Noderīgi padomi

Kā izvēlēties veļas mašīnu? (un kuras pirkt 2021. gadā)

4.6/5
24 03 2021

Veļas mazgājamās mašīnas ir jāmaina diezgan reti, tāpēc, kad pienācis laiks iegādāties veļas mašīnu, atklājas, ka dažādas veļas mazgājamās mašīnas pieejamas daudzveidīgā izvēlē. Ir gan klasiski modeļi, gan arī tādi, kurās papildus iebūvēts žāvētājs. Ir pieejamas arī dažādas citas funkcijas ērtākai izmantošanai. 

Mainīgie tirgus piedāvājumi liek rūpīgi pārdomāt, kuru veļas mazgājamo mašīnu izvēlēties, taču, rūpīgāk apskatot to pamata specifikācijas un aplūkojot labākos modeļus, pieņemt pareizo lēmumu būs vieglāk.

meita un mate bauda velas mazgasanu

Kā izvēlēties veļas mašīnu?

Lai palīdzētu Jums izvēlēties veļas mašīnu, vispirms vajadzētu apskatīt to būtiskākās īpašības.

Veļas mazgājamās mašīnas tips

Ir divi galvenie veļas mazgājamo mašīnu veidi:

Pusautomātiskās veļas mazgājamās mašīnas

Kā jau norāda pats nosaukums, šāda veida veļas mašīnām ir nepieciešama arī mūsu "iejaukšanās", jo ne visi procesi notiek automātiski. Vairumā gadījumu šīm vienībām ir divi atsevišķi konteineri - viens mazgāšanai, izmantojot piemērotus mazgāšanas līdzekļus, un otrs skalošanai, tāpēc, izvēloties šādu veļas mašīnu, jāapzinās ierīces trūkumi - Jums drēbes jāpārvieto no mazgāšanas uz skalošanas konteineru, turklāt arī izgriešanas funkcija var nedarboties tik pilnvērtīgi, kā vēlētos.

Tomēr šādai veļas mašīnai ir arī priekšrocības: tai nav nepieciešama sarežģīta santehnika, tāpēc to var viegli pārvietot no vienas vietas uz otru, piemēram, studentu kopmītnē vai dārza mājā. Turklāt pusautomātiskās veļas mazgājamās mašīnas maksā mazāk un bieži vien arī patērē daudz mazāk ūdens un enerģijas.

Automātiskās veļas mazgājamās mašīnas

Mēs esam pieraduši redzēt šādu veļas mašīnu gan savās, gan draugu mājās. Visi mazgāšanas procesi tiek veikti vienā tvertnē, tāpēc nav nepieciešams darīt vairāk par atbilstošās programmas izvēlēšanos. Turklāt, lai arī dārgākas, automatizētās veļas mazgājamās mašīnas ietaupa enerģiju un var piedāvāt daudz vairāk funkciju. Tomēr tām būs jāparedz fiksēta atrašanās vieta un jāpieslēdz savienojums jau iepriekš.

Iekraušanas metode

Veļas mašīnas tiek iedalītas arī atkarībā no tā, kā mēs tajās varam ievietot veļu:

 • Veļas mašīnas, kuras ir ielādējamas no augšpuses ir īpaši piemērotas, ja veļas mašīna ir jānovieto starp citām mēbelēm un ierīcēm, un, ja arī avārijas gadījumā ir jāatver durvis, ūdens neizplūst uz grīdas. Šajā gadījumā arī ierīces vadības panelis atrodas augšpusē. Vērtējot veļas mašīnas, kuras ir ielādējamas no augšpuses, tāpat jāņem vērā ne vien ierīces izmērs, bet arī dziļums.
 • Veļas mašīnas, kuras ir ielādējamas no priekšpuses - ar frontālo ielādi - nodrošinās papildu vietu glabāšanai, jo veļas mazgājamās mašīnas augšdaļu varēs izmantot dažādu priekšmetu glabāšanai. Šajā gadījumā vadības panelis arī parasti atrodas ierīces priekšpusē. Izvēloties veļas mašīnu, svarīgi pārliecināties, ka, piemēram, durvis netiks aizsprostotas, kad tās tiks atvērtas. 

