Noderīgi padomi

Piemērotākās spēļu konsoles bērniem

5/5
27 12 2019

Nu jau neatņemama bērnu ikdienas sastāvdaļa ir visdažādākās videospēles. Tuvojoties svētku laikam, daudziem vecākiem nākas lauzīt galvu par atbilstošākās dāvanas izvēli savām atvasēm. Bieži vien jauna spēļu konsole ir tieši tas, ko bērni visvairāk kāro redzēt zem Ziemassvētku eglītes, tāpēc, lai atvieglotu atbilstošākās spēļu konsoles izvēli, esam sagatavojuši pāris praktiskus ieteikumus, kas palīdzēs īstās spēļu konsoles izvēlē.

Lietas, kas jāņem vērā pirms spēļu konsoles iegādes

  • Pirms iegādāties spēļu konsoli jāpārliecinās par to, ka tās iestatījumi paredz vecāku uzraudzības funkciju. Jārēķinās ar to, ka jaunākie spēļu konsoļu modeļi ir aprīkoti ar tiešsaistes interneta servisiem, tādēļ bērns caur to var piekļūt arī vecumam neatbilstošam saturam. Ja konsole būs aprīkota ar vecāku uzraudzības funkcijām, Jūs vienmēr varēsiet kontrolēt to, cik ilgu laiku atvases pavada spēlējot spēles un ierobežot to, kā arī kontrolēt to, lai atvases piekļūtu tikai vecumam atbilstošam saturam.
  • Jāapdomā arī tas, kādiem mērķiem spēļu konsole galvenokārt tiks izmantota. Pēdējie spēļu konsoļu modeļi spēj pilnībā aizvietot multimediju centru vai mājas kinozāli. Tāpēc, ja spēļu konsoli plānots izmantot arī kopējām ģimenes vajadzībām, piemēram, lai skatītos filmas vai iemīļotās televīzijas pārraides, ieteicams izvēlēties kādu no jaunākajiem spēļu konsoļu modeļiem. Tomēr, ja spēļu konsole paredzēta tikai bērnu vajadzībām, tad ieteicams izvēlēties ekonomiskāku modeli.
  • Ja ģimenē aug pavisam mazi bērni, tad jāraugās, lai spēļu konsole atbilstu arī bērnu vecumam. Šajā gadījumā laba izvēle būs kāds no Nintendo modeļiem, kas būs vieglāk vadāmi un ērti lietošanā arī pirmsskolas vecuma bērniem.

Populārākie spēļu konsoļu modeļi bērniem

Nintendo 2DS XL

Šis spēļu konsoles modelis gūst arvien lielāku popularitāti salīdzinoši zemās cenas un augstās krāsu izšķirtspējas dēļ. Pateicoties konsoles jaudai, tajā iespējams lejupielādēt un saglabāt īpaši lielu spēļu skaitu, turklāt tā ir viegli vadāma un būs piemērota ģimenēm, kurās aug vairākas, dažādu vecumu atvases.

Nintendo Switch

Ja plānojat kādreiz uzspēlēt spēles kopā ar bērniem, tad Nintendo Swich būs īstā izvēle. Kā jau vēsta konsoles nosaukums, to ērti varēs izmantot vairāki ģimenes locekļi vienlaicīgi un, protams, saglabāt arī savus spēļu rezultātus. Pateicoties rūpīgi izsvērtajiem iestatījumiem, šī ierīce būs piemērota arī gadījumos, kad ģimenē aug mazi bērni, jo ar tās palīdzību vecāki ērti varēs regulēt spēlēšanai atvēlēto laiku un ierobežot saturu. Atšķirībā no iepriekšminētā modeļa, Nintendo Switch ir portatīva ierīce, ko viegli iespējams paņemt līdzi ceļojumā vai viesojoties pie draugiem.

1 Nintendo Switch Lite, 32GB, Zils cena un informācija | Nintendo Switch Lite, 32GB, Zils | 220.lv IZDEVĪGI
€ 22500 5/5 13st. 45min.
Uz grozu
IZDEVĪGI

PlayStation un Xbox

Ja spēļu konsoli plānots izmantot arī kā mājas kinozāli vai multimediju centru, tad vienmēr laba izvēle būs kāds no pēdējiem PlayStation vai Xbox modeļiem. Kaut arī šī izvēle izmaksās dārgāka, tomēr tā vairāk atbildīs visas ģimenes vajadzībām. Ja bērnus priecēs augstā izšķirtspēja, krāšņie skaņu efekti un dažādas tiešsaistes papildfunkcijas, tad vecāki ar konsoles palīdzību varēs klausīties iemīļoto mūziku vai skatīties iecienīto televīzijas pārraidi.

Tāpat šos modeļus ērti varēs izmantot saziņai un nebūs jātērē līdzekļi spēļu DVD iegādei. Pateicoties tam, ka šīs konsoles aprīkotas ar jaudīgiem interneta servisiem, jaunākās spēles un aplikācijas būs ērti lejupielādēt. Tomēr, izvēloties kādu no jaunākajiem spēļu konsoļu modeļiem, ieteicams uzreiz pielāgot tiem arī vecāku uzraudzības funkciju. Jāņem vērā, ka, ierīce, gluži kā dators, vienmēr atrodas tiešsaistē, lejupielādē dažādus atjauninājumus, tādēļ bērniem pieejamo saturu ieteicams ierobežot un atslēgt maksas pakalpojumus, kurus bērni neapzināti varētu izmantot.

Sony PlayStation 5 (PS5) cena un informācija | Sony PlayStation 5 (PS5) | 220.lv 0 € IZDEVĪGI
€ 85800 4.8/5 13st. 50min. Izņemiet rīt
Uz grozu
IZDEVĪGI
Microsoft Xbox Series X cena un informācija | Microsoft Xbox Series X | 220.lv 0 € IZDEVĪGI
€ 65600 4.9/5 13st. 48min. Izņemiet rīt
Uz grozu
IZDEVĪGI
Microsoft Xbox Series S (be diskų skaitytuvo) cena un informācija | Microsoft Xbox Series S (be diskų skaitytuvo) | 220.lv 0 € IZDEVĪGI
€ 31600 5/5 13st. 45min. Izņemiet rīt
Uz grozu
IZDEVĪGI
Sony PlayStation 5 Digital Edition (be diskų skaitytuvo) cena un informācija | Sony PlayStation 5 Digital Edition (be diskų skaitytuvo) | 220.lv IZDEVĪGI
€ 79200 13st. 45min. Izņemiet rīt
Uz grozu
IZDEVĪGI
Sony PlayStation 4 (PS4) Slim, 500 GB cena un informācija | Sony PlayStation 4 (PS4) Slim, 500 GB | 220.lv 0 € IZDEVĪGI
€ 36200 5/5 13st. 53min.
Uz grozu
IZDEVĪGI
Parādīt vairāk

Pircējiem patika šis ieraksts

5/5
2 Pircēju vērtējumi

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?