Noderīgi padomi

Kādu spilvenu izvēlēties?

liela un gaisa gulamistaba ar baltiem spilveniem uz gultas
29 07 2020

Kvalitatīva atpūta sastāv no daudziem dažādiem elementiem – ļoti svarīga vieta šajā komplektā ir arī spilvenam. Šie ražojumi nodrošina pareizu mugurkaula atbalstu un novērš gan kakla skriemeļu traucējumus, gan arī muguras sāpes. Acīmredzami, ja Jūs vēlaties izbaudīt relaksējošu miegu, būs labi jāapsvēr, kādu spilvenu pirkt. Mēs atzīmējām galvenās nianses, uz kurām Jums ir vērts pievērst savu vislielāku uzmanību.

Spilvena izmērs

Šis aspekts principā ir diezgan individuāls, tā kā šīs preces ir šūtas pēc standarta spilvendrānu izmēriem. Vissvarīgākais ir pārliecināties, ka ražojums nav platāks par matraci – šajā gadījumā Jūsu miega laikā var rasties diskomforts. 40x60, 50x60, 50x70 cm – šīs ir dažas no populārākajām, taču, protams, ne vienīgajām iespējām.

Ja ir grūti noteikt, kāda izmēra spilvens Jums būtu visērtākais, Jūs varat sekot aprēķiniem, ka ideāli ir izvēlēties modeļus, kuru izmērs atbilst garumam no mūsu pleciem līdz pakauša daļai. Regulāriem lietotājiem attiecīgi jāpiemeklē platāks modelis – tad Jūs būsiet pārliecināti, ka Jūsu galva nenokritīs no spilvena.

Spilvena pildījums

No šī aspekta ir atkarīgas arī noteiktas spilvena īpašības. Pašlaik ir visbiežāk sastopamās sekojošās pildvielas:

  • Poliesters. Kaut arī šis materiāls ir sintētisks, izvēloties šādu spilvenu, Jūs varēsiet izbaudīt ārkārtīgi vienkāršu apkopi – Jūs pat varēsiet to mazgāt veļas mašīnā. Šādi ražojumi ir pietiekami higiēniski, viegli un labi absorbē mitrumu. Tie ir lieliski piemēroti arī tiem, kas cieš no alerģijām. 

  • Silikons. Šis spilvenu tips lieliski pielāgojas ķermeņa līnijām, un tam piemīt maigums un pūkainums. Tomēr Jums ir jāpievērš uzmanība, ka šis materiāls nav īpaši elpojošs. Ja Jums ir problēmas ar svīšanu, ir vērts izvēlieties citu spilvena veidu, jo šis materiāls vēl vairāk veicinās šo problēmu.

  • Spalvas un pūkas. Var teikt, ka šis ir – klasiskais spilvenu tips, kas ir labi pazīstams pat iepriekšējo paaudžu cilvēkiem. Šādi ražojumi pārsteidzoši rada īpašu mājīgumu un maigumu, nodrošinot maksimālu komfortu. Jūs varesiet tos viegli locīt, un Jums arī nevajadzēs uztraukties par spilvena formas zaudēšanu. Tiesa, Jums būs jāpievērš nedaudz vairāk uzmanības (labi tīrīt un mazgāt apmēram reizi gadā), un šādus produktus ieteicams nomainīt aptuveni ik pēc 5 gadiem. Šo pildvielu ļoti “mīl” putekļu ērcītes un citi alergēni, tāpēc tas noteikti nav ieteicamas cilvēkiem ar alerģijām. Ņemiet vērā arī precīzāku sastāvu: jo vairāk spilvena pildījumā ir pūku (nevis spalvu), jo mīkstāks un dārgāks būs šis produkts.

  • Viskoelastīgie materiāli. Šis produktu veids nodrošina lielisku atbalstu Jūsu ķermenim – kā rezultātā Jūs varat ļoti labi atpūsties. Gulēšana uz šādiem spilveniem saglabā pareizu kakla, plecu un galvas stāvokli. Turklāt šiem izstrādājumiem ir lieliska izturība un parasti tie var kalpot daudz ilgāk nekā iepriekš apspriesti dūnu spilveni.

  • Vilna. Šie ir spilveni, kas nodrošinās Jums komfortu visa gada garumā: jo tiem ir lieliska gaisa caurlaidība, vasarā nebūs karsti, bet ziemā – pārāk auksti. Turklāt, šādam pildījumam ir ārkārtīgi augsts higiēnas līmenis, un baktērijas to īpaši neietekmē. Mēdz teikt, ka, atpūšoties uz šāda izstrādājuma, ir iespējams samazināt locītavu un muskuļu sāpes. Tiesa, Jums jāpievērš īpaša uzmanība kvalitātei, pretējā gadījumā šāds nekvalitatīvs spilvens var ātri sabojāties. Tomēr uzticamu ražotāju piedāvātie produkti kalpo daudzus gadus.

Kādā pozā Jūs parasti guļat?

Šis jautājums ir ļoti būtisks, kad tiek izvēlēta spilvena cietība. Izvēlieties pozu, kurā parasti atpūšaties, un attiecīgi izlemiet, kāds spilvens ir vislabāk piemērots tieši Jums:

  • Uz vēdera guļošiem cilvēkiem vislabāk būs piemēroti zemi, mīksti, īpaši plakani modeļi.
  • Uz muguras guļošām personām ir ieteicams izvēlēties augstākus, vidējas cietības izstrādājumus.
  • Cilvēkiem, kas atpūšas uz sāna būs nepieciešams cietāks un garāks produkts. Īpaši ieteicams pārbaudīt speciālos, viļņu formas variantus, kas nodrošinās piemērotu atbalstu.
  • Bieži mainīgai gulēšanas pozai vislabāk būs piemēroti spilveni ar vidēju cietību, cietas un elastīgas spilvena pildījuma iespējas.

Apsvērot visas šīs nianses, Jūs ļoti viegli izlemsiet, kāds spilvens pilnībā atbildīs Jūsu personīgajām vajadzībām. Mūsdienās mēs varam atrast īpaši plašu šo izstrādājumu izvēli – parūpējieties par to, lai Jūsu atpūta būtu visērtāka!

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?