Joprojām pastāv mīti, ka dažādi slodzes veidi ietekmē veļas mašīnu darbību vai pat pašu mazgāšanu, taču tehnikas attīstība un apņēmīgie ražotāji ir atrisinājuši šīs problēmas. Tāpēc izvēloties Jums jāņem vērā nevis tipa, bet konkrēta modeļa parametri.

ka izveleties labako velas masinu

Veļas mazgājamās mašīnas izmērs un ietilpība

Lai jaunā veļas mazgājamā mašīna patiešām ietilptu telpā, ir ļoti svarīgi iepriekš zināt, cik daudz vietas Jūs varat atvēlēt šai vienībai. Izmēru dažādība ir pietiekama, lai atrastu modeli arī ļoti nelielai telpai - viss, kas Jums jādara, ir jāizvēlas ērta vieta, kur novietot veļas mašīnu, un jāveic vienkāršus un precīzus mērījumus.

Pēc tam jāņem vērā maksimālais veļas daudzums, ko vēlaties mazgāt vienā mazgāšanas reizē. Tas ir atkarīgs no tā, cik bieži un cik daudzi cilvēki mazgās veļu. Ja Jūs dzīvojat viens vai divatā, vajadzētu pietikt ar veļas mazgājamo mašīnu, kur var ielikt drēbes līdz 5 kilogramiem, bet, ja ģimenes locekļu skaits ir trīs vai četri, ir vērts padomāt par ierīci, kur vienlaicīgi var mazgāt 5 - 6 kilogramus drēbju. Tomēr, ja lietotāju skaits ir vēl lielāks, attiecīgi jāizvēlas vienība ar vairāk nekā 6 kilogramu ietilpību. 

Noderīgas funkcijas

Tas nav nekas jauns, ka veļas mazgājamo mašīnu funkcionalitāte ir atšķirīga, un arī tas var palīdzēt saprast, kā izvēlēties piemērotāko sadzīves tehnikas risinājumu. Šeit ir dažas no noderīgajām funkcijām:

Žāvēšanas funkcija ļauj efektīvi veikt žāvēšanas procesu bez papildu žāvēšanas aprīkojuma iegādes. Tam ir savas priekšrocības, jo papildus nav vajadzīgs pirkt žāvētāju - tāda funkcija jau piemīt veļas mašīnai.

 • Viegla gludināšana – šī funkcija nodrošina to, ka pēc mazgāšanas apģērbu, iespējams, nebūs nepieciešams gludināt. 
 • Dozators neļaus veļas pulveri ievietot par daudz - veļas mašīna mazgāšanas līdzekļus ņems tik daudz, cik mazgāšanas laikā tas ir nepieciešams. 
 • Novēlota veļas mazgāšana palīdz plānot laiku, paredzot novēlotu veļas mašīnas palaišanu, tādējādi izvairoties no sasmakušu apģērbu smakas.
 • Maksimālas higiēnas programmas, ja tās tiek pakļautas tvaika vai īpaši augstas temperatūras iedarbībai notīrīs visas baktērijas un alergēnus. Tas ir īpaši ieteicamas cilvēkiem ar jutīgu ādu.
 • Ekonomiskas programmas var ietaupīt pulveri, ūdeni un elektrību.

Citi svarīgi parametri

Apsverot, kuru veļas mašīnu izvēlēties, jāņem vērā arī šādas īpašības:

