Noderīgi padomi

Kāds matrača veids jeb pildījums būs piemērotākais tieši Jūsu dzīvesstilam?

12 12 2019

Miega kvalitāte ietekmē teju ikvienu mūsu dzīves aspektu, un labs miegs sākas ar pareizā matrača izvēli - piemērotu izmēru, pildījumu, atbilstošu komforta līmeni. Matracis, kas ir atbilstošs Jūsu dzīvesveidam, ķermeņa parametriem un veselības stāvoklim var uzlabot gan miega kvalitāti, gan vispārējo labsajūtu. 

Labs matracis ir svarīgs pilnvērtīgai atpūtai. Faktori, kas jāņem vērā, izvēloties matraci, ietver Jūsu fizisko stāvokli, iecienīto gulēšanas pozu, veselības stāvokli, arī alerģijas. 

Matrača veids

Jūsu izvēlei ir pieejami dažāda veida matrači, populārākie no tiem ir: 

  • Atsperu matrači - viens no populārākajiem matraču veidiem. Pieejami divi varianti - matrači ar atsperu blokiem vai matrači ar kabatas tipa atsperēm. Izvēloties atsperu matraci, uzmanība jāpievērš atsperu cietībai, kā arī matrača polsterējumam. 

  • Putu matrači - dēvēti arī par matračiem ar atmiņas efektu, jo, spiedienam samazinoties, tie spēj atgūt sākotnējo formu. Izvēloties putu matraci, jāpatur prātā, ka istabas temperatūrā tas būs cietāks nekā tad, kad Jūs tajā gulēsiet. Svarīga putu matraču priekšrocība - pildījums ir elpojošs, tajā neveidojas mikrobi un baktērijas.

  • Lateksa matrači - viens no veselībai draudzīgākajiem materiāliem, protams, ja vien izvēlaties matraci no dabīgā lateksa. Pārdošanā arī matrači, kuri izgatavoti no sintētiskā lateksa, kā arī jaukta tipa matrači.

Pieejami arī dažādi cita veida matrači, piemēram, hibrīdtipa matrači, kas apvieno vairāku matraču īpašības, kokosa matrači (ar kokosa šķiedru pildījumu), gēla matrači (pildījumu veido putas kopā ar gēlu vai gēla lodītēm). 

Komforta līmenis

Labs matracis sniedz mugurkaulam un ķermenim nepieciešamo atbalstu. Izvēloties sev piemērotāko variantu, pārliecinieties, ka starp matraci un Jūsu ķermeni neveidojas atstarpes. Guļot uz vēdera vai muguras, ir svarīgi, lai saglabātos dabīgais mugurkaula S veida izliekums. Savukārt guļot uz sāniem, svarīgi, lai mugurkauls saglabātos taisns. 

Stingri matrači nodrošina maksimālu ķermeņa atbalstu. Piemēroti cilvēkiem ar muguras un kakla problēmām, jo nodrošina vajadzīgo atbalstu. Tomēr ne visiem patiks šāda tipa matrači, tādēļ pirms iegādes vajadzētu veltīt laiku dažādu matraču testēšanai. 

Vidējas stingrības matrači piemēroti tiem, kuriem vajadzīgs zināms atbalsts, bet kuriem cietie matrači tomēr šķiet nepiemēroti. Vidējas stingrības matrači piedāvā līdzsvarotu atbalstu kombinācijā ar komfortu un maigumu

Jāņem vērā arī ķermeņa svars. Cilvēkiem ar lielāku svaru piemērotāki stingrāki matrači, jo, matracim saspiežoties, tiks nodrošināts vajadzīgais atbalsts. Personām ar nelielu svaru piemērots būs arī vidējas cietības vai mīksts matracis

Gulēšanas paradumi 

Izvēloties matraci, jāņem vērā arī iecienītā gulēšanas poza, jo tā nosaka, cik daudz ir spiediena punktu. Piemēram, tiem, kuri labprāt guļ uz sāniem, piemērotāks būs mīkstāks matracis, jo tas lieliski piemērojas ķermeņa izliekumam. Tiem, kuri labprāt guļ uz vēdera, atbilstošāks ir vidēji stingrs matracis, savukārt uz muguras gulētājiem vislabāk izvēlēties stingru matraci, kas sniedz nepieciešamo atbalstu un palīdz noturēt taisnu mugurkaulu. 

Ja bieži vien nakts laikā ir karsti, vajadzētu izvairīties no tādiem matrača materiāliem, kas labi uztur siltumu, piemēram, putām un lateksa. Savukārt, ja ir svarīgi nejust blakusgulētāja grozīšanos miegā, putas un latekss būs vispiemērotākie materiāli. 

Citi būtiski aspekti

Matrača izvēlē svarīgi arī citi aspekti, piemēram, veselības stāvoklis. Tā, piemēram, cilvēkiem ar alerģiju vai astmu, svarīgi izvairīties no putekļu ērcītēm, tādēļ jāizvēlas matracis no materiāla, kurā putekļu ērcītes nerodas. Labāks risinājums ir matracis ar viengabalainu pildījumu, piemēram, putu vai lateksa matracis. Turklāt latekss ir antibakteriāls materiāls. Tomēr jāņem vērā, ka cilvēkam var būt alerģija arī pret lateksu. 

Svarīgs kritērijs ir arī matrača izmērs. Izvēle ir daudzveidīga, tādēļ atliks vien atrast savai guļvietai atbilstošāko risinājumu. 

Tas, kāda tipa matraci izvēlēties, atkarīgs no individuālām prasībām, dzīvesstila un gulēšanas paradumiem, tādēļ atbilde uz jautājumu ‘’Kurš ir labākais matracis?’’ jāatrod katram pašam. 

Matrača izvēle ir svarīgs lēmums, jo no tā lielā mērā atkarīga miega kvalitāte. Interneta veikalā 220.lv atrodami dažāda veida matrači visām gaumēm - izvērtējiet savas prasības un piemēklējiet tām atbilstošāko risinājumu! 

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?