Noderīgi padomi

Kā uzstādīt siltumnīcu uz balkona?

22 01 2020

Daudzi sapņo pašu audzētiem dārzeņiem, augļiem vai garšīgiem garšaugiem, taču parasti tiek pieņemts uzskatīt, ka no šīs privilēģijas var gūt labumu tikai tie, kuru pagalmā ir vismaz neliels zemes pleķītis. Tomēr, ja jums ir balkons, tas nozīmē, ka jums ir arī iespēja praktizēties dārzkopībā! Siltumnīca uz balkona ir strauji augoša ideja, kurai nepieciešama tikai apņēmība un dažas būtiskas lietas, par kurām mēs šoreiz diskutēsim.

Kādi pasākumi būs nepieciešami, lai maksimāli izmantotu balkona siltumnīcu?

Mēs visi labi zinām, ka ir daudz dažādu veidu, kā siltumnīcu būvēt ārpus telpām, taču labā ziņa ir tā, ka, ja jūs nolemjat uzstādīt siltumnīcu uz balkona, jums arī būs ļoti plaša izvēle to veidos. Atkarībā no pieejamās vietas un plānotajiem stādījumiem jūsu mājas siltumnīcā var būt šādas sastāvdaļas:

 •       Arkas. Galvenokārt izmanto ziedošiem ziediem, tās var labi izmantot arī citiem augiem, kas aug līdzīgi. Arkas ir noderīgas arī smagākiem augiem, jo tās ir pietiekami izturīgas.

 •       Balsti. Vijīgiem augiem vai augiem ar mīkstiem kātiem šī būs droša izvēle. Jūs varat viegli iestumt šos balstus zemē.

 •       Plaukti. Šie produkti ir lieliski piemēroti tiem, kas vēlas maksimāli izmantot balkona zonu - izmantojot plauktus katrā no tiem varēsiet iestādīt dažādus augus. Šim nolūkam var izmantot vienkāršākos uzglabāšanas plauktus. 

 •       Puķu kastes. Tie ir ļoti daudzpusīgi izstrādājumi, kas, atkarībā no balkona izkārtojuma, atradīs vietu uz zemes vai uz palodzes. Jūs varat tajās iestādīt gan ziedus, gan garšaugus vai dārzeņus.

 •       Modulārie tuneļi. Tās ir konstrukcijas, kas sastāv no atsevišķiem segmentiem, kurus var viegli pielāgot dažādām telpām. Šāda produkta izvēle radīs apstākļus, kas līdzināsies īstai siltumnīcai, un tāpēc produktu kultivēšana attīstīsies daudz ātrāk.
 •       Paaugstināta dārza dobe. Šie produkti izceļas ar stilīgu izskatu un ir lieliski piemēroti, lai tajā sētu vēl vairāk viendabīgu produktu. Šāda paaugstināta dobe noteikti atradīs savu vietu katrā balkonā!
 •       Puķu podi. Jūs nav īsti jāiepazīstina ar šiem priekšmetiem - jūs varat izrotāt savu balkona siltumnīcu vai, iespējams, pat atklāt tiem jaunus pielietojumus.

​​​​​​​

 •       Mini siltumnīcas. Pazīstama arī kā stādaudzētava, mini siltumnīca uz balkona būs ideāls reālās struktūras aizvietotājs - aizsargājot augus no aukstuma un nodrošinot, ka tie aug daudz ātrāk. Tāpat kā, apsverot jautājumu par to, kā izvēlēties siltumnīcu dārzam, ir vērts izvēlēties šai struktūrai pareizo izmēru, it īpaši, ja plānojat izmantot citus iepriekš uzskaitītos produktus.

​​​​​​​​​​​​​​

Kas vislabāk aug uz balkona?

Būs vieglāk izlemt, no kādām detaļām siltumnīcai vajadzētu sastāvēt, ja jau iepriekš būsiet izlēmis, ko tajā audzēsiet. Šeit ir daži svarīgi padomi, kas jāpatur prātā:

 •       Uz saulaina balkona var audzēt dārzeņus, garšaugus un ziedus. Dažādi pipari, čilli, ķiršu tomāti, baziliks, rozmarīns, timiāns ir tikai dažas no lietām, kuras varat audzēt uz saulaina balkona.

​​​​​​​

 

 •       Dažādi salāti, spināti, redīsi, ķiploki, sīpoli, dilles, kāposti un citi līdzīgi augi vislabāk augs balkonā ar mazu saules staru daudzumu.

​​​​​​​​​​​​​​

 •       Kādu laiku pavērojiet savu balkonu, lai izvēlētos katram produktam ideālos apstākļus, tad jūs zināsiet, kuras vietas pastāvīgi atrodas saulē un kur ir tikai ēna. Tas arī ietekmēs siltumnīcas izkārtojumu.

Šeit ir daži svarīgi padomi, kā nodrošināt balkona siltumnīcas projekta panākumus

Lai jūsu dārzkopība būtu veiksmīga, jums jāzina, kā sagatavot siltumnīcu darbam, un daži pamata kopšanas padomi:

 1. Rūpējieties par apgaismojumu. Mēs jau esam apsprieduši, ka augiem ir nepieciešams dabisks apgaismojums, taču šāds avots var pietrūkt ziemas beigās vai rudenī. Tad jūs varētu vēlēties izmantot populārās LED spuldzes vai lielākas jaudas dienasgaismas spuldžu joslas.
 2. Ventilējiet balkona siltumnīcu. Lai nodrošinātu labu gaisa cirkulāciju, regulāri jāatver logi pat uz balkona. Aukstā sezonā situācija var būt nedaudz grūtāka - tad ieteicams nelaistīt zemi un dažreiz ieslēgt ventilatoru.
 3. Neaizmirstiet laistīt augus. Šajā gadījumā ir ļoti svarīgi ņemt vērā gan sezonu, gan katra auga vajadzības - laistot tos visus vienlaikus, jūs izvairīsieties no kļūdām. Tāpēc tuvāk apskatiet un iepazīstieties ar katra produkta audzēšanas apstākļiem.

Rūpējoties par pareizo inventāru un paturot prātā būtiskākos padomus, jūs zināsiet, ka esat izdarījuši visu, kas iespējams, lai baudītu iespaidīgu ražu. Dārzkopība vienmēr prasa izveicību, bet, ja jums ir vēlme, jūs visus trikus apgūsiet ļoti ātri!

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?