Noderīgi padomi

Mūsdienu sekcijas – ar ko tās atšķiras no senākajiem modeļiem

5/5
20 09 2017

Kad dzirdam vārdu “sekcijas”, parasti acu priekšā iznirst liels skapis tumši brūnā krāsā pa visu istabas sienu, ar stilizētām durtiņām un aiz tām sakrautajām “servīzēm”. Sekcijas vidū parasti ir atverams bārs, slēdzams ar nelielu slēdzeni un atslēdziņu, kas paredzēts dzērieniem. Lai sasniegtu augšējos plauktus, ir jāatnes galds, jo ar krēslu nepietiek… Stop! Šādu skatu var ieraudzīt dažas vecās mājas, jo mūsdienu dzīvokļos tādu “brīnumu” vairs nav. Tomēr sekcijas tur ir, tikai tās dēvē nedaudz savādāk.

Kādas ir mūsdienu sekcijas?

Pirmkārt, sekcijas pielietojums ir diezgan skaidrs. Tā tiek novietota dzīvojamā istabā un galvenokārt kalpo kā vieta, kur uzlikt televizoru un novietot dzīves laikā iegādātos dažādu valstu suvenīrus, glāzes, dāvanas, dažreiz arī vāzes. Mūsdienu sekcijas nav pārslogotas un nav masīvas. Tā ir pagātne. Mūsdienu cilvēkam nav jākrāj “servīzes”, jo ģimenes saviesīgus vakarus rīko kafejnīcā, nevis mājās. Vienīgais vakars, kad ieraugām mūsdienu sekciju, ir Ziemassvētku vakars.

TOP piedāvājumi: Sekcijas

Sekcija Frontal, balta cena un informācija | Sekcija Frontal, balta | 220.lv 0 € 9 € ATLAIDE NO 100 €
€ 13900 4.6/5 2d. 15st.
Uz grozu
9 € ATLAIDE NO 100 €
Sekcija Life, sonomas ozols cena un informācija | Sekcija Life, sonomas ozols | 220.lv 0 € 9 € ATLAIDE NO 100 €
€ 21200 4.4/5 2d. 15st. Izņemiet rīt
Uz grozu
9 € ATLAIDE NO 100 €
Sekcija ONTARIO I cena un informācija | Sekcija ONTARIO I | 220.lv 0 € 25 € ATLAIDE NO 500 €
€ 53200 5/5 2d. 15st. Izņemiet rīt
Uz grozu
25 € ATLAIDE NO 500 €
Sekcija Clou cena un informācija | Sekcija Clou | 220.lv 0 € 9 € ATLAIDE NO 100 €
€ 13800 4.4/5 2d. 15st. Izņemiet rīt
Uz grozu
9 € ATLAIDE NO 100 €
Parādīt vairāk

To sastāvdaļas ir ļoti funkcionālas

Zemais skapītis televizora novietošanai ir sekcijas centrālā daļa. Tas parasti nav augstāks par 50 cm, jo augstāk novietotu televizoru ir jāskatās ar augšup paceltu galvu. Skapītis ir aprīkots ar atvilktnēm vai durtiņām sīku priekšmetu glabāšanai.

Kumode blakus zemajam skapītim ir vēlama, bet nav obligāta. Tā ir aprīkota ar atvilktnēm, kur slēpjas ģimenes albumi, dažādi dokumenti un citi nelieli priekšmeti. Ja dzīvojamā istaba vienlaikus ir arī guļamistaba, tad tur visdrīzāk nonāk zeķes un apakšveļa.

Augstais skapis kalpo kā dzērienu novietošanas vieta. Par glabātuvi to nevar dēvēt, jo tam nav slēdzenes, un tas nesargā dzērienus no bērniem vai bērnus no dzērieniem. Skapis var būt šaurs un arī mazliet platāks, atkarībā no modeļa.

Piekaramie plaukti ir neatņemama mūsdienu sekcijas sastāvdaļa. Tie var būt gan nelieli, gan gari, atsevišķi, dubulti vai pat trīskārši. Siena virs televizora tiek izmantota tieši šādiem plauktiem. Uz piekaramiem plauktiem novieto ziedus, dažādus suvenīrus, trofejas, glāzes, ierāmētas fotogrāfijas, dāvanas u.t.t. Uz šādiem plauktiem vietu sev bieži atrod arī digitālās televīzijas antenas, tomēr nākas palauzīt galvu, kur paslēpt vadus.

Piekaramie plaukti ir retākā sekciju daļa, tomēr tā ir diezgan funkcionāla, kaut arī neliela.

Vēl viena sekciju priekšrocība ir LED apgaismojums. Skapīšu malās iemontētas plakanās LED lampiņas, kas mēbelēm piešķir romantisku un greznu izskatu. Tās nedod daudz gaismas, bet, vēloties pavadīt romantisku vakaru, pietiks ar vienu aromātisku sveci un LED gaismiņām mēbelēs.

Ir novērojama tendence, kas arvien retāk sekcijas izmanto grāmatu novietošanai. Dažreiz tajās nonāk dāvinātas un retas grāmatas, tomēr tās tur ir tikai dažas, nevis desmitiem, kā tas bija senāk. Parastu grāmatu demonstrācija nevienu neizbrīna, tādēļ tiek meklētas citas telpas to novietošanai.

Sekcijas iegūst minimālisma raksturu arī citu iemeslu dēļ. Galvenais no tiem - apkope. Notīrīt putekļus no daudzajām virsmām aizņem daudz laika, tādēļ tiek mēģināts radīt samērā nelielas, bet funkcionālas dzīvojamās istabas mēbeles.

Protams, sekciju krāsa un tekstūra ir jāsaskaņo ar istabas interjeru. Tas ir īpaši svarīgi, ja sekcijas tiek iegādātas internetā vai veikalā. Citā gadījumā, tās izgatavojot pēc pasūtījuma, tās var izvēlēties ļoti plašā krāsu paletē.

Pircējiem patika šis ieraksts

5/5
1 Pircēja vērtējums

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?