Noderīgi padomi

Kas ietekmē datora ātrumu?

5/5
21 04 2018

Datorprogrammu atteice vai pārāk lēna lapu atvēršana rada neērtības ikvienam lietotājam. Lai to novērstu, pirms jauna datora iegādes vai gadījumā, ja jūs vēlaties palielināt jūsu lietotās ierīces darbības ātrumu, svarīgi ir saprast un noskaidrot, kas ietekmē datora ātrumu. 

  1. Centrālais procesors (CPU) izpilda visas instrukcijas un monitorē galvenās funkcijas. CPU ātrums, kas mērāms megahercos, ir viens no galvenajiem faktoriem, kurš ietekmē datora darbības ātrumu.
  2. Lielāks RAM (brīvpiekļuves atmiņas) apjoms arī garantē augstāku datora produktivitāti – īpaši gadījumos, kad vienlaicīgi tiek izmantotas vairākas programmas.
  3. Cietā diska kapacitāte nosaka datu apjomu, kurus var saglabāt. Ja šī vieta ir aizpildīta, tad sistēma sāk strādāt lēnāk. Tāpēc, ja jūs vēlaties, lai dators strādātu ātrāk, vajadzētu izdzēst neizmantotos failus un programmas.
  4. Datu apstrādes ātrums cietajā diskā norāda uz to, ar kādu ātrumu disks var nodot un saglabāt informāciju. Šis parametrs tieši ietekmē datorprogrammu palaišanu un apturēšanu.
  5. Pagaidu faili, kas uzkrājas cietajā diskā, aizņem diezgan daudz vietas un var ietekmēt datora produktivitāti. Šī iemesla dēļ ieteicams regulāri iztukšot atkritumu grozu, tīrīt interneta brauzera vēsturi un “cookies” failus.
  6. Dators jātīra ne tikai iekšpusē, bet arī no ārpuses – tā uzglabāšana tīrā vietā un profilaktiska putekļu likvidēšana palīdzēs izvairīties no iekšējo detaļu bojājumiem.
  7. Svarīgi ir pievērst arī uzmanību diska veidam. Neraugoties uz to, ka SSD diski parasti atšķiras ar mazāku iekšējās atmiņas apjomu, tāds variants dod daudz lielāku ātrumu, salīdzinot ar tradicionālo cieto disku.
  8. Arī videokarte var ietekmēt datora produktivitātes palielināšanos, īpaši, ja sistēma bieži tiek izmantota spēlēm vai video ierakstu skatīšanai.
  9. Lai sasniegtu efektīvākus rezultātus šiem darbības veidiem, var atsevišķi iegādāties augstas kvalitātes videokartes, kas paredzētas attēlu apstrādei, un uzstādīt tās jūsu datorā.
  10. Tāpat gadījumos, kad dators negaidīti sāk strādāt daudz lēnāk, vainīgas var būt ļaunprātīgas programmatūras un vīrusi. Papildus tiešajai ietekmei uz jūsu personīgajiem dokumentiem, šīs programmas patērē arī sistēmas resursus, jo tie nemanāmi darbojas fona režīmā.

TOP piedāvājums

Ņemot vērā visus šos kritērijus, jūs varēsiet viegli palielināt datora darbības ātrumu vai izvēlēties jaunu ierīci, kas atbildīs visām jūsu vēlmēm. Var arī nomainīt dažādas tā detaļas ar efektīvākām. Tomēr svarīgi ir zināt, ar ko jāsāk noskaidrot iemeslu tam, ka dators sāci

Pircējiem patika šis ieraksts

5/5
1 Klientu vērtējumi

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?