērā bungu izmērs: ja bungu tilpums ir 5 litri, ir ieteicams lietot 100 – 120 gramus, tad izmantojot šo proporciju, jūs varēsiet attiecīgi aprēķināt, kāds daudzums būs nepieciešams tieši Jums.
 2. Ieslēdziet mazgāšanas programmu, kas darbojas pēc iespējas ilgāk – ūdens temperatūrai vajadzētu sasniegt apmēram 60 grādus. Ja veļas mazgājamā mašīna tiek mazgāta ļoti reti un Jūs zināt, ka ūdens cietība ir diezgan augsta, izvēlieties augstāko temperatūru (ap 90 grādiem).
 3. Lai noņemtu atlikušās smalkas nogulsnes, ir ieteicams izvēlēties īsāko veļas mazgāšanas programmu un atkal ieslēgt pilnīgi tukšu veļas mazgājamo mašīnu. Pēc visu šo darbību veikšanas, ar sausu drānu noslaukiet veļas mašīnas bungas un blīves.

Kā mazgāt veļas mazgājamās mašīnas filtru?

Lai izvairītos no nepatīkamām ūdens noplūdēm, ir ieteicams ik pa laikam padomāt arī par filtru. Šis darbs noteikti nav sarežģīts – lai novērstu ūdens noplūdi, uzklājiet uz grīdas kādu drānu, atveriet filtra lūku (Jūs atradīsiet to uz korpusa virsmas, taču Jūs varat pārbaudīt šo informāciju arī lietošanas instrukcijā) un notīriet visus sakrājušos netīrumus. Vislabāk filtru ir noņemt un labi to noskalot, jo tieši šeit uzkrājas papīra gabaliņi, vilnas kamoliņi un citi dažādi netīrumi un smalkās daļiņas, kas nonāk veļas mašīnā kopā ar mazgājamo veļu. Pēc tam, Jums paliek tikai novietot atpakaļ šo detaļu tai paredzētajā vietā.

Veļas mazgājamās mašīnas tīrīšana pēc pelējuma parādīšanos

Gadījumos, kad sāk parādīties pirmās pelējuma pazīmes, ir ieteicams lietot peroksīdu, kas var pilnībā novērst šos nepatīkamos atvasinājumus. Tukšajās bungās pievienojiet litru 3 procentu koncentrācijas stipruma ūdeņraža peroksīdu un ieslēdziet vienu no piedāvājumā esošajām programmām ar augstāko temperatūru (apmeram 90 grādi). Dažreiz šī veļas mazgājamās mašīnas tīrīšanas līdzekļa vietā tiek ieteikts izmantot balinātāju ar hloru, bet tad pastāv risks, ka iekšā paliks toksiskas vielas, no kurām patiešām gribētos izvairīties.

Regulāra veļas mazgājamās mašīnas kopšana

Lai gan veļas mazgājamās mašīnas tīrīšana nav ļoti grūts process, vienalga, gribētos, lai to varētu darīt pēc iespējas retāk vai vismaz pēc iespējas - vienkāršāk. Tad ir vērts ievērot šos padomus:

 • Katru reizi pēc mazgāšanas cikla, paņemiet mīkstu, absorbējošu drānu, un nosusiniet ierīces durvis, to stiklu un gumijas blīves.
 • Noslaukiet durvis – ja netīrumu nav daudz, šim nolūkam var izmantot parasto mazgāšanas līdzekli vai pat vienkārši tīru ūdeni.
 • Vienmēr turiet veļas mazgājamās mašīnas durvis atvērtas.
 • Vismaz reizi mēnesī mazgājiet veļu augstākā, vismaz 60 grādu temperatūrā.
 • „Nepārsniedziet“ ieteikto mazgāšanas līdzekļa daudzumu – tam ir jābūt atkārīgam no mazgājamās veļas daudzuma un tās netīrības pakāpes.

Pat regulāri veicot šīs ierīces kopšanu, ieteicams visas šīs darbības veikt vismaz reizi mēnesī – lai Jūsu drēbes vienmēr paliek svaigas, un veļas mazgājamā mašīna kalpotu gadiem ilgi. Veļas mazgājamās mašīnas tīrīšana neprasa daudz piepūles, bet sniegs patiešām ilgstošus rezultātus!

Pircējiem patika šis ieraksts

4.8/5
44 Pircēju vērtējumi

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?