Noderīgi padomi

Padomi, kas noderēs, izvēloties gultas veļas komplektu

3.7/5
18 09 2019

Miega kvalitāti ietekmē guļamistabas iekārtojums, gultas ērtums un, protams, arī izvēlētā gultas veļa. Pilnvērtīgs miegs veicina produktivitāti, mazina stresu un uzlabo garastāvokli, tādēļ ir vērts ieguldīt tajā, lai guļamistaba kalpotu kvalitatīvai atpūtai. 

Izvēlēties zemas kvalitātes gultas veļu ir tas pats, kas būt ģērbtam nolietotā vai nederošā apģērbā aptuveni 8 stundas dienā un cerēt, ka jutīsies labi. Tas ir maz ticami. 

Gultas veļa šobrīd pieejama patiešām plašā izvēlē. Lai lielajā piedāvājumā orientēties būtu vienkāršāk, noderēs daži padomi. 

Gultas veļas audums 

Viens no būtiskākajiem kritērijiem, izvēloties gultas veļu, ir audums, no kā tā izgatavota. Izvēle ir daudzveidīga – lai saprastu, kuram no variantiem dot priekšroku, jāgūst priekšstats par dažādiem audumiem un to īpašībām. Populārākie gultas veļas materiāli ir:

  • Kokvilna – viens no labāk zināmajiem audumiem. Kokvilnas gultas veļa ir mīksta un izturīga, labi uzsūc mitrumu un ir gaisa caurlaidīga. Kokvilnas gultas veļa pieejama visdažādākajos rakstos un krāsās, tomēr jārēķinās, ka laika gaitā krāsa var izbalēt. Kopumā kvalitatīva kokvilnas gultas veļa būs labs ilgtermiņa ieguldījums;

  • Flanelis – arī šis materiāls patiesībā ir kokvilna, tikai daudz pūkaināks. Tas ir sildošs, tādēļ īpaši noderīgs aukstajos ziemas mēnešos. Tomēr laika gaitā audumā veidojas savēlumi un gultas veļa zaudē savu sākotnējo izskatu. Ja vēlaties, lai flaneļa gultas veļa kalpo ilgāk, izvēlieties augstākas kvalitātes flaneli, no kura radušos savēlumus vienkārši var nogriezt, tādā veidā atjaunojot gultas veļas izskatu;
  • Satīns – blīvs un maigs audums, izgatavots no kokvilnas. Dēļ spīduma atgādina zīdu. Tas ir izturīgs un ilgi saglabā košās krāsas, turklāt ērti gludināms. Lai satīna gultas veļa laika gaitā neveidotu savēlumus, jāpārliecinās, ka tā ražota no kvalitatīva auduma – labākās kvalitātes satīna sastāvā ir 100% kokvilna – bez sintētiskiem piejaukumiem;

  • Mikrošķiedra – arvien populārāka kļūst arī mikrošķiedras gultas veļa. Tā pieejama plašā izvēlē un par pieejamām cenām. Mikrošķiedras audums ir mīksts un gluds, gaisa caurlaidīgs, izturīgs. Taču to nedrīkst mazgāt augstā ūdens temperatūrā. 

Katram gultas veļas materiālam ir savas priekšrocības un trūkumi. Tas, kurš būs piemērotākais risinājums, jāvērtē katram pašam, ņemot vērā gan savu gaumi, gan sezonu un arī finansiālās iespējas. 

Gultas veļas izmērs 

Izvēloties gultas veļu, ņem vērā nepieciešamo izmēru. To visvienkāršāk noskaidrot, pārbaudot marķējumu uz gultas matrača. Izvēloties palagu, pārliecinies, ka tas ir pietiekami liels, lai to varētu palikt arī zem matrača. Kas attiecas uz segas pārvalkiem un spilvendrānām – jāņem vērā spilvenu un segas parametri. Ja izvēlaties gultas veļas komplektu, pārliecinieties, ka visu vienību izmēri ir atbilstoši Jūsu prasībām. 

Matrači:

Gultas veļas komplekta iegāde ir lielisks veids, kā iegādāties saskaņotu gultas veļu un ietaupīt līdzekļus. Visbiežāk gultas veļas komplektā ietilpst palags, gultas pārvalks un viena vai divas spilvendrānas, tomēr komplektācijas var atšķirties, tādēļ jāpievērš uzmanība daļu skaitam – iespējams, kādu no elementiem būs jāiegādājas atsevišķi. 

Gultas veļas krāsa un dizains 

Gultas veļa nopērkama visdažādākajās krāsās un dizainos, tādēļ katrs var izvēlēties sev tīkamāko risinājumu. Vai vēlaties svītrotu vai punktotu rakstu? Varbūt ziedu motīvu? Gultas veļa ir pirmais, ko pamana, ieejot guļamistabā, tādēļ izvēlieties tādu, kas atbilst Jūsu gaumei. Iespaidīgi raksti un piesātinātas krāsas piesaistīs uzmanību, savukārt maigi toņi un neuzkrītoši raksti radīs mierīgāku noskaņu. 

Izvēloties gultas veļu, var ņemt vērā kopējo guļamistabas iekārtojumu. Piemēram, ja pati istaba ir pieklusinātos toņos, iespējams, izvēlēsies košāku gultas klājumu. Lieliski izskatās arī kontrastējošas krāsas un dažādu krāsu salikumi. 

Pēc līdzīga principa var izvēlēties arī gultas veļas dizainu – ja guļamistabas sienas ir vienkrāsainas, gultas veļa ar rakstu lieliski izcelsies. Un otrādi – ja vēlaties, lai gulta nav centrālais elements telpā, izvēlieties gultas veļu bez izteiksmīgiem rakstiem. Tomēr tas nenozīmē, ka gultas veļai jābūt garlaicīgai – pārdošanā skaisti segas pārvalki ar interesantu tekstūru un elementiem, kas piesaistīs uzmanību. 

Lieliska priekšrocība, iepērkoties tiešsaistē – izmantojot meklēšanas funkciju, īsto gultas veļu ātri un vienkārši iespējams atlasīt pēc aktuālajiem kritērijiem.

Pircējiem patika šis ieraksts

3.7/5
3 Klientu vērtējumi

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?