Noderīgi padomi

Maza vannas istaba: kā to iekārtot? Padomi un foto

3.4/5
27 04 2020

Vannas istaba ir tā telpa, kurā ir iespējams aizmirst par visām privātajām un darba darīšanām un sagatavoties nakts miegam, vai arī pienācīgi sagatavoties ikdienas jaunajiem izaicinājumiem. Tāpēc mēs pievēršam īpašu uzmanību šīs telpas iekārtošanai. Tomēr reti kurš var lepoties ar lielu vannas istabas platību, tāpēc šīs telpas iekārtošanas darbi prasa arī nedaudz vairāk pūļu. Mazas vannas istabas interjers – nav pats vienkāršākais, bet noteikti pārvaramais uzdevums. Ar šo uzdevumu daudz vieglāk būs tikt galā, ja Jūs ievērosiet turpmākos padomus. 

Apsveriet vissvarīgāko aprīkojumu

Vannas istabas interjers dzīvoklī vai prīvatmājā nevar iztikt bez būtiskas dilemmas, ko izvēlēties vielabāk - vannu vai dušas kabīni. Jā, vietas taupīšanas ziņā dušas kabīne ir noteikti iecienītāka, tomēr, ja Jums patīk relaksēties vannā, tad no tās noteikti nevajadzētu atteikties. Šīs ierīces var būt arī pietiekami kompaktas, lai ietilptu mazās telpās – vienkārši ir jāzina, kādu vannu izvēlēties.

vanna neliela interjera vannas istabavanna maza vannas istabaerta vanna vannas istabas interjera

Rūpīgi izmēriet un izplānojiet telpu

Pat nelielā telpā var izvietot visu nepieciešamo vannas istabas aprīkojumu un piederumus – viss, kas Jums ir jāizdara, ir gudri un prātīgi izmantot visu pieejamo vietu. Vienkāršākais veids, kā to izdarīt, ir sastādīt telpas plānu. Padomājiet, kur stāvēs pamatiekārtas un pārliecinieties, ka, kad tās tiks ierīkotas, Jums pietiks vietas, lai iziet tām cauri, vai Jums būs iespēja ērti stāvēt spoguļa priekšā un veikt visas nepieciešamās procedūras. Tad Jūs redzēsiet, cik daudz vietas ir palicis un, kādas citas vannas istabas idejas var īstenot.

spogulis maza vannas istabamoderna neliela vannas istabaneliela vannas istaba ar spoguli

Izmantojiet sienas priekšrocības

Lai maksimāli izmantotu telpas platību, mēģiniet dot prioritāti piekārinātiem risinājumiem. Skapīšiem, spoguļiem, vannošanās līdzekļu plauktiņiem, dvieļu turētājiem un citiem līdzīgiem izstrādājumiem nebūs nepieciešama platība uz grīdas, bet pati vannas istaba būs daudz ērtāka. Zināms, ka prātā ir jāpatur estētika un jācenšas visus šos piederumus saskaņot – tikai šādā veidā Jūs attīstīsiet harmonisku vidi.

piekaramas detalas vannas istabaipiekarami aksesuari mazai vannas istabaiaksesuari mazas platibas vannas istabai

Neaizmirstiet par istabas stūriem

Gluži tā pat kā sienas, Jums vajadzētu racionāli izmantot telpas stūrus, kuri ļoti bieži paliek neizmantoti. Tajos ļoti viegli iederēsies veļas kaste vai stūra izlietnē ar skapīti. Atkarībā no izkārtojuma, šajās vietās var būt arī stūra vanna vai cita veida vannas. Neatstājiet šīs zonas tukšas – tad pat ļoti maza telpa izrādīsies pietiekami plata, pārliecinieties par to paši.

piederumi vannai vannas istabaskapisi mazai vannas istabaimazas vannas istabas interjers

Pievērsiet uzmanību apgaismojumam

Pareizi ierīkots apgaismojums ļaus Jums optiski paplašināt telpu. Centieties radīt pēc iespējas vairāk dabiskā apgaismojuma un izvairieties no ēnām stūros – tad vannas istaba noteikti vizuāli izskatīsies lielāka. Turklāt ir vērts izmantot arī gaismu atstarojošas virsmas, piemēram, flīzes ar spīdīgām virsmām, kas telpai vizuāli piesķirs ne tikai izmēru, bet arī šarmu. Parūpējieties arī par spoguli – cik vien iespējams, mēģiniet to izvēlēties pēc iespējas lielāku.

apgaismojums maza vannas istabalampas maza vannas istabamajigs apgaismojums vannas istaba ar spoguli

Dodiet priekšroku gaišākiem toņiem

Gaišāki toņi vannas istabai piešķir vairāk vietas, tāpēc Jūs noteikti nekļūdīsieties, ja biežāk lietosiet gaišus pasteļtoņus. Tiesa, sekojot pašreizējām vannas istabas interjera tendencēm, Jūs uzzināsiet, ka melns atkal ir modē, šī krāsa piešķir greznību un eleganci. Pareizi izvēloties apgaismojumu un rūpīgi pārdomājot visas nianses, šo krāsu var izmantot arī mazās telpās. Tomēr ir arī iespējams noorganizēt, lai mazās vannas istabas un tualetes interjerā būtu tumši aksesuāri – tad Jūs neatpaliksiet no modes un tajā pašā laikā saglabāsiet plašuma sajūtu.

melnas krasas detalas maza vannas istabatumss interjers neliela vannas istabamelni aksesuari vannas istabai

Rūpīgi izvēlieties tualetes podu

Gadījumos, kad tualetes pods un vanna atrodas kopējā telpā, ir ļoti svarīgi rūpīgi izlemt, kāds tualetes pods ir vislabākais. Ja ir iespējams, izvēlieties piekārināmo modeli. Daļa no tualetes poda konstrukcijas tiek paslēpta sienā, tāpēc šai ierīcei ir nepieciešams daudz mazāk vietas, un pati vannas istaba izskatās estētiskāka, patīkamāka un plašāka. Pievērsiet uzmanību arī izmēriem – izvēloties kompaktāku tualetes podu, Jūs ietaupīsiet papildu vietu.

tualetes pods mazai vannas istabaipiekarams tualetes pods mazai vannas istabaitualetes pods vannas istaba

Visas šīs mazās vannas istabas idejas ļaus Jums ērti un moderni iekārtot šo istabu. Taču pats svarīgākais, lai pašā vannas istabā būtu ērti un patīkami – pat tad, ja Jums tas nozīmētu pārkāpt kādas no pieņemtajām normām.

Pircējiem patika šis ieraksts

3.4/5
5 Klientu vērtējumi

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?