Noderīgi padomi

Kādu atmiņas karti izvēlēties tālrunim ar Android OS?

4.8/5
24 01 2019

Mēs visi lieliski zinām, ka micro SD kartes tālruņiem piešķir papildu atmiņu, bet reti kad mēs padomājam par dažādiem to veidiem un tipiem. Ja Jums ir tālrunis, kurā ir Android operētājsistēma, un Jūs zināt, ka tā atmiņu var paplašināt ar atmiņas karti, tad, izlemjot to darīt, vispirms jāizlasa šī informācija. Tad Jūs būsiet pārliecināts, ka izvēlētā atmiņas karte tiešām ir labākais variants Jūsu tālrunim.

Atmiņas karšu tipi

Vai Jūs esat kādreiz pievērsis uzmanību, ka pie micro SD atmiņas kartes nosaukuma reizēm ir vairāki burti? Ar to palīdzību var identificēt kartes tipu, bet atkarībā no tipa var izdalīt noteiktas to nēsātāju īpašības.

  • SD. SD kartes tālruņiem pārdošanā ir sastopamas arvien retāk, bet, ja Jūs konstatējat šādu variantu, tad neceriet uz lielu apjomu. SD kartes apjoms ar 2GB ir visietilpīgākais šīs kartes variants. Sakarā ar tehnoloģiju pilnveidošanos visiem failiem un programmām vajag daudz vairāk vietas, tāpēc ieguldīt līdzekļus šādā variantā nav īpaši vērts. Tieši šī iemesla dēļ tās ir zaudējušas savu popularitāti.
  • SDHC. Tie ir daudz ietilpīgāki un jaunāki nēsātāji. Visapjomīgākā SDHC tika karte var būt 32GB, tāpēc mobilajos tālruņos šie nēsātāji tiek izmantoti daudz biežāk.
  • SDXC. Šis ir visjaunākais un visietilpīgākais tips, kas var uzglabāt no 64GB līdz 2TB datu. Lai gan praksē tik apjomīgas kartes vēl bieži nav sastopamas, ir tikai laika jautājums, kamēr ražotāji izmantos visas šī tipa nēsātāju iespējas.

Atmiņas kartes ietilpība

Šis aspekts ir ļoti individuāls un ir atkarīgs tikai no Jūsu personiskajām vajadzībām. Ja vienam 8GB SD karte būs pārāk ietilpīga, tad citam 16GB atmiņas karte var šķist pārāk maza. Tāpēc vispirms ir jāpadomā, kādus failus Jūs vēlaties glabāt tālrunī. Varbūt Jūs vācat spēļu kolekciju, veidojat fotogrāfiju arhīvus vai muzikālo bibliotēku? Protams, ka lielam datu daudzumam vajadzēs vairāk vietas, bet izlemt, cik tieši vietas, varat tikai Jūs pats.

Ir svarīgi zināt, ka atkarībā no tālruņa modeļa atšķiras arī šo nēsātāju maksimālā ietilpība, tāpēc pirms pirkuma vajadzētu pārliecināties, ka Jūsu viedtālrunis var uzturēt izvēlēto datu apjomu.

Cik maksā atmiņas karte tālrunim?

Atmiņas karšu cena ir viens no aktuālākajiem aspektiem, izlemjot par apjomu, jo vairāk GB nozīmē lielāku cenu. Tas nozīmē, ka 32GB atmiņas kartes cena ievērojami atšķirsies no karšu cenas, kurās ir, piemēram, 2 un 4TB. Tomēr, ņemot vērā tālruņu iekšējās atmiņas paplašināšanos, šie nēsātāji kļuvuši pieejami katram, tādēļ atšķirības arvien biežāk ir maznozīmīgas, lai tieši cenas dēļ būtu jāatsakās no viena vai otra Jūs apmierinoša varianta.

Atmiņas kartes klase

Ja gribas, lai izvēlētā atmiņas karte ne tikai ļautu uzkrāt lielu datu apjomu, bet tos veiksmīgi arī atvērtu, tad mums jāņem vērā šim nēsātājam norādītā klase. Ar to varēs vēl labāk saprast, ko sagaidīt no jaunā pirkuma.

Klases 4-10. Norādītais skaitlis atspoguļo kartes minimālo ātrumu MB/s. Tas palīdz konstatēt kartes izmantošanas iespējas:

  • 4 MB/s pietiks visparastākajiem neliela formāta failiem;

  • 6-8 MB/s būs nepieciešama failu palaišanai, kuru izšķirtspēja nav augstāka par HD;

  • 10 MB/s būs lieliski piemērota Full HD kvalitātes uzturēšanai.

UHS klase. Šīs ir daudz ātrākas kartes, kas nodrošina lielāku efektivitāti un ir piemērotas ilgstošam darbam vai pat failu apstrādei ar 4K. Ja Jūs vēlaties visātrāko variantu, tad izvēlieties UHS 3. Šīs kartes var tikt galā pat ar tālruni, kam ir OS. Tomēr vēlams zināt, ka šīs klases atmiņas kartes cena ir ievērojami augstāka.

Novērtējot visus šos aspektus, Jūs bez īpašām pūlēm varēsiet izlemt, kāda atmiņas karte vislabāk būtu piemērota Jūsu Android tālrunim. Turklāt nepieciešamības gadījumā šos nēsātājus Jūs jebkurā laikā varat nomainīt pret jaunākiem un ietilpīgākiem – to nelielā cena tam nebūs šķērslis!

Pircējiem patika šis ieraksts

4.8/5
4 Klientu vērtējumi

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?