 • Apgriezienu ātrums. Jo lielāku apgriezienu skaitu veiks veļas mašīnas centrifūgas bunga, jo mazāk slapju apģērbu no tās izņemsiet. Izvēlēties piemērotu centrifūgas ātrumu un pievērst uzmanību tās apgriezieniem minūtē ir īpaši svarīgi, ja neplānojat izmantot papildu veļas žāvētāju. Tiesa, šajā gadījumā ir svarīgi paturēt prātā maksimālo ietilpību, taču jāatceras, ka centrifūgas ātrums pielāgojams katrai mazgāšanai atsevišķi, atkarībā no Jūsu vajadzībām.
 • Enerģijas klase. Jo vairāk “+” būs redzams pie burta “A”, jo mazāk elektrības patērēs jaunā ierīce. Pašlaik augstāko efektivitātes klasi apzīmē ar simbolu "A +++", bet zemāko - ar burtu "D". 
 • Mazgāšanas un izgriešanas klases. Šīs īpašības, dalītas no “A” (labākā) uz “G” (sliktākā), sniedz priekšstatu par to, cik labi Jūsu veļa tiks mazgāta un izgriezta, kāds būs centrifūgas darbības ātrums.
 • Troksnis. Ar mazāku decibelu skaitu veļas mazgājamā mašīna darbosies daudz klusāk. Dažās vienībās ir arī klusās mazgāšanas programmas, kas ir īpaši svarīgi lietošanai vēlu vakarā vai agri no rīta. 
 • Zīmols. Šo ierīču kvalitāte un uzticamība ir atkarīga no ražotāja. Ja ir grūti izlemt, uzziniet, kura zīmola veļas mazgājamās mašīnas ir vislabākās.

moderna velas masina vannas istaba

Kuru veļas mašīnu pirkt 2021. gadā?

Kad ir skaidrs, kā izvēlēties veļas mašīnu, laiks aplūkot, kādas ir labākās piedāvājumā esošās veļas mazgājamās mašīnas. Tas palīdzēs izvēlēties Jums piemērotāko modeli.

Samsung WW70T4040EE/LE

Šī veļas mazgājamā mašīna ir iekļauta labāko sarakstā savas izcilās cenas un kvalitātes attiecības dēļ. Augstākās klases energoefektivitāte un funkcijas, kas nodrošina maksimālu higiēnu – šīs ir tikai dažas no šī modeļa priekšrocībām. Jāatzīmē arī tas, ka ražotāji ir pievērsuši lielu uzmanību šīs veļas mazgājamās mašīnas vienkāršākai apkopei. Šeit Jūs atradīsiet „Drum Clean“ pašattīrīšanās sistēmu un šķidruma uzkrāšanos novērsošu „Stay Clean“ atvilktni, kas palīdzēs novērst aplikumu un sēnīšu savairošanos. Mazgāšana būs arī ražīga, klusa un efektīva – to garantēs ilgmūžīgs un ļoti slavens invertora motors.

1 Samsung WW70T4040EE/LE cena un informācija | Samsung WW70T4040EE/LE | 220.lv 10 € ATLAIDE NO 250 €
€ 27800 5/5 12st. 16min. Izņemiet rīt
Uz grozu
10 € ATLAIDE NO 250 €

AEG L6SE47SE

Kaut arī šī veļas mašīna ir pietiekami ietilpīga, rūpīgi pārdomātais dizains palīdz ietaupīt vietu. Tieši tāpēc šis modelis ir viens no populārākajiem, jo ar šādas ierīces palīdzību, mazgāšana ir ne tikai efektīva, bet arī ļoti lēta. Ietaupīt ūdeni un enerģiju palīdzēs viedā „ProSense“ tehnoloģija, un, izmēģinot gan „Eco“, gan „Time Save“ režīmus, Jūs sasniegsiet vēl labākus rezultātus. Liela uzmanība tiek pievērsta arī apģērba auduma maigumam un ilgākam kalpošanas laikam, tāpēc Jūs noteikti nebūsiet vīlušies šajās funkcijās.

1 AEG L6SE47SE cena un informācija | AEG L6SE47SE | 220.lv 10 € ATLAIDE NO 250 €
€ 40900 5/5 12st. 16min. Izņemiet rīt
Uz grozu
10 € ATLAIDE NO 250 €

Beko WUE7612XST

Tas ir – nedārgs un stilīgs modelis, kuram melnās krāsas bungu durvis piešķir īpašu ekskluzivitāti. Taču daži pircēji īpaši izceļ nākamās paaudzes “Steam Cure” tehnoloģiju – tā nodrošina maksimālu tīrību, bet audumi pēc mazgāšanas paliek ārkārtīgi mīksti un bez krokām. Acīmredzami, ka izmantojot šīs priekšrocības, mazgāšana mājās kļūs par daudz patīkamāku uzdevumu, taču šajā ierīcē Jūs atradīsiet arī vairāk noderīgu funkciju. Dažādiem audumiem pielāgotas programmas, aizsardzība no bērniem, ekonomiskā veļas mazgāšana ir tikai dažas no tām.

