Noderīgi padomi

Mehāniskās un membrānas tastatūras: ko izvēlēties?

4.7/5
03 07 2019

Tiem, kam nu jau ilgu laiku nav bijusi jauna datora klaviatūra, ir zināms, ka šāda veida datoru aksesuāri ir atšķirīgi.. Lai gan tirgū kādu laiku dominē tikai mehāniskās tastatūras, membrāna laika gaitā ir kļuvusi arvien populārāka. Tomēr tas nenozīmē, ka jaunie modeļi visos aspektos ir pārāki par mehāniskajām klaviatūrām - pirms izvēlēties jaunu tastatūru, jums vajadzētu uzzināt, kādi ir to veidi.

Membrānas tastatūras

Membrānas klaviatūras sastāv no trim dažādiem slāņiem (ko sauc arī par membrānām) - katrs no tiem ir atbildīgs par dažādiem procesiem, bet tie visi savstarpēji mijiedarbojas. Varbūt galvenā atšķirība ir tā, ka taustiņi nav atdalīti un spiežot uz tiem, tiek spiests uz gumijas spilventiņiem, nav atsevišķu detaļu. 

Pirekšrocības Trūkumi
Klusa darbība. Tā kā taustiņi nav atdalīti, rakstot pat ļoti lielā ātrumā,  tiek radīts ļoti mazs troksnis. Šāda priekšrocība ir īpaši noderīga, piemēram, ja jūs rakstāt kopējās telpās un jums ir nepieciešama diezgan klusa tastatūra.. Mazāka efektivitāte. Lai nospiestu taustiņu, jums tas ir stingri „jāspiež”, kas nozīmē, ka process būs lēnāks un daudz nomāktāks.
Mazāks svars. Parasti šāda veida tastatūra ir izgatavota no plastmasas, tāpēc tās svars ir arī zemāks, kas ir īpaši noderīgi gadījumos, kad datora tastatūru bieži nākas pārnēsāt. Īsāks kalpošanas laiks. Lai gan šīs datora tastatūras var kalpot arī ilgu laiku, tas praktiski vienmēr būs īsāks, ja salīdzinām ar mehāniskajiem modeļiem. 
Laba cena. Šo klaviatūru izgatavošana balstās uz vienkāršākiem materiāliem un plaši pazīstamu tehnoloģiju, tāpēc jūs varat būt pārliecināti, ka salīdzinot ar mehāniskās tastatūras cenu,  gandrīz vienmēr lētāks būs membrānas modelis.

Mehāniskās tastatūras

Atšķirībā no membrānas tastatūrām, katrs mehāniskās tastatūras taustiņš ir kā atsevišķs komponents, kas sastāv no dažādiem elementiem. Nospiežot pogas, no slēdža tiek pārraidīts signāls uz tastatūras procesoru, un jūs uz īsu brīdi varat redzēt, ko esat nospiedis ekrānā.

Pirekšrocības Trūkumi
Maināmi taustiņi. Nemainot visu tastatūru, varat mainīt tikai dažus taustiņus, pielāgojot to atbilstoši savām vajadzībām. Turklāt šāda datora tastatūra ir daudz vieglāk tīrāma.  Troksnis. Mehāniskās tastatūras vienmēr būs skaļākas par membrānas modeļiem, bet jūs, iespējams, piekritīsiet, ka šī nebūs aktuāla problēma. 
Izturība. Šāda veida datora tastatūras ir smagākas un izturīgākas pret nodilumu - daži ražotāji apgalvo, ka katrs taustiņš var izturēt vairāk nekā 50 miljonus klikšķu, tāpēc uztraukumam par izturību nav pamata. Augstāka cena. Lēta mehāniskā tastatūra ir reta parādība: to ražošanā parasti izmanto dārgākus materiālus un tehnoloģijas, tāpēc jums būs jātērē vairāk.
Efektivitāte. Lai strādātu ar mehānisko tastatūru, jums nav nepieciešams pilnībā nospiest katru taustiņu, kas nozīmē, ka to būs vieglāk pielāgot rakstīšanas stilam un tādējādi vēl vairāk paātrināt visu procesu.

Savio Tempest RX Red cena un informācija | Savio Tempest RX Red | 220.lv 3 € ATLAIDE NO 30 €
€ 3049 4.9/5 6d. 7st.
Uz grozu
3 € ATLAIDE NO 30 €
Spēļu tastatūra Genesis Thor 420 RGB, sudrabaina cena un informācija | Spēļu tastatūra Genesis Thor 420 RGB, sudrabaina | 220.lv 6 € ATLAIDE NO 60 €
€ 8999 6d. 7st.
Uz grozu
6 € ATLAIDE NO 60 €
LABĀKA CENA
HyperX HX-KB6RDX-US cena un informācija | HyperX HX-KB6RDX-US | 220.lv LABĀKA CENA
€ 11100 6d. 7st.
Uz grozu
LABĀKA CENA
Žaidimų klaviatūra MSI Vigor GK30, juoda cena un informācija | Žaidimų klaviatūra MSI Vigor GK30, juoda | 220.lv 3 € ATLAIDE NO 30 €
€ 4999 6d. 7st.
Uz grozu
3 € ATLAIDE NO 30 €
Lenovo GY40T26478 cena un informācija | Lenovo GY40T26478 | 220.lv 6 € ATLAIDE NO 60 €
€ 7399 6d. 7st.
Uz grozu
6 € ATLAIDE NO 60 €
Spēļu tastatūra MSI Vigor GK30, Melna cena un informācija | Spēļu tastatūra MSI Vigor GK30, Melna | 220.lv 3 € ATLAIDE NO 30 €
€ 4249 6d. 7st.
Uz grozu
3 € ATLAIDE NO 30 €
Spēļu tastatūra Aula Dawnguard, melna cena un informācija | Spēļu tastatūra Aula Dawnguard, melna | 220.lv 3 € ATLAIDE NO 30 €
€ 3099 5/5 6d. 7st.
Uz grozu
3 € ATLAIDE NO 30 €
Spēļu klaviatūra A4Tech Bloody B314 cena un informācija | Spēļu klaviatūra A4Tech Bloody B314 | 220.lv 3 € ATLAIDE NO 30 €
€ 3149 4.8/5 6d. 7st. Izņemiet parīt
Uz grozu
3 € ATLAIDE NO 30 €
Parādīt vairāk

Mehāniskā vai membrānas tastatūra?

Pat ja jūs esat iepazinušies ar visām galvenajām īpašībām, jūs vēl domājat, kuru no modeļiem iegādāties? Padomājiet, kādiem mērķiem jūs to parasti lietosiet un pēc tam meklējiet pareizo opciju.

Membrānas tastatūra būs lieliska: Mehāniskā tastatūra būs piemērota, ja:
Darbam birojā Ja meklējat labāko spēļu tastatūru
Darbam mājās Programmēšanai
Ceļošanai Ja jūs gatavojaties daudz rakstīt
Tastatūras pievienošanai planšetei Darbam birojā un mājās

Apzinoties jūsu vajadzības, jūs varēsiet vieglāk izlemt, kāda veida tastatūra jums būs vislabāk piemērota. Nebaidieties no eksperimentiem - reizēm tie var pat ļoti pārsteigt!

Pircējiem patika šis ieraksts

4.7/5
7 Pircēju vērtējumi

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?