Noderīgi padomi

Pirmo iesvētību svētki – ko tādā gadījumā dāvināt?

31 08 2017

Ziemassvētki un dzimšanas diena jau