Noderīgi padomi

Kādas barības vielas nepieciešamas visiem mazuļiem?

21 04 2018

Augošam organismam nepieciešamas derīgas vielas – tikai tādā gadījumā jūs būsiet pārliecināti, ka bērni izaugs stipri un veseli. Izvēloties viņiem piemērotāko bērnu pārtiku, vērīgi jāpievērš uzmanība produktu sastāvam un jāpārbauda, vai produktos ir vismaz viena no tālāk uzskaitītajām barības vielām – tās nepieciešamas visiem augošiem bērniem.

  1. Kalcijs palīdz stiprināt kaulus un zobus, stimulē nervu un muskuļu funkcijas. Tas palīdz bērna organismam pārvērst ēdienu enerģijā.
  2. Neaizstājamās taukskābes (Omega-3) piedalās nervu sistēmas darbībā, palīdz stiprināt imunitāti, kā arī palīdz absorbēt barības vielas. Tās nepieciešamas smadzeņu funkciju pienācīgas darbības nodrošināšanai un labai redzei mazuļiem.
  3. Dzelzim ir svarīga nozīme zīdaiņu smadzeņu attīstībā. Tomēr arī vēlāk ieteicams neizvairīties no produktu lietošanas, kuros ir šī viela, jo pretējā gadījumā var parādīties noguruma sajūta, vājums un aizkaitināmība.
  4. Lai dzelzs labāk uzsūktos, kā arī, lai stiprinātu asinsvadus, kas palīdz izvairīties no zilumu parādīšanās, ieteicams lietot C vitamīnu.
  5. Magnijs palīdz saglabāt stiprus kaulus un stabilu sirds ritumu, kā arī atbalsta imūnsistēmu.
  6. Kālijs kopā ar nātriju kontrolē ūdens līdzsvaru un palīdz uzturēt asinsspiedienu. Bērnam pieaugot, mazinās arī nieru un aknu slimību rašanās risks.
  7. Ja jūs vēlaties, lai jūsu mazulim būtu laba redze, veselīga āda, mati un nagi, tad jāparūpējas, lai produktos, kurus viņš lieto, būtu A vitamīns.
  8. Augošam bērnam īpaši svarīgi ir tas, lai organisms pietiekamā daudzumā saņemtu D vitamīnu, jo tas ietekmē kaulu attīstību un regulē šūnu augšanu.
  9. Augšanas procesā neaizstājama loma ir cinkam, kas nodrošina optimālu šūnu augšanu, metabolismu un piedalās gremošanas sistēmas darbībā.
  10. Imunitātes stiprināšanu īpaši veicina E vitamīns, kas palīdz organismam cīnīties ar baktērijām un nodrošina brīvu asinsriti, tādējādi palīdzot organisma šūnām sadarboties un funkcionēt.

Visas šīs vielas atrodamas dažādos bērniem un zīdaiņiem paredzētos produktos, kurus par labu cenu var iegādāties internetveikalā 220.lv. Tādējādi jūs bez īpašām pūlēm varēsiet nodrošināt mazuļiem labu pašsajūtu. Pievērsiet uzmanību tam, ka pārāk liels daudzums arī var negatīvi ietekmēt organismu, tāpēc šīs un citas vielas vienmēr jālieto mēreni.

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?