Noderīgi padomi

Padomi, kas palīdzēs izvēlēties vislabākās riepas

15 11 2017

Meklējot savam transportlīdzeklim vislabākās riepas, Jums nāksies apzināt lielu, visdažādāko iespēju, skaitu. Šajā gadījumā ļoti noder konsultācijas ar speciālistiem, kuri Jums varēs sniegt ieteikumus un palīdzēt, lai Jūsu izvēle būtu pareiza. Riepas – viena no vissvarīgākajām transportlīdzekļa sastāvdaļām. Lai atvieglotu izvēles veikšanu, mēs Jūsu uzmanībai sniegsim dažus padomus, ko ievērojot, Jūs varēsiet krietni atvieglot savu uzdevumu – atrast nepieciešamo preci.

Izmērs

Riepas izmērs - diametrs, augstums un platums – viens no svarīgākajiem kritērijiem, kam būtu jāpievērš uzmanība meklēšanas laikā. Ja Jūs vēlaties būt droši attiecībā par to, ka Jūsu izvēlētās riepas patiešām derēs Jūsu transportlīdzeklim, tad tādā gadījumā, mēs rekomendējam izvēlēties riepas, kas ir ražotas konkrētas automašīnas modelim. Tādējādi Jūs patiešām nekļūdīsities. Jāteic, ka šajā gadījumā Jums varētu nākties nedaudz piemaksāt.

Ātruma indekss

Daudzi nemaz nezina, ka riepas var tikt veidotas arī saskaņā ar ātruma indeksu, kas norāda, kādā ātrumā būtu rekomendējams braukt ar konkrētā veida riepām. Riepu ātruma indeksi sākas ar K burtu, kas norāda uz ātrumu 110 km/h.

Jūsu izvēlētā braukšanas vieta

Atkarībā no tā, pa kādiem ceļiem Jūs visbiežāk mēdzat braukt (pilsētā, ārpus pilsētas, bet varbūt – sarežģītas piekļuves vietās), ir iespējams ieteikt arī konkrētas riepas, kas Jums varētu atvieglot vai sarežģīt braucienu.

ES apstiprinājums

Nevienam nav nekāds pārsteigums, ka vairums priekšmetu tiek apstiprināti vai noraidīti Eiropas Savienībā. Tā nosaka, vai attiecīgos priekšmetus drīkst lietot.

Riepas ar radzēm

Latvijas klimatiskie apstākļi nosaka, ka autovadītājiem ir jāmaina riepas vismaz divas reizes gadā, uz vasaras vai ziemas riepām, jo tikai tādā veidā ir iespējams nodrošināt cilvēku drošību uz ceļa. Latvijā riepas ar radzēm gada aukstākajā laikā – tā ir vienkārši nepieciešamība. Protams, vienmēr ir iespējams izvēlēties universālas riepas, taču tās nebūs pārāk kvalitatīvas braukšanai dažādos apstākļos, tādēļ, labāk vēl reizi apsvērt, vai tomēr labāk nebūtu jāiegādājas specializētas riepas.

TOP piedāvājumi: Ziemas riepas

Mīkstums vai cietība

Tie ir vēl divi kritēriji, saskaņā ar ko pastāv iespēja izvēlēties kvalitatīvas riepas. Šajā gadījumā cietības pakāpi nosaka tas apstāklis, pa kādiem ceļiem Jums visbiežāk nākas pārvietoties. Saprotams, ka tādā gadījumā, ja Jūs pārvietojaties pa neasfaltētiem ceļiem, tad Jums vajadzētu meklēt kvalitatīvas riepas, jo šādas braukšanas apstākļu gadījumā riepas ātrāk nodilst.

Kvalitatīvas riepas var garantēt vadītāja drošību un stabilitāti un ceļa. Rekomendējams šajā jomā neekonomēt.

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?