Noderīgi padomi

Mazs dzīvoklis? Ko izvēlēties - duškabīni vai vannu?

1/5
14 11 2019

Ko labāk izvēlēties – duškabīni vai vannu? Tas ir svarīgs jautājums, ko sev uzdod tie, kuriem ir mazs dzīvoklis. Šīs izvēles veikšanai nepieciešams daudz laika, jo jādomā par to, kas būtu gan ērtāks, gan izdevīgāks, praktiskāks, vieglāk kopjams, uzstādāms utt. Šādā gadījumā jāizvērtē visi plusi un mīnusi. Lai atvieglotu šo izvēli, esam apkopojuši Jums noderīgu informāciju.

Ātrs un vienkāršs risinājums

Ja nevarat izlemt, kas iederēsies Jūsu dzīvokļa vannas istabā, Jums nepieciešams saprast – lielā vannas istabā perfekti iederēsies vanna, savukārt mazā vannas istabā vajadzētu dot priekšroku duškabīnei. Protams, mēdz būt arī situācijas, kad mazā dzīvoklī ir ierīkota liela vannas istaba. Tad var ierīkot abus – gan vannu, gan duškabīni.

Izlemiet, kādam mērķim tā kalpos

Visiem skaidrs, ka vanna saistās ar relaksāciju un atpūtu, tajā nepieciešams pavadīt ilgāku laiku, lai nomazgātos. Taču ar duškabīnes palīdzību varat sevi no rītiem operatīvi sagatavot darba dienai vai ātri nomazgāties pirms došanās gulēt. Mazgāšanās process duškabīnē aizņem daudz mazāk laika. 

Jums jāizlemj, kā Jūs vēlaties to izmantot, kāds būs tās galvenais mērķis – operatīva mazgāšanās procedūra vai baudāms, relaksējošs process.

Apvienojiet dažādas alternatīvas

Pastāv kāda interesanta opcija – ja Jūs ik pa laikam vēlaties nesteidzīgi relaksēties, taču bieži vien priekšroku dodat arī ātrai rīta vai vakara dušai, rīkojieties gudri! Ierīkojiet vannu, taču pievienojiet tai dušas uzgali un statīvu, kur to novietot. Pēc tam pievienojiet arī dušas aizkarus. 

Šāds risinājums būs perfekts, ja Jūsu vannas istabā nav īpaši daudz vietas ūdens priekiem, taču mazgāšanās laikā vēlaties izbaudīt dažādas emociju gammas.

Veidojiet kompaktu vannas istabas telpu

Tradicionāli uzskata, ka duškabīne aizņem mazāk vietas nekā vanna, taču tā nav - mūsdienās tiek izgatavotas arī dušas kabīnes, kas ir lielākas par vannu. Ja izvēli veicat par labu duškabīnei, mazā dzīvoklī viena no iespējām ir ierīkot stūri ar pavisam seklu paliktni vai vispār bez tā, taču tam nepieciešams izveidot slīpu virsmu un specifisku, labu noteci. 

Mūsdienās pieejamas arī duškabīnes ar augstu paliktni, tādējādi varat izbaudīt tās pašas emocijas un priekšrocības, ko sniedz vanna. Ieekonomēt vietu ļauj arī bīdāmas duškabīnes durvis.

Ja priekšroku tomēr dodat vannai, izvēlieties saīsināto vannu vai sēdvannu. Lai ieekonomētu telpā vietu, novietojiet vannu pie vannas istabas īsākās sienas. 

Izmantojiet dažādas formas

Ja tomēr visi iepriekš minētie varianti Jūsu šaurajā platībā aizņem pārāk daudz vietas – ierīkojiet vannu vai dušu tādā formā, lai tā būtu atbilstoša Jūsu vannas istabas izmēriem un proporcijām. Vabūt Jums derētu īsāka, taču platāka vanna, bet varbūt Jūsu telpā iederētos tieši pretējais - šaurāka, taču garāka duškabīne. Varat arī pēc konkrētiem izmēriem izgatavot abu apvienojumu.

Veiciet pareizu apdari un izvēlieties piemērotu dizainu

Situācijā, kad nevarat izlemt, ko Jūs vēlaties vai nevarat panākt sev vēlamo rezultātu, izmantojiet dažādas viltības. Nelielu vannas istabu nevajadzētu noformēt spilgtos toņos, savukārt santehnikai tajā vajadzētu būt baltos vai bēšos toņos, kas ir neuzkrītoši un šķietami palielina telpu.

Nelielā vannas istabā ir svarīgi interjera priekšmetus izvietot pareizi, jo tas spēj telpu padarīt vizuāli plašāku. Varētu šķist ironiski, taču, ja visu izdarīsiet pareizi, tad varēsiet mazā vannas istabā izvietot arī labu, lielu un ērtu vannu.

Pircējiem patika šis ieraksts

1/5
1 Klientu vērtējumi

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?