Noderīgi padomi

Kāpēc nepieciešams virsmatracis un no kā tiek izgatavoti šie matrači?

4.5/5
17 09 2019

Kas gan ir vajadzīgs, lai katra diena iesāktos moži un enerģijas pilni? Protams, tas ir kvalitatīvs miegs. Daudzi cilvēki miegam nepievērš pārāk lielu uzmanību, līdz ar to bieži vien uz darbu dodas neizgulējušies un sliktā garastāvoklī. Tomēr, lai pats sev nodrošinātu kvalitātīvu miegu, nepietiek tikai ar to, ka diennaktī tiek gulēts vismaz 8 stundas. Arī matracim un spilvenam, kā arī gultasveļai ir liela nozīme. 

Virsmatrači:

Matrači:

Spilveni:

Gultas veļa:

Ir cilvēki, kuri jau gadiem ir pieraduši pie sava matrača, ka pat nepamana, ka ir pienācis laiks to nomainīt. Arī pie diskomforta cilvēki mēdz pierast, tāpat arī pie jau izgulēta matrača. Pat, ja Jums nešķiet, ka esošais matracis ir neērts un rada Jums nepatīkamas sajūtas, laika gaitā vari iedzīvoties veselības problēmās. 

Ir cilvēki, kas nevēlās mainīt veco matraci, jo tās atkal ir papildus izmaksas. Tomēr ir izgudrots risinājums, kas spēj uzlabot miega kvalitāti, papildinot esošo matraci, un tas ir – virsmatracis. Virsmatrači patiešām ir labs risinājums, ja Jūsu vecais matracis jau ir izgulēts. Virsmatracis sniegs nepieciešamo komfortu, lai Jūs atkal varētu labi izgulēties un katru rītu celties enerģijas pilns.

Kāpēc nepieciešams virsmatracis?

Virsmatračus jau diezgan ilgu laiku izmanto kā lielisku papildinājumu esošajiem matračiem. Virsmatracis būs noderīgs ikvienam, jo tas lieliski spēj uzlabot miega kvalitāti. Kādas ir visrmatrača labās īpašības? Tas spēj izlīdzināt izgulētās vietas matracī, aizpilda divāngultas daļu savienošanās spraugas, kā arī spēj nodrošināt mierīgu un ērtu atpūtu. Virsmatrači ir pieejami vairākos biezumos. Parasti tie ir 7 centimetrus biezi vai pat plānāki. Virsmatračiem piemīt vairākas svarīgas funkcijas. Tie spēj esošo matraci padarīt mīkstāku vai cietāku, atbilstoši katra cilvēka vēlmēm. Kā arī virsmatrači pasargā matračus vai dīvāngultas no nolietošanās. Vēl virsmatračiem piemīt spēja nodrošināt labāku higiēnu un tie esošajam matracim var piešķirt visas īpašības, kas tam trūkst.

No kā tiek izgatavoti virsmatrači?

Virsmatrači tiek izgatavoti no dažādiem materiāliem. Izvēloties virsmatraci, nepietiek tikai ar to, ka Jūs izvēlaties cietu vai mīkstu virsmatraci, Jums ir jāpievērš uzmanība arī materiālam, jo arī materiāls ietekmē miega kvalitāti. Tirgū ir pieejami vairāku virsmatraču veidi, un katrs no tiem pildīs savas funkcijas. Lai Jūs spētu izvēlēties sev piemērotāko matraci, Jums noteikti ir jāzina par šīm funkcijām, kā arī par to materiāliem. Izplatītākie virsmatraču materiāli:

  • Viskoeleastīgs materiāls. Šis materiāls lieliski spēs sasildīt  ķermeni. Tomēr vecāka gada gājuma cilvēkiem šāds virsmatracis varētu nebūt pats piemērotākais, jo pateicoties šim elestīgajam materiālam, varētu rasties grūtības piecelties no gultas. 
  • Porolons. Šis materiāls ir viens no populārākajiem kā matraču, tā arī virsmatraču izgatavošanā. Porolons lieliski spēj atbalstīt ķermeni, tāpēc tas mazinās muguras, kā arī muskuļu sāpes. 
  • Latekss. Latekss tāpat kā porolons lieliski balsta ķermeni, šādi virsmatrači ir izturīgi, tāpēc kalpos daudzus gadus. Jāsaka gan, ka šie virsmatrači ir daudz dārgāki kā cita veida virsmatrači.
  • Kokvilna. Šādi virsmatrači ir ļoti populāri. Tie ir viegli kopjami, kā arī ļoti mīksti. Tomēr kokvilnas virsmatrači noteikti kalpos daudz mazāku laiku, jo tie var ātri zaudēt savu formu un tikt izgulēti.
  • Vilna. Ideāli piemērots materiāls tiem cilvēkiem, kuriem ir alerģija pret sintētiskiem materiāliem. Nodrošina labu ķermeņa termoregulāciju.
  • Spalvas un dūnas. Šāds virsmatracis būs mīksts un komfortabls, ļoti labi spēs uztvert kustības. Nav piemērots cilvēkiem, kuriem ir kādas muguras vai locītavu problēmas. 

Pircējiem patika šis ieraksts

4.5/5
2 Klientu vērtējumi

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?