Noderīgi padomi

Kendama: daudz vairāk nekā tikai spēle

5/5
20 11 2019

Japāņu tradīcijas ienāk arī mūsu valstī: slavenā Kendama, ko vieni uzskata par spēli un citi par saistošu žonglēšanas sportu, kļūst arvien populārāka gan bērnu, gan pieaugušo vidū. Ja domājat, ka tā ir vienkārša “jo-jo” versija, jūs nopietni kļūdāties - minētajai spēlei ir daudz vairāk ko piedāvāt!

Kendama noteikumi un vēsture

Kendama sasniedza Japānu jau 18. gadsimtā, kad spēle bija īpaši iecienīta pieaugušo vidū un tā kalpoja kā rezultatīva spēle. Bet ar nelielām rotaļlietas formas izmaiņām XX. gs. pirmajā pusē tas tika atzīts par prasmju veidošanas vingrinājumu - tieši tādu pašu Kendama prezentāciju, kādu mēs to redzam šodien.

Šī spēle sastāv no divām daļām: koka konusveida uzgaļa ar trim kausam līdzīgiem padziļinājumiem sānos un augšpusē (KEN) un caurumotu bumbiņu, kas pie nūjas piestiprināta ar auklu (DAMA). Spēles mērķis ir uzmest bumbiņu tā, lai tā iekristu vienā no padziļinājumiem vai tiktu noķerta ar smailo galu. Tomēr šī ir tikai pirmā šīs spēles versija: varat arī mēģināt ripināt bumbu no viena kausa uz otru vai izmēģināt citus trikus - tas lai paliek jūsu ziņā.

Ir viegli saskatīt atšķirības bumbiņu dizainā, taču jāņem vērā arī tas, ka tās var būt arī dažāda lieluma, svara un citos tehniskos parametros. Šie aspekti nosaka pašas spēles sarežģītību un triku efektivitāti - rūdīti spēlētāji cenšas savākt pēc iespējas lielāku Kendama kolekciju. Nacionālie turnīri notiek Japānā (un pakāpeniski arī citās valstīs), spēcīgu spēlētāju kopienām daloties spēļu pieredzē un apgūstot jaunus trikus. Tas ir tikai laika jautājums, līdz Kendama sasniegs šo līmeni arī Latvijā!

Spēles priekšrocības 

Lai arī sākumā tā var šķist tikai vēl viena nesaistoša nodarvbe, Kendamai ir vairākas priekšrocības. Tas arī pierāda, ka Japānā šīs spēles rezultāti var ietekmēt, piemēram, jauna darba meklējumus - ja darbinieks lepojas ar Kendama iespaidīgajiem sasniegumiem, viņš tiek uzskatīts par neatlaidīgu, pacietīgu un apņēmīgu.

Ilgāku laiku spēlējot Kendamu, jūs ne tikai atpūtīsieties no datora vai tālruņa ekrāniem, bet arī attīstīsiet koncentrēšanās spējas un koordināciju. Mēdz teikt, ka šī spēle attīsta motoriskās prasmes un ļauj uzlabot prāta un kustības sinhronizāciju. Protams, tā attīsta arī pacietību: tikai pēc ilga treniņa jūs varēsiet demonstrēt iespaidīgus trikus. Visu šo īpašību dēļ Kendama ir piemērots gan bērniem, gan pieaugušajiem - jūs pat nepamanīsiet, kā jūs iesaistāties šajā neierobežotajā spēlē!

Ja vēlaties bagātināt savu brīvo laiku (vai to var izmantot bērniem), tagad varat izvēlēties no bagātīgas kolekcijas, kas piemērota gan iesācējiem, gan profesionāļiem. Pērciet Kendama internetveikalā 220.lv - šeit jūs vienmēr atradīsiet vilinošus piedāvājumus!

Pircējiem patika šis ieraksts

5/5
1 Pircēja vērtējums

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?