Noderīgi padomi

Mājvietas atjaunošana bez lieliem ieguldījumiem – galvenie aspekti

4.5/5
01 03 2019

Ikviens no mums biežāk vai retāk sapņo par iespēju dzīvot dinamiskā un dzīvīgā vidē, taču daudziem joprojām ir pārliecība, ka mājvietas atjaunošana prasa ievērojamas investīcijas, tāpēc jebkuras izmaiņas ir rūpīgi jāplāno. Tomēr, ja izmantosiet dažus vienkāršus ieteikumus, jūs varēsiet ļoti ātri un lēti pakoriģēt mazliet apnikušo vidi. Kādas idejas ir vērts izmēģināt?

Atjaunojiet spilvenus

Dekoratīvie spilveni rotā dzīvojamo istabu, jaunieša istabu, guļamistabu vai pat āra mēbeles – ja līdz šim neesat tos izmantojuši, jūs būsiet pārsteigti, cik būtiski šie nelielie akcenti spēj mainīt interjeru! Bet, ja daži spilveni jau rotā jūsu mājas, ir vērts padomāt par jauniem pirkumiem – lēti dekoratīvie spilveni pārsteigs jūs ar plašo sortimentu, tāpēc jums ir iespēja pieskaņoties gan gaidāmiem notikumiem, gan savam noskaņojumam.

Ieteiksim jums nelielu viltību: ja jūs joprojām apmierina spilvenu stāvoklis un jūs vēlaties tērēt pēc iespējas mazāk naudas, jūs izglābs jauni dekoratīvo spilvenu pārvalki – jūs varat tos nopirkt par pievilcīgu cenu!

Iegādājieties jaunu gultas pārklāju vai pledu

Skaisti pledi un grezni gultas pārklāji ļoti lielā mērā ietekmē guļamistabas kopējo interjeru – jo īpaši, ja šī telpa ir neliela. Šādi izstrādājumi mums bieži vien ir ne tikai viens vai divi, taču, ja uzkrātā kolekcija izskatās garlaicīgi, iegādājoties dažus papildu gultas pārklājus, jums neradīsies lieli izdevumi. Pašlaik īpaši populāri ir gultas pārklāji ar 3D efektu, bet mazuļus visvairāk vilina bērnu pledi, kurus rotā viņu iecienītie varoņi, tāpēc jebkurā gadījumā jūs atradīsiet, no kā izvēlēties.

Nomainiet aizkarus

Šī ir vēl viena ļoti vienkārša un viegli realizējama ideja – aizkari guļamistabai, dzīvojamajai istabai vai jebkurai citai telpai piešķir mājīgumu un palīdz nedaudz izmainīt telpas kopējo izskatu. Te gandrīz vissvarīgākie ir nakts aizkari, kuri ir nedaudz biezāki, taču arī starp tiem var atrast pietiekami neitrālus variantus. Var likties, ka aizkaru cena nav pati zemākā, bet šis aspekts ir vairāk atkarīgs no auduma un konkrētā modeļa – ja patiešām vēlēsieties ietaupīt, jums tas noteikti izdosies.

Pievērsiet uzmanību esošajam apgaismojumam

Var likties neticami, taču ar apgaismojumu telpā var darīt īstus brīnumus pat tad, ja visas pārējās detaļas paliek savās vietās! Bet oriģināli gaismekļi ir ne mazāk svarīga telpas detaļa. Tāpēc, ja telpas pašreizējais izskats ir nedaudz apnicis, labi ieskatieties: varbūt te savu vietu atradīs stāvlampa vai varbūt noderētu griestu vai sienas gaismeklis? Tikai eksperimentējot jūs sapratīsiet apgaismojuma iespējas, taču par šo izstrādājumu stilu nevajadzētu būt ilgām diskusijām.

Nomainiet (vai iegādājieties) paklāju

Nebaidieties – mūsdienās paklāji ir daudz skaistāki par tiem, kurus agrāk karināja pie sienas, tāpēc šādu interjera detaļu droši var izmantot pat ļoti stilīgā mājoklī. Modernie paklāji var rotāt jebkuru no jūsu istabām, piešķirot tai mājīgumu un, ja vēlaties, arī spilgtumu un vitalitāti. Pēdējā laikā liela uzmanība tiek veltīta shaggy paklājiem, kuri izgatavoti no garšķiedras dzijas, kas piešķir tam īpašu maigumu un unikālu izskatu.

Ja nedomājat par lielāku paklāju, izmaiņas mājās var ienest arī durvju paklājiņi: starp tiem jūs atradīsiet daudzus asprātīgus un oriģinālus variantus, kas liks jums smaidīt katru reizi, kad atgriezīsieties mājās. Varat būt pārliecināti – izvēloties šādu ideju, jums tiešām nenāksies plaši atvērt maku!

Izrotājiet telpas sienas

Oriģināls sienas dekors noteikti pievērsīs apkārtējo cilvēku uzmanību – un šajā gadījumā mēs iesakām izmēģināt dažas idejas. Ja vēlaties ātri īstenojamu variantu, jums noderēs gleznas vai gleznu reprodukcijas: kad būsiet izvēlējies vispiemērotāko attēlu, jau uzreiz varēsiet baudīt atjaunoto interjeru.

Savukārt tiem, kas vēlas uzdevumam pieiet radošāk, varētu patikt interjera uzlīmes – apvienojot tās, jūs varat izveidot ļoti oriģinālu kompozīciju. Pašlaik ļoti populāras ir sienu uzlīmes uzrakstu veidā, taču, ja gatavojaties uzlabot sava mazuļa istabu, labāk izvēlieties viņam pazīstamus personāžus – uzlīmju klāstā jūs atradīsiet visdažādākos.

Izveidojiet mājīgu atmiņu stūrīti

Šī ideja jums patiks tajā gadījumā, ja esat kaut cik romantisks vai sentimentāls. Viss, kas Jums nepieciešams, ir svečturi, fotogrāfiju rāmji, radošums un nedaudz brīva laika – ja paši izveidosiet tik mīļu dekorāciju, jūs ienesīsiet mājās vēl vairāk mājīguma un siltuma. Gala rezultāts būs atkarīgs tikai no jums: varbūt parasto svečturi aizstās smaržīgas sveces, bet foto rāmīši tiks izrotāti ar jaukām lampiņām – šajā gadījumā ir iespējami visdažādākie eksperimenti!

Jūs varat bez lieliem izdevumiem uzlabot mājas interjeru, ja papildināsiet to ar jebkādu spilgtāku vai interesantāku detaļu. Ja starp šiem variantiem sev neatrodat vēlamo ideju, vēl vairāk burvīgu akcentu jūs atradīsiet 220.lv interneta veikala sortimentā!

Pircējiem patika šis ieraksts

4.5/5
17 Klientu vērtējumi

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?