Noderīgi padomi

​Ortopēdiskie apavi: vai tie ir vajadzīgi visiem bērniem?

4/5
09 03 2017


Ļoti liela nozīme ir bērnu pirmajiem apaviem (un vispār bērnu apaviem). Ne tikai tādēļ, ka mammām patīk uzpucēt savus bērniņus, tostarp veidojot viņu unikālo ģērbšanās stilu, bet arī tādēļ, ka no pirmā apavu pāra ir atkarīga bērna turpmākā gaita un viņa kāju veselība. Tādēļ ir ļoti svarīgi, lai savas dzīves pirmajā gadā bērns valkātu piemērotus un kvalitatīvus apavus. Mūsdienās pieejami dažādi ortopēdiskie apavi pieaugušajiem, taču cītīgi meklējot arī savam bērnam varēsiet atrast pareizos apavus.

Tieši šī iemesla dēļ mammas ļoti bieži uzskata, ka visiem bērniem ir vajadzīgi ortopēdiskie apavi. Nesen ģimenēs ienākušie ortopēdiskie apavi ir kļuvuši ļoti populāri. Bieži vien mammas, pat daudz neaizdomājoties par šāda veida apavu paredzēto pielietojumu, iegādājas saviem bērniem ortopēdiskos apavus, uzskatot, ka tas ir obligāti veicams pasākums.

Jāteic, ka šāda rīcība ir kļūdaina. Iespējams, ka šādas kļūdas tiek pieļautas tādēļ, ka nebūt ne visi vecāki zina, kādēļ un kam ir vajadzīgi ortopēdiskie apavi. Patiesībā, ortopēdiskie apavi ir vajadzīgi, lai palīdzētu bērnam tikt galā ar slodzi, ko izjūt kājas. Reizēm uzskata, ka tādējādi, bez problēmām, ir iespējams uzlabot bērna kājiņu veselību, tomēr, pirms izvēlaties šāda veida apavus, vajadzētu konsultēties ar bērnu ārstu. Nebūt ne visiem bērniem ir vajadzīgi ortopēdiskie apavi. Šāda veida apavus nozīmē tiem mazuļiem, kuriem sagādā grūtības noturēt līdzsvaru (kaut arī to viņiem vajadzētu veikt bez problēmām), kā arī tādos gadījumos, kad bērnam sagādā milzīgas grūtības patstāvīga pārvietošanās, viņš ātri nogurst, kā arī pēc āra pastaigas viņam sāp kājas. Šādos gadījumos tiek rekomendēts bērnam iegādāties ortopēdiskos apavus, lai tos valkātu ne tikai staigājot pa ielu, bet arī iegādāties rezerves apavu pāri mājas vajadzībām. Tādējādi bērnam tiks nodrošināta palīdzība, lai viņš pareizi ietu, tostarp nedaudz nostiprinot kājas un pēdas muskuļus.

Šajā sakarā, bērnu ortopēdiskos apavus nav ieteicams iegādāties bez ārsta rekomendācijas. Vislabāk būtu bērnu pieradināt pie parastajiem apaviem, lai bērna kājiņas iemācītos darboties, saglabāt līdzsvaru un uzveikt slodzi. Taču, ja reiz ir nepieciešami ortopēdiskie apavi, tad meklējiet tos Internetā – ar tā starpniecību iespējams izskatīt daudzus piedāvājumus, lai atrastu vislētāko variantu, tomēr, labāk būtu izvēlēties kvalitāti, nevis zemāku cenu, jo daudzos šādos veikalos, bērnu apaviem ir tikai ortopēdisko apavu nosaukums, bet patiesībā tiek tirgoti apavi, kas ir izgatavoti pēc šablona, nevis atbilstoši Jūsu bērna pēdai (jo šī arī ir ortopēdisko apavu atšķirīgā raksturiezīme, kā sakarā apavi iegūst savu unikālo statusu un savu cenu).

Pircējiem patika šis ieraksts

4/5
1 Pircēja vērtējums

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?