Noderīgi padomi

Mobilie telefoni. Kā piemeklēt izmēru?

21 11 2017

Mobilie telefoni ir evolucionējuši. Šāds apgalvojums šķiet pilnībā piemērots, vērojot tirgū notiekošās izmaiņas. Kādreiz telefoni bija aprīkoti ar milzīgu daudzumu pogu, bet tagad pogu skaits ir samazinājies līdz divām – trim – atslēgu un skaņas regulēšanu. Un turpat visu korpusa priekšējo daļu aizņem ekrāns. Tieši korpusa un ekrāna izmērs bieži vien kļūst par vissvarīgākajiem kritērijiem jauna mobilā telefona izvēles sakarā.

Telefoni ir kļuvuši lielāki. Vai tā ir taisnība?

Pirmie telefoni ar skārienjutīgajiem ekrāniem bija salīdzinoši kompakti. Nedaudz lielāki nekā trīs collas – šāda ekrāna diagonāle šķita optimāls risinājums. Četras collas – jau nedaudz masīvs. Jāteic, ka šobrīd situācija ir nedaudz citāda. Skatījums arī ir cits. Pastāv tādi viedtālruņi, kas drīzāk atgādina planšetdatoru. Sešas collas vai pat vairāk – tirgū ir pieejami arī tādi „milži”.
Daudzi būs vienisprātis, ka optimālais variants – no 4,5 līdz 5,5 collām. Noteiktā laika periodā ekrānu izmēri ir krietni palielinājušies. Tas kļūst īpaši acīmredzams, salīdzinot „Samsung” flagmaņa, ar piešķirtu S burtu, dažādas paaudzes. Pirmās paaudzes modelis nāca klajā 2010. gadā. Ekrāna izmērs – četras collas. Savukārt, S5 modeļa ekrāna izmērs, kā ražošana sākās 2014. gadā, jau palielinājās vairāk nekā par collu.
S6 un S7 modeļiem ir saglabājies tādu pašu izmēru ekrāns. Tādējādi, var apgalvot, ka mobilie telefoni ir palielinājušies, taču ir sasniegta noteikta ērtību robeža, ko netiek plānots pārkāpt.

Mobilo telefonu piedāvājums

Ekrāna un korpusa attiecība

Ja Jūs salīdzināt dažādu ražotāju ierīces, divi mobilie telefoni, pat, ja tiem ir vienāda izmēra ekrāni, var atšķirties gan garuma, gan platuma, gan arī augstuma ziņā. Ekrāna un korpusa attiecība – ērtību nosakoša raksturiezīme. Labs rādītājs, ja tiek panākta attiecība septiņdesmit vai vairāk procentu apmērā. Tādējādi atliek mazāk brīvas vietas, jo pilnībā kompaktam telefonam ir arī salīdzinoši liels ekrāns. Tostarp, lietotājs izjūt prieku telefona komfortablas lietošanas laikā.

Nevajadzētu aizmirst arī par biezuma kritēriju. Jo ekrāns var arī aizņemt astoņdesmit procentus virsmas laukuma, taču tam nebūs pozitīva ietekme, ja telefons būs ļoti biezs. 

Ja Jūs tieši pašlaik nodarbojaties ar veikalu sortimenta izpēti, tad, iespējams, visdažādākie telefoni šķiet pievilcīgi. Pirms pieņemat galīgo lēmumu, apdomājiet savas vajadzības un ieradumus – ja telefons visbiežāk atrodas Jūsu bikšu kabatā, tad visērtākais būs vismazāko izmēru telefons. Savukārt, ja Jūs vēlaties lielāka izmēra ekrānu,  bet domājat, kā novērst masīvumu, tad daži modeļi spēs apmierināt arī šīs vēlmes.

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?