Noderīgi padomi

Noderīgi padomi, kā kopt veļas mašīnu, lai tā kalpotu ilgi

5/5
20 11 2019

Veļas mašīnas ir vērtīgi palīgi, kas ievērojami atvieglo mūsu ikdienu un palīdz ietaupīt laiku. Tās spēj tikt galā gan ar apģērbu, gan lielu tekstilizstrādājumu kopšanu, nodrošinot to tīrību un svaigumu. Taču tāpat kā jebkura cita sadzīves tehnika, arī veļas mašīnas ir atbilstoši jākopj un par tām jārūpējas. Šajā rakstā esam apkopojuši svarīgāko, kas Jums būtu jāzina par veļas mašīnas apkopi, tīrīšanu un lietošanu, lai paildzinātu tās mūžu un uzturētu to labā tehniskā kārtībā.

Dziļā tīrīšana

Cilvēki, lietojot veļas mašīnas, katru reizi no tām gaida 100% rezultātu. Tomēr jārēķinās ar to, ka laika gaitā šī tehnika sāk zaudēt savu efektivitāti, piemēram, drēbes vairs netiek tik kvalitatīvi izmazgātas un traipi netiek iztīrīti tik labi, kā tas bija sākumā. Viens no galvenajiem iemesliem, kādēļ tas notiek, ir kaļķakmens un citas nogulsnes, kas uzkrājas veļas mašīnas sistēmā. Turklāt jāņem vērā, ka veļas mašīnas ātrāk sabojā ciets ūdens.

Lai atrisinātu šo problēmu, ik pa laikam ir jāveic tās padziļināta tīrīšana. Ieteicams izmantot pietiekami spēcīgu, šim mērķim paredzētu līdzekli, kas noņem nogulsnes, nebojājot metāla un plastmasas detaļas. Līdzekļus veļas mašīnas tīrīšanai un ūdens mīkstināšanai varat iegādāties arī pie mums, 220.lv! Ja vēlaties izmantot draudzīgākus līdzekļus, veļas mašīnas kopšanai noder arī etiķis un dzeramā soda. Dziļo tīrīšanu iespējams veikt, iepildot veļas pulvera nodalījumā vienu līdz divas glažes galda etiķa un uzstādot ciklu ar augstāko temperatūru. Šajā ciklā veļas mašīnu mazgājiet tukšu!

Gumijas sastāvdaļu kopšana

Šī veļas mašīnas daļa tiek pakļauta lielai slodzei. Gumijas sastāvdaļas ne tikai pasargā mūsu apģērbu no bojājumiem mazgāšanas laikā, bet arī sargā mūsu rokas no savainošanās pret asajām malām. Neatkarīgi no tā, vai Jums mājās ir augšējās, vai priekšējās ielādes veļas mašīna, ar laiku gumijās uzkrājas putekļi, netīrumi un arī veļas pulvera un mīkstinātāja atliekas. Tieši tāpēc reizi nedēļā šīs gumijas vajadzētu tīrīt ar mitru drāniņu, pasargājot tās no nogulšņu radītiem bojājumiem, kā arī, novēršot nepatīkamo aromātu veļas mašīnā. 

Ārējās virsmas aizsardzība

Jauna sadzīves tehnika ievieš mūsu mājoklī svaigu skatu un modernu atmosfēru, taču, ja iekārtas netiek atbilstoši koptas, tās ar laiku zaudē savu pievilcību, padarot arī kopējo mājokļa izskatu mazāk pievilcīgu. Veļas mašīna ir jākopj ne tikai no iekšpuses, bet arī no ārpuses. Tas nozīmē, ka regulāri jānoslauka no tās virsmas putekļi, jānotīra veļas pulvera un citu mazgāšanas līdzekļu paliekas uz ārpuses, ja tādas ir. Neaizmirsti arī par sānu un aizmugures kopšanu, sargājot tehniku no skrāpējumiem.

