Noderīgi padomi

5 sliktākās dāvanas sievietei, kas nesen kļuvusi par māmiņu

06 05 2016

Līdz ar ģimenes pieaugumu visi tuvinieki un labākie draugi steidz apsveikt jaunos vecākus. Un vai tad ciemos var doties bez dāvanām? Tomēr ir tādas „nevainīgas” dāvanas, kas var aizvainot jauno mammu.

Sporta kluba abonements. Visas sievietes grūtniecības laikā pieņemas svarā, vienām tas aiziet pats no sevis, citas neveiksmīgi cīnās ar liekajiem kilogramiem, tāpēc nevajag sabojāt prieku ar rūgtumu par tādu dāvanu, kas atgādina par mainītajām ķermeņa aprisēm. Tieši to pašu var teikt par dažādām piedevām svara zaudēšanai vai trenažieriem. Starp citu, tādas dāvanas nevajag dāvināt nevienai sievietei, tas var vienkārši viņu aizvainot. Labāk uzdāviniet masāžas aparātu vai relaksējošu tēju komplektu.

Apģērbs. Moderns, stilīgs apģērbs un aksesuāri – tās ir lieliskas dāvanas sievietei. Un tomēr šajā īpašajā gadījumā apģērbu nevajadzētu dāvināt, jo Jūs gluži vienkārši varat nenotrāpīt izmēru, bet tas nav pārāk labi, jo, ja Jūs nopirksiet pārāk mazu džemperi, viņa var nodomāt, ka Jūs it kā pārmetat lieko kilogramu dēļ, bet pārāk liela gadījumā – var justies kā „begemots”. Ja reiz Jūs vēlaties nākamajai māmiņai uzdāvināt apģērbu, pērciet ērtu un kvalitatīvu universāla izmēra apģērbu, kas derēs gan mazākas, gan arī lielākas ķermeņa uzbūves sievietei.

Grāmatas par bērna kopšanu. Tādas grāmatas var dāvināt sievietei tad, ja viņa pati ir teikusi, ka viņai tās vajadzīgas. Pretējā gadījumā šīs dāvanas var izraisīt sievietei negatīvu reakciju, viņa vienkārši var nodomāt, ka Jūs domājat, it kā viņa nezina kā rūpēties par savu bērnu, vai it kā Jūs mācāt viņai audzināšanas noslēpumus. Ja Jūs dāvināt grāmatu, tad izvēlieties klasisku vai mūsdienu literatūru, ko viņa varēs baudīt brīvā brīdī.

Krūšturis ar krūti barojošām māmiņām, piena pumpji utt. Šeit nav vērts pārāk daudz stāstīt, tās vienkārši ir pārāk personīgas, intīmas dāvanas, kuras nevar dāvināt pat paši labākie draugi, tas vienkārši ir netaktiski. Šīs dāvanas var izraisīt sievietei diskomfortu un likt nosarkt.

Bērnu dāvanas. Ļoti bieži viesi pērk dāvanas jaundzimušajam un tāda tuvinieku uzmanība priecē katru māmiņu. Tomēr nevajadzētu aizmirst, ka jaunā māmiņa joprojām ir sieviete, un viņa būtu jāiepriecina ar personīgi viņai domātām dāvanām: jaunām smaržām, ērtiem apģērba aksesuāriem, labu grāmatu vai kvalitatīvu kosmētiku. 

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?