Noderīgi padomi

Labākās mugursomas bērniem: kam jāpievērš uzmanība?

sarkana mugursoma ar skolas precem
5/5
26 08 2020

Kad sākat plānot skolas pirkumus, mugursoma vienmēr ir saraksta augšgalā. Tā ir viena no tām lietām, bez kuras neviens bērns nevar iedomāties savu skolas ikdienu. Tieši tāpēc ir īpaši svarīgi izvēlēties pareizo variantu, kas, kā izrādās praksē, nemaz nav tik vienkārši! Taču 220.lv komanda sadarbībā ar modes mākslinieci Daci Krieviņu-Bahmani ir sagatavojusi praktiskus ieteikumus, kā izvēlēties ērtu un funkcionālu somu, pieskaņot to skolēna vecumam un panākt tiešām stilīgu koptēlu. Dace Krieviņa-Bahmane ir arī divu dažāda vecuma skolnieku mamma, līdz ar to no prakses zina, kā panākt kompromisu ar bērniem un izvēlēties skolas somu, kas gan patiks bērnam, gan arī būs praktiska un gaumīga. Ar mūsu kopīgajiem padomiem atrast ideālo variantu būs daudz vienkāršāk! 

Kāda veida un izmēra mugursomu izvēlēties?

Jums jāzina, ka skolas soma, kas domātas sākumskolniekiem un jau vecākiem bērniem, ir dažādi veidi, katram no kuriem ir savas priekšrocības:

 • Ergonomiskas skolas somas, citādi pazīstamas kā ortopēdiskās, ir viens no visbiežāk ieteicamajiem veidiem bērniem. Tās palīdzēs vienmērīgi sadalīt atbalsta punktus, tādējādi nodrošinot pareizu bērna stāju. 

 • Mīkstās bērnu mugursomas ir vieglākas un prasa mazākas investīcijas. Ja meklējat lētu mugursomu, Jūs atradīsiet lieliskus piedāvājumus tieši starp šiem modeļiem!

 • Stingras mugursomas skolai ir piemērota izvēle stabilam mugurkaula atbalstam.

Svarīgi ir arī parametri. Nepareizi izmēri var negatīvi ietekmēt bērna mugurkaula attīstību un palielināt varbūtību, ka nākotnē varētu parādīties mugursāpes. Ja vēlaties no tā izvairīties, vienmēr ņemiet vērā gan izmērus, gan kopējo svaru. Jūsu bērna mugursomas izmēram nevajadzētu būt lielākam par bērna muguru. Tas nozīmē, ka pirms iegādes Jums jānomēra bērna mugura un jāsalīdzina parametri. Attiecībā uz svaru tiek uzskatīts, ka sākumskolniekiem pilnai somas masai (piepildītā stāvoklī) nevajadzētu būt lielākai par 5 kg, 4.-6. klases bērniem – ne vairāk par 6-7 kg. Vecāko klašu skolnieku mugursomas var jau būt smagākas. 

Izvēlamies pēc vecuma

Kura bērnu mugursoma būs vispiemērotākā, primāri ir atkarīgs no skolēna vecuma. Gadu gaitā bērnu vajadzības ir mainījušās, tāpēc nepieciešams pievērst uzmanību iezīmēm, kuras esam apskatījuši tālāk.

Mugursomas sākumskolniekiem

Pirmās mugursomas veidos bērnos svarīgus ieradumus, tāpēc Jums vajadzētu izvēlēties mugursomu pirmklasniekam ļoti atbildīgi. Prioritāte šajā gadījumā ir kvalitātei. Kvalitatīva soma nodrošinās to, ka mazais skolēns jutīsies ērti. Ņemiet vērā sekojošus svarīgus izvēles kritērijus: 

 • Neliels svars. Kā jau iepriekš minēts, ideālā gadījumā sākumskolnieku mugursomas sver ne vairāk kā 5 kg. Ar šādu "slodzi" bērns var patstāvīgi rīkoties bez veselības problēmu riska. Sākotnēji ir lietderīgi pārbaudīt, ko bērns ņems līdzi, - dažreiz pat nelielas mugursomas slēpj daudz nevajadzīgu priekšmetu!
 • Viegla apkope. Visticamāk, ka jaunāko klašu bērni nespēs izvairīties no aktīvām rotaļām un attiecīgi smērēšanās. Padomājiet par to iepriekš un dodiet priekšroku ūdensizturīgiem, viegli tīrāmiem materiāliem.
 • Drošība. Kad bērns sper pirmos soļus patstāvīgajā dzīvē, košas krāsas mugursoma var būt lielisks drošības līdzeklis uz aktīvas satiksmes ceļa vai mazāk izgaismotas ielas. Protams, var izvēlēties arī ne tik pamanāmas krāsas, bet tad pievērsiet uzmanību atstarojošu detaļu esamībai. 
 • Pievilcīgs noformējums. Tas ir pēdējais, bet ne mazāk svarīgais aspekts, jo mēs esam pārliecināti, ka tas ir viens no svarīgākajiem izvēles kritērijiem tieši bērniem. Bērnus vieno kopīga pazīme – krāsas un dzīvesprieks. Bieži viņi mīl identificēties ar iemīļotiem multfilmu varoņiem. Interneta veikalā 220.lv var atrast oriģinālas mugursomas ar dažādām izvēles iespējām. Ja meklējat skolas somas meitenēm, viņas apburs modeļi a Frozen, Barbie, My Little Pony vai Disney varoņiem.

Tikmēr zēni ir iecienījuši variantus ar Zibeni Makvīnu (Vāģi), Star Wars, Hot wheels un citiem līdzīgiem varoņiem. Šīs mugursomas parasti ir ļoti uzkrītošas. Tāpēc, lai nerādītu vizuālo pārbagātības sajūtu, modes māksliniece iesaka rast kompromisu. Piemēram, pie mugursomas ar košu printu izvēlēties drēbes vienā tonī vai pieklusinātā krāsu gammā.

Vēl viens variants ir veltīt printu tikai sev, ne citiem, – piemēram, prints var būt tikai oderē. Tā bērniem netiks atņemts prieks par krāsaino dzīvnieciņu, taču viņa koptēls būs gaumīgs. Jo tomēr jāpiebilst, ka multfilmu varoņu popularitātei piemīt neilgstošs raksturs un varonis, kas patīk bērnam tagad, pēc pusgada, iespējams, vairs nebūs aktuāls. Tāpēc, ilgtermiņa lietošanai vērts izvēlēties neuzbāzīgus, bet pievilcīgus printus ar kādu plašāku tematiku, piemēram, kosmosu.

dace krievina bahmane ar delu izvelas mugursomu akropoles veikala

Mugursomas 5.-8. klašu skolēniem

Par piemērotu mugursomu jāpadomā ne tikai mazajiem bērniem, bet arī jau nedaudz lielākiem. Galvenās iezīmes šajā vecumā ir:

 • Vairāk vietas elektronikai. Bērni biežāk var gribēt nēsāt līdzi savus datorus, planšetdatorus, mūzikas atskaņotājus vai citas līdzīgas elektroniskās ierīces. Tāpēc pārliecinieties, ka tām mugursomā būs pietiekami daudz vietas. Tātad priekšroka jādod modeļiem ar vairākām atsevišķām sadaļām.
 • Izcils dizains. Mugursomas izskats pusaudža vecumā ir ārkārtīgi svarīgs, tāpēc meklējiet oriģinālus modeļus – ar savu stilu un moderniem elementiem. Pievērsiet uzmanību 220.lv piedāvātajiem zīmoliem, kas koncentrējas tieši uz stilīgiem un ekskluzīviem dizainiem. Piemēram, MadPax mugursomas, kas ir paredzētas mūsdienu metropoles ritmam un ir ideāli piemērotas tiem, kas vēlas izcelties no pūļa. Vai vēlaties mugursomu ar tapām, burbuļiem vai citām unikālām detaļām? Lūdzu, - tas ir labākais modes un funkcionalitātes apvienojums! Zipit mugursomas piesaistīs tos, kam patīk spilgti un jautri aksesuāri, kā arī gudras un praktiskas idejas mūsdienīgu ierīču pārnēsāšanai. 
 • Komforts. Iepriekš minētie aspekti nenozīmē, ka komforts tiks pilnībā izslēgts. Pusaudžiem, tāpat kā sākumskolniekiem, būs ērtāk pārnēsāt mugursomas ar mīkstām un regulējamām siksniņām. 

Mugursomas jauniešiem

Jauniešiem ir tendence sevi uzskatīt par pieaugušajiem un ārēji viņus atdarināt, kā arī sekot līdzi modes tendencēm un izskatīties stilīgi. Tāpēc vecākiem jārēķinās ar to, ka somas iegāde šādā vecumā ir pieļaujama katrā sezonā. Uz ko vajadzētu balstīties, izvēloties somu 14-16 gadīgajiem: 

 • Universālums. Rosīga sociālā dzīve mudina augstāko klašu skolēnus doties no skolas uzreiz pie citām aktivitātēm vai vietām, tāpēc ir vērts meklēt universālus meiteņu un zēnu mugursomu modeļus. Jaunieši novērtēs kompaktāku, neuzkrītošāku izmēru, bet būs priecīgi, ja tā būs piemērota visam, ko viņiem var būt nepieciešams paņemt līdzi. To ir grūti apvienot, bet daudzi ražotāji iepriecina ar savu piedāvājumu.
 • Dizains kā pašizpausme. Pašizpausme jauniešu gados ieņem ārkārtīgi svarīgu vietu, tāpēc nav pārsteigums, ka viņus saista tikai modernākie un stilīgākie modeļi. Piemēram, XD dizaina mugursomas apvieno visus jaunajiem cilvēkiem svarīgus parametrus – daudzfunkcionalitāti, izturību un stilu. 

Mēs esam pārliecināti, ka daudzveidīgajā interneta veikala 220.lv piedāvājumā (vairāk nekā 1000 modeļuА bērniem un pusaudžiem) atradīsies piemērots modelis katram skolēnam, neatkarībā no vecuma un gaumes. Turklāt pie mums pieejami daudzi īpašie piedāvājumi, lai Jūs varētu iegādāties mugursomu par lielisku cenu! Ja vēlaties pilnībā pārliecināties par savu izvēli, apmeklējiet mūsu “showroom” “Akropolē” un apskatiet, kā arī piemēriet preci dzīvē. Funkcionālas, ērtas un stilīgas mugursomas par super cenām gaida Jūs 220.lv!

Pircējiem patika šis ieraksts

5/5
2 Klientu vērtējumi

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?