Turiet veļas mašīnas durvis atvērtas

Iespējams, arī Jūs esat ievērojuši, ka pēc tam, kad kādu brīdi veļas mašīnu neesat izmantojuši, tajā parādās sasmacis aromāts, iespējams, pat pelējums. Viens no iemesliem, kādēļ tas notiek, ir iekārtas durtiņu aizvēršana pēc tās lietošanas. Lai veļas mašīna izžūtu un tajā nesāktu veidoties pelējums un nepatīkams aromāts, pēc drēbju mazgāšanas noteikti atstājiet tās durvis atvērtas. 

Veļas pulvera un mīkstinātāja nodalījumu kopšana

Cik bieži Jūs ielūkojaties nodalījumos, kuros tiek pildīts veļas pulveris un mīkstinātājs? Iespējams, tagad tajos ieskatītos, redzētu, ka uz to malām un apakšas ir mazgāšanas līdzekļu nosēdumi. Tie paliek pēc tam, kad netiek pilnībā izskaloti no nodalījuma. Tīrot veļas mašīnu, neaizmirsti iztīrīt arī šīs sastāvdaļas, turklāt daudziem tehnikas modeļiem tās iespējams izņemt, atvieglojot tīrīšanu. Savukārt, mazgājot veļu, nelietojiet pārāk daudz pulvera vai šķidrā līdzekļa, jo tas netiks rūpīgi izskalots no auduma, kā arī uzkrāsies veļas mašīnā. Kvalitatīvus veļas mazgāšanas un kopšanas līdzekļus varat iegādāties arī mūsu interneta veikalā. 

Cauruļu stāvoklis

Veļas mašīnai ir pievienotas caurules, pa kurām tiek pievadīts tīrais ūdens, un aizvadīts netīrais. Lai tehnika strādātu efektīvi, šīm caurulēm jābūt tīrām un atbilstošā kārtībā. Tāpēc neaizmirsti ik pa laikam pārbaudīt, vai caurules nav nosprostotas, kā arī, vai tām nav plaisu un citu bojājumu, kas var novest pie noplūdēm un citām problēmām.

Saudzīga lietošana

Viens no svarīgiem priekšnosacījumiem veļas mašīnas mūža pagarināšanā ir atbilstoša tās izmantošana. Tas nozīmē ne tikai tehnikas ārienes un iekšienes tīrīšanu, bet arī saudzēšanu lietošanas laikā. Proti, veļas mašīnu nedrīkst pārblīvēt ar apģērbu, tās ielādes apjomam jābūt atbilstošam ražotāja norādītajiem ieteikumiem. Tāpat jāpārdomā, kādas lietas tiek ievietotas veļas mašīnā, piemēram, nav ieteicams likt smagus un cietus apavus vai somas, kas var sabojāt tehniku. Un, protams, vienmēr pārbaudiet drēbju kabatas pirms mazgāšanas un izņemiet no tām papīrus, matu sprādzes, šķiltavas, monētas un citus priekšmetus.

1 Beko WRE6512BWW cena un informācija | Beko WRE6512BWW | 220.lv SUPER PIEDĀVĀJUMS
€ 19600 4.7/5 6d. 6st. Ir noliktavā
Uz grozu
SUPER PIEDĀVĀJUMS
2 Saturn ST-WK7605/06 cena un informācija | Saturn ST-WK7605/06 | 220.lv LABĀKA CENA
€ 14800 4.7/5 6d. 6st. Izņemiet parīt
Uz grozu
LABĀKA CENA
4 Electrolux EW6S404W cena un informācija | Electrolux EW6S404W | 220.lv LABĀKA CENA
€ 26700 5/5 6d. 7st. Izņemiet parīt
Uz grozu
LABĀKA CENA
5 AEG L6SE47SE cena un informācija | AEG L6SE47SE | 220.lv LABĀKA CENA
€ 40900 5/5 6d. 6st. Ir noliktavā
Uz grozu
LABĀKA CENA
Parādīt vairāk

Lai veļas mašīnas lietošana ikdienā būtu ērtāka, interneta veikalā 220.lv izvēlieties to modeli, kas atbilst Jūsu vēlmēm un vajadzībām. Pārdomājiet tādus faktorus, kā: ietilpība, izmērs, ielādes veids, energoefektivitātes klase un cena. 

Pircējiem patika šis ieraksts

5/5
4 Pircēju vērtējumi

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?