Noderīgi padomi

Mājas parfimērija. Kādu veidu izvēlēties?

5/5
27 12 2019

Labi izvēlēta mājas parfimērija var palīdzēt atpūsties, paaugstināt produktivitāti vai vienkārši veicināt noteiktu mājas atmosfēru. Tomēr, lai patiesi izbaudītu šos rezultātus, jums ne tikai jāizlemj par patīkamāko aromātu, bet arī jāizvēlas mājas aromāta veids, kas vislabāk atbilst jūsu vajadzībām. To darīt būs daudz vieglāk, ja tuvāk izpētīsiet katra veida ieguvumus un smalkumus.

Smaržas difuzori

Elektriskie smaržu difuzori darbojas, sildot ēterisko eļļu, līdz tā sāk iztvaikot un izdala gaisā patīkamu aromātu. Aromātu parasti var sajust pēc apmēram 5 līdz 10 minūtēm, bet, ja tas ir nedaudz smagāks nekā, piemēram, sandalkoks, tas var aizņemt nedaudz ilgāku laiku. Ēteriskās eļļas parasti ir pietiekamas dažiem mēnešiem, tāpēc tās jums nevajadzēs tik ātri atjaunot. 

Tos var droši atstāt bez uzraudzības, padarot tos ideāli piemērotus ģimenēm ar bērniem vai mājdzīvniekiem. Šīm ierīcēm ir pārsteidzoši stilīgs izskats, tāpēc difuzori bieži kļūst par nozīmīgu telpas interjera daļu un tādējādi iegūst vēl vienu priekšrocību. Vienīgās neērtības ir tas, ka, meklējot vietu smaržu izkliedētājam, ir svarīgi ņemt vērā arī to, kur atrodas rozete, jo pretējā gadījumā visā telpā virzošais vads var nelabvēlīgi ietekmēt vispārējo estētiku.

Mājas parfimērija ar kociņiem

Mājas parfimērija ar koka irbulīšiem būtībā darbojas līdzīgi iepriekšminētajiem difuzoriem: koka irbulīši no īpašā trauka absorbē ēterisko eļļu, kas pēc tam iztvaiko vidē. Atšķirība ir tāda, ka šim veidam nav vajadzīgas ne baterijas, ne siltums, ne elektrība, tāpēc mājas parfimērijas kociņu lietošana nerada grūtības un neprasa īpašu apkopi. Aromāts telpā saglabājas diezgan ilgi (tiek apgalvots, ka tas pat var pārspēt elektriskā difuzora potenciālu), un arī pudeles un pašu koka kociņu dizains viegli iederas jebkurā interjerā.

Sausās smaržas

Šis ir daudz vienkāršāks mājas aromāta veids, ko visbiežāk izmanto, lai izvietotu konkrētās mājas vietās, nevis visās. Pateicoties kompaktajam izmēram, sauso aromātu iepakojumu var ievietot skapī, apavu kastē, veļas grozā, automašīnā vai citā vietā, kur vēlaties vēl patīkamāku aromātu. Šis aromāts tiek novērtēts ar tā lietošanas vienkāršību: lai arī tam var nebūt visintensīvākais aromāts, jums nekad nav jāuztraucas par iepakojuma noplūdi vai saplīšanu.

Mājas aromāti ar aerosolu

Šo māju smaržu lietošanas princips visvairāk atgādina smaržas - jūs varat tās izmantot, lai izsmidzinātu noteiktās jūsu mājas zonās (vai citās telpās). Atkarībā no izsmidzināšanas skaita būs atkarīga arī aromāta intensitāte, tāpēc jūs pats varat kontrolēt šo niansi. Šādi aerosoli ir lieliski, lai atbrīvotos no nepatīkamām smakām vai lai ar citām ierīcēm izceltu lēnāku aromātu. Mājas aromātu aerosols ir noderīgs arī, izstrādājot minimālisma interjeru un izvairoties no jebkādām papildu detaļām.

Aromātiskās sveces

Šis ir mazāk intensīvs un efektīvs mājas aromāta veids. Lai iegūtu gaišāku aromātu, sveces sadedzināšana parasti prasa apmēram stundu, bet, pirmo reizi iededzot to pašu sveci, rezultātus varat gaidīt ātrāk. Tomēr smarža tiešām nav tik ilglaicīga, kamēr nepārtraukti iztvaiko ēteriskā eļļa. Ļoti uzmanīgi jāizvēlas arī droša vieta aromātiskajai svecei, kas ir bērniem un mājdzīvniekiem nepieejamā vietā. Tomēr, ja jūs sapņojat par romantiskas atmosfēras radīšanu un jums ir nepieciešams maigs akcents, tad noteikti nebūsiet vīlušies par šo izvēli.

Mājas smaržas - vīraks

Lai arī šos produktus bieži dēvē par sveču alternatīvām, vīraks nedeg ar atklātu liesmu, bet deg, izdalot diezgan spilgtu un reizēm ļoti smagu aromātu. Tie ir arī starp bīstamākajiem mājas aromātu veidiem, kurus vajadzētu pasargāt no mazākiem un mobilākiem ģimenes locekļiem. Tomēr, ja vēlaties novērst nepatīkamo telpas smaku vai paspilgtināt telpas aromātu, jūs atradīsiet daudz iespēju, kam būs piemērots jūsu vīraks.

Izlemjot, kādu mājas aromātu jūs sagaidāt, jums būs daudz vieglāk izlemt, kurš tips jums ir piemērots. Tad jums būs jāizlemj par patīkamāko aromātu: šeit atkal būs jāiepazīstas ar aromātu bagātīgo dažādību!

Pircējiem patika šis ieraksts

5/5
2 Klientu vērtējumi

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?