Noderīgi padomi

Kas jāņem vērā, izvēloties žogu savam mājoklim?

4/5
13 02 2020

Žogs ir lielisks ieguldījums, ko pievienot savam mājoklim. Tas var kalpot daudziem mērķiem, piemēram, gādāt par bērnu un mājdzīvnieku drošību, padarīt mājokli estētiskāķu, ierobežot citu piekļuvi Jūsu privātajai telpai, u.c. 

Taču žoga iegāde nav viegls process. Pirms izvēlaties žogu savam mājoklim, jāņem vērā vairākas svarīgas lietas.

Vēlmes un vajadzības

Lai gan tas var šķist lieki, ir svarīgi noteikt konkrētu iemeslu vai iemeslus, kādēļ Jums nepieciešams žogs. Tas var būt jebkas – privātums, vizuālais izskats, drošība, estētika vai dārza ainavas akcents.

Tikai konkrēti definējot un nosakot, Jūs no plašā tirgus varēsiet izvēlēties to žogu, kas apmierinās gan Jūsu vēlmes, gan vajadzības. Ņemiet vērā, ka nožogojums var kalpot vairāk nekā vienam mērķim. Garš žogs, kas stiepjas gar visu pagalmu, var gludi pāriet uz īsāku žogu priekšā, reizē nodrošinot gan privātumu, gan gaumīgu atturību.

Visbiežākais iemesls - privātums

Visbiežāk sastopamais iemesls, kādēļ cilvēki nolemj iegādāties žogu, ir privātums. Neatkarīgi no tā, vai Jūs savā pagalmā vingrojat, spēlējat bumbu ar bērniem, peldaties baseinā vai darāt ko citu, ir svarīgi zināt, ka neviens Jūs netraucē vai sliktākajā gadījumā - nevēro. 

Daudzi potenciālie žogu pircēji piedzīvo vilšanos, jo izvēlētais žogs nav piemērots un nenodrošina privātumu. 

Apdomājiet, vai Jums nepieciešama pilnīga necaurredzamība, vēlaties izcelt kādu objektu vai tomēr Jums svarīgākais ir tas, lai Jūsu bērni un mājdzīvnieki atrodas drošībā? Žogi ir daudz un dažādi, privātums lielā mērā atkarīgs tieši no materiāla!

Klimats un laikapstākļi

Dažādi žogu materiāla veidi uz apkārtējo vidi reaģē atšķirīgi. Galvenokārt viss ir atkarīgs no teritorijas klimata, kurā tiek uzstādīts žogs. Piemēram, koksne mitrā vidē sabiezē un ar laiku sarūk, taču metāls mēdz rūsēt. 

Ja vēlaties, lai žogs būtu izturīgs pret klimatu, laika apstākļiem un temperatūru, esiet apdomīgs un izvērtējiet ikviena materiāla īpašības!

Pastāv dažādi žogu materiāli

Izvēlēties žogu savam mājoklim var būt gan jautrs, gan nogurdinošs process, jo pieejami dažādu stilu un veidu žogi. Joprojām populārākais žoga materiāls ir koksne, tā pieejama neskaitāmos stilos un izmēros. Koka dabiskais skaistums un tekstūra labi sader ar apkārtni, tomēr koksnei ir nepieciešams pievērst daudz uzmanības un rūpju – to ir sarežģīti uzstādīt un kopt, to ik pa laikam nepieciešams atjaunot, jo tā reaģē uz apkārtējo vidi.

Meklējat alternatīvas koksnei? Pastāv žogi, kurus izgatavo no izturīga vinila, sveķiem vai kompozītmateriāliem. Šiem materiāliem nav nepieciešama krāsošana vai atjaunošana, tie tik ļoti nereaģē ar apkārtējo vidi un neplaisā. Tomēr šādi žogi maksā divas līdz trīs reizes vairāk nekā koksne. Vairums vinila, sveķu un kompozītu žogu ir koši balti, taču jaunākie dizaini atgādina koksni.

Ir arī metāla žogi, kas tiek izgatavoti no ķēdes posmiem, alumīnija, tērauda un kalta dzelzs. Tie ir izturīgi, taču mēdz rūsēt. Metāla žogus parasti izvēlas drošības un dekoratīviem mērķiem, nevis privātumam.

Izdevīgi – žogs no vairākiem materiāliem

Ja vēlaties iegādāties žogu par vispieejamāko cenu, apsveriet iespēju apvienot dažādus nožogojuma materiālus. Daudzi pircēji izvēlās, piemēram, žogu, kas nav koksne, taču atgādina koksni un ir veidots no vairākiem materiāliem. Tas sniedz dubultu labumu – izturību un izsmalcinātību!

Apdomājiet, kur iespējams apvienot materiālus, tādējādi apmierināsiet savas vajadzības un ietaupīsiet gan uz kopējo izmaksu, gan uz žoga uzturēšanas un kopšanas rēķina.

Pircējiem patika šis ieraksts

4/5
1 Pircēja vērtējums

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?