Electrolux EW7W447W

Šis modelis var piedāvāt ne tikai mazgāšanas, bet arī žāvēšanas funkciju – ja esat apsvēruši arī šādas ierīces iegādi, ar šo ierīci Jums būs abas iespējas. Bet šeit Jūs atradīsiet arī vairāk viedu programmu, kas atvieglos šo procesu. Piemēram, pateicoties „SensiCare“ tehnoloģijai, veļa tiks nosvērta un atbilstoši tiks izvēlēts optimālais mazgāšanas laiks, bet „DualCare“ pielāgos mazgāšanas ciklu atbilstoši auduma tipam. Šīs veļas mazgājamās mašīnas maksimālā slodze ir 7 kilogrami, tāpēc to var pielāgot pat lielākas ģimenes vajadzībām.

1 ELECTROLUX EW7W447W cena un informācija | ELECTROLUX EW7W447W | 220.lv 10 € ATLAIDE NO 250 €
€ 45900 5/5 12st. 16min. Izņemiet rīt
Uz grozu
10 € ATLAIDE NO 250 €

Beko WRE6512BWW

Starp populārākajām šī veļas mašīna atrodas īpaši izdevīgas cenas dēļ. Standarta, viegli saskaņojama izskata modelis piedāvās pamata lietojumprogrammas, ar ko pilnībā pietiks visa apģērba vai citu audumu mazgāšanai. Digitālais displejs nodrošinās ērtu vadību, atliktā starta funkcija vēl vairāk atvieglos mazgāšanas procesu pielāgošanu, bet noplūdes aizsardzība un bloķēšanas indikators garantēs pilnīgu drošību. Acīmredzot, šis modelis var piedāvāt visu, kas Jums var būt nepieciešams!

1 Beko WRE6512BWW cena un informācija | Beko WRE6512BWW | 220.lv SUPER PIEDĀVĀJUMS
€ 19600 4.7/5 12st. 16min. Ir noliktavā
Uz grozu
SUPER PIEDĀVĀJUMS

LG F2WN2S6S6TE

Šīs veļas mazgājamās mašīnas elegants pelēkas krāsas dizains uzreiz piesaista pircēju uzmanību, taču tas nav vienīgais iemesls, kāpēc šis modelis atrodas labāko vidū. Komplimentus noteikti saņems „AI DD™“ viedā mazgāšanas tehnoloģija, kas novērtē veļas daudzumu, auduma maigumu un attiecīgi optimizē kustības. Tas nozīmē, ka auduma audi netiks bojāti. Tiks nodrošināta arī maksimāla higiēna, jo pateicoties „Steam“ tehnoloģijai tiek novērsti pat 99,9% alergēnu, kas uzkrājas audos.

1 LG F2WN2S6S6TE cena un informācija | LG F2WN2S6S6TE | 220.lv 10 € ATLAIDE NO 250 €
€ 34700 4.8/5 12st. 16min.
Uz grozu
10 € ATLAIDE NO 250 €

Whirlpool TDLR6030S

Šī ir – īpaši kompakta, veļas mazgājamā mašīna ar augšas iekraušanu, kas būs viena no labākajām izvēlēm, ja dodat priekšroku šāda veida ierīcēm. Kaut arī šāds modelis nepārsteigs Jūs ar ļoti dažādām īpašībām, mazgāšanas un centrifūgas procesus Jūs noteikti varēsiet kontrolēt patstāvīgi. Šeit Jūs atradīsiet arī plašu dažādu programmu izvēli. Izmantojot šīs programmas, Jūs varēsiet efektīvi un kvalitatīvi mazgāt jebkura veida audumus, neatkarīgi no tā, vai tā ir vilna, kokvilna vai ļoti delikāti audumi.

1 WHIRLPOOL TDLR6030S cena un informācija | WHIRLPOOL TDLR6030S | 220.lv
€ 25995 4.8/5 5d. 12st.
Uz grozu

Electrolux EW6S406BX un ELECTROLUX EW6F428WU

Šīm Elektrolux veļas mazgājamām mašīnām ir ļoti līdzīgas priekšrocības. Pirmkārt, uzmanība ir jāpievērš to kompaktam dizainam: kaut arī tās tiek iekrautas no priekšpuses, šīs ierīces ir šaurākas, tāpēc tās var novietot pat ļoti mazās telpās. Pateicoties „Fuzzy Logic“ tehnoloģijai, šīs veļas mazgājamās mašīnas pielāgojas slodzei un atbilstoši izvēlas optimālo mazgāšanas laiku – tas nozīmē, ka apģērbs netiks pārāk ilgi mazgāts un tiks ietaupītas ūdens un enerģijas izmaksas.

„Soft Plus“ tehnoloģija nodrošina, ka visi audumi ir vienmērīgi izmērcēti un saņem pietiekami daudz mazgāšanas un mīkstināšanas līdzekļa, savukārt, tvaika funkcija palīdz atbrīvoties no visām baktērijām. Šīm veļas mazgājamām mašīnām ir arī bērnu slēdzene, atliktā starta iespēja un bezputu skalošanas sistēma.

Šīs veļas mazgājamās mašīnas atšķiras pēc to krāsām (balta un melna), centrifūgas maksimālā ātruma, mazgāšanas ietilpības un noteiktām programmām – ja meklējat konkrētas iespējas, Jums noteikti vajadzētu rūpīgāk aplūkot šo ierīču detalizētākās īpašības.

1 ELECTROLUX EW6F428WU cena un informācija | ELECTROLUX EW6F428WU | 220.lv 10 € ATLAIDE NO 250 €
€ 29400 5/5 12st. 16min. Izņemiet rīt
Uz grozu
10 € ATLAIDE NO 250 €
2 Electrolux EW6S406BX cena un informācija | Electrolux EW6S406BX | 220.lv 10 € ATLAIDE NO 250 €
€ 31000 4.9/5 12st. 16min. Izņemiet rīt
Uz grozu
10 € ATLAIDE NO 250 €

Beko WUE6511XWW

Ne vienu vien reizi šajā TOP sarakstā minētās preču zīmes veļas mazgājamā mašīna īpašu uzmanību piesaista savas pieņemamās cenas dēļ. Ja vēlaties izbaudīt visaugstāko energoefektivitāti, daudz neieguldot, Jums patiešām vajadzētu padomāt par šādu modeli. Un ne tikai tāpēc: „Aqua Wawe“ sistēma garantēs maigu, bet tajā pašā laikā efektīvu mazgāšanu, un starp 15 dažādām programmām Jūs noteikti atradīsiet tādu, kas piestāvēs tieši Jūsu veļas audumiem. Ātra, ekonomiska mazgāšana, atliktais mazgāšanas starts – šīs ir tikai dažas no priekšrocībām, kuras Jūs varēsiet izmēģināt.

1 Beko WUE6511XWW cena un informācija | Beko WUE6511XWW | 220.lv 7 € ATLAIDE NO 150 €
€ 20000 4.4/5 12st. 16min. Izņemiet rīt
Uz grozu
7 € ATLAIDE NO 150 €

Ar tik bagātīgu šo ierīču daudzveidību Jūs noteikti varēsiet viegli izlemt, kuru veļas mazgājamo mašīnu iegādāties. Apsveriet, kādas tehnoloģijas Jums ir vissaistošākās, un sekojiet iepriekš minētajiem padomiem – tad Jūsu jaunā ierīce Jums noteikti neliksi vilties!

Dažādas veļas mašīnas varat iegādāties 220.lv plašajā piedāvājumā. Pie mums noteikti atradīsiet sev piemērotāko!

Pircējiem patika šis ieraksts

4.6/5
30 Pircēju vērtējumi

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?