Noderīgi padomi

Kādu televizora izmēru un veidu izvēlēties mazai istabai?

4.1/5
18 12 2018

Televizors joprojām sastopams praktiski katrā mājā, taču tam, lai filmu vai televīzijas programmu skatīšanās tiešām būtu patīkama, ļoti svarīgi izvēlēties atbilstošu izmēru. Ja istaba ir plaša, eksperimentēt var vairāk, taču ko darīt tādos gadījumos, ja telpa ir ļoti ierobežota?

No kā ir atkarīgs televizora izmērs?

Kopumā, mazām telpām paraksti piemēroti ne lielāki par 32 collām par diagonāli televizori, taču atkarībā no noteiktiem faktoriem, rekomendācijas var ievērojami atšķirties. Kam jāpievērš uzmanība?

Sēdēšanas attālums

Vispirms būtu jāparedz TV un dīvāna vieta un jāaprēķina, kāds attālums ir starp tiem. Tad šis attālums ir jāreizina ar 2–3 un iegūtais cipars norāda, kāds izmērs pa diagonāli jums būtu piemērots vislabāk. Šī formula ir spēkā tad, ja tiek izvēlēti HD televizori – ja izlemsiet izvēlēties 4K modeli, attālums būtu jādala ar 1–1,5.

Televizora ekrāna izšķirtspēja

Ja aprēķinājāt provizorisku televizora izmēru pa diagonāli, taču joprojām neesat pārliecināti par izšķirtspēju, to arī varat uzzināt pēc sēdēšanas attāluma. Lūk, daži piemēri, kas aktuāli mazākām istabām:

2,4 m attālums:

  • 23–41 collas 720p izšķirtspējas televizori;
  • 41–61 collas HD modeļi;
  • 4K televizori no 61 collas.

1,8 m attālums:

  • ne lielāki par 30 collām 720p izšķirtspējas televizori;
  • 30–45 collu HD modeļi;
  • ne mazāki par 45 collu 4K televizori.

1,2 m attālums:

  • ne lielāki par 30 collām HD televizori;
  • 30–65 collu 4K televizori;
  • vēl labākas izšķirtspējas lielāki par 65 collu modeļi.

Tātad būtībā jo tuvāk sēžat televizoram, jo labākai būtu jābūt izšķirtspējai. Tomēr šie aprēķini nav absolūti precīzi, tāpēc tie būtu jāsaskaņo ar sēdēšanas attāluma formulu un tāpat jāizvēlas optimālākais variants.

Istabas plānojums

Varam rēķināt cik vēlamies, taču dažkārt gadās arī tā, ka atbilstoša izmēra televizors vienkārši netilpst paredzētajā vietā – mazās istabās tas ir ļoti bieži sastopams scenārijs. Tad vislabāk, ja iepriekš pārdomātu visu istabas plānojumu un aprēķinātu, cik vietas varat veltīt televizoram. Ja neizdosies izvēlēties gan ērtu attālumu, gan ideālu izšķirtspēju, koncentrējieties tikai uz vienu no tiem un vairāk uzmanības veltiet istabas ergonomikai.

Idejas, kā novietot televizoru mazā telpā

Lai izvēlētā televizora vieta būtu ērta un ļautu maksimāli izmantot istabas telpu, lietderīgi izmantot vienu no šīm idejām.

Iekombinējiet televizoru sekcijā. Tas ir viens no populārākajiem risinājumiem, ierīkojot mazas viesistabas. Bez sekcijas šādas istabas parasti neiztiek, bet vismaz viens no šo mēbeļu plauktiem vienmēr ir lielāks vai pat pielāgots televizoram. Šādā veidā ierīce nebūs uzkrītošas, un arī neprasīs pārāk daudz jau tāpat ierobežotās istabas telpas.

Novietojiet to stūrī. Šī istabas daļa parasti tāpat paliek neizmantota, taču to varat padarīt par lielisku vietu televizoram. Šādā veidā ievietosiet to pat mazā telpā. Šajā gadījumā sevišķi rūpīgi nāksies izvēlēties diagonālo izmēru un varbūt nedaudz pagriezt mēbeles, lai ērti varētu sekot līdzi ekrāna attēlam.

Izmantojiet televizoru telpas sadalīšanai. Šī ideja sevišķi noder tad, kad neliela istaba apvieno divas zonas: viesistabu un virtuvi. Bieži meklējam veidus, kā tās nodalīt, tāpēc televizors un neliels galds var būt lieliska iespēja to izdarīt. Bet ja izvēlēsieties viegli pagriežamus modeļus, attēlu varēsiet vērot atrodoties gan virtuvē, gan viesistabas zonā.

Pārdomājot visus šos aspektus, diezgan viegli izvēlēsieties Jums piemērotāko televizora izmēru un veidu. Izmēru pa diagonāli izvēle šobrīd ir ļoti plaša, tāpēc noteikti atradīsiet piemērotāko variantu pat ļoti mazai telpai!

Pircējiem patika šis ieraksts

4.1/5
9 Klientu vērtējumi

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?