Noderīgi padomi

Ko varam sagaidīt virtuves dizaina trendos 2020.gadā?

27 01 2020

Virtuvei ir jābūt funkcionālai, vienkāršai un praktiskai, taču tajā pat laikā skaistai un mūsdienīgai. Jauninājumu ieviešana virtuvē manāmi atvieglo ikdienu, ļaujot savu laiku veltīt ne tikai gatavošanai, bet arī citām aktivitātēm. Lai Jūs spētu sekot līdzi jaunākajām tendencēm un iekārtot šo telpu tā, lai tā būtu moderna arī pēc vairākiem gadiem, dalāmies ar 2020. gadā gaidāmajiem virtuves dizaina trendiem.

Balti un pelēki toņi

Baltā krāsa palīdz izgaismot telpu un rada tīrības sajūtu, padarot telpu vizuāli lielāku. Arvien populārākas kļūst baltas virtuves mēbeles, kas piešķir telpai eleganci un padara to modernu. Vislabāk balto krāsu izmantot kombinācijā ar kādu kontrastējošu krāsu, piemēram, pelēko. Jāņem vērā, ka balto krāsu iespējams saskaņot ar jebkuru citu toni, taču lielākā šīs krāsas priekšrocība – to iespējams labi apvienot arī ar dažādiem šobrīd populāriem materiāliem, kā, piemēram, koks, granīts un vinils.

Centrālā sala

2020.gada aktuālākais trends pavisam noteikti ir virtuves centrālā sala jeb virsma. Ja Jūsu virtuvē ir pietiekami daudz vietas, lai izvietotu šo salu - lieliski! Tā būs ne tikai moderns interjera papildinājums, bet arī būtiski atvieglos un padarīs ērtāku ikdienas ēdiena gatavošanu. Pastāv daudz un dažādi virtuves salu modeļi, katram no tiem ir citādākas funkcijas. Jebkurā gadījumā ņemiet vērā, ka virtuvei būtu jābūt sadalītai trīs zonās – gatavošana, uzglabāšana un brīvā jeb atpūtas zona. Bieži vien centrālā sala kalpo arī kā šo zonu sadalošais elements.

Koks

Koks ir elements un trends, kas mūsu virtuvēs ienāk no itāļu virtuves dizainiem. Agrāk populāras bija vien virtuves mēbeles no koka, taču arvien biežāk cilvēki izvēlas itāļu virtuves stilu, kas paredz plašu telpu, kas pilnībā veidota no koka. Itālijā šāds dizains simbolizē kaislību un mīlestību, kas atspoguļojas ne vien attiecībās vienam pret otru, bet arī izcilās receptēs. Gaidāms, ka 2020. gadā koks virtuvē arvien biežāk tiks apvienots kopā ar tādu materiālu kā granīts. Kopā šie materiāli rada vēsturiski elegantu, taču tajā pat laikā modernu un mūsdienīgu telpu.

Minimālisms

Minimiālisms visa pamatā paredz vienkāršību un funkcionalitāti – bīdāmas durvis, vienas krāsas dažādi toņi, slēptas virtuves iekārtas. Tas garantē tīrību un nodrošina to, ka viss vienmēr atrodas savā noteiktajā vietā. Jāatceras, ka minimālisms nenozīmē, ka virtuve veidota no nekvalitatīviem un novecojušiem materiāliem. Tieši pretēji – šis stils balstās uz grezniem un dārgiem materiāliem, tādiem kā marmors, granīts un pārstrādāts stikls. Šī tendence nav gluži jauna, taču tā arvien attīstās un gaidāms, ka šogad tā turpinās būt īpaši populāra.

Atvērta telpa

Daudzi jau sen apvieno virtuvi ar dzīvojamo istabu, pārvēršot telpu par modernu un funkcionālu dzīvojamās platības centru. Šajā gadā tendence turpinās, un tā ir iespēja būt kopā ar saviem mājiniekiem vai viesiem arī gatavojot, kamēr citi uzturas viesistabā. Īpaši noderīgs šāds risinājums ir mazas platības dzīvokļos, jo tā tiek gan vizuāli, gan praktiski paplašināta telpa, dodot vietu arī ēdamzonai. 

Zelta elementi

Dažādi zelta elementi bija īpaši populāri divdesmitā gadsimta laikā. Šobrīd zelts nav tik populārs, taču dizaineri paredz, ka 2020. gadā tas atgriezīsies tieši virtuves dizaina trendos. Bieži vien tas tiek matēts, lai kopējā virtuves interjerā tik ļoti neizceltos. Tāpat kā zelta dārglietas, virtuvē sastopamos zelta elementus iespējams kombinēt un pieskaņot citiem metāliskiem apdares materiāliem, kā nerusējošā tērauda virsmas vai virtuves iekārtas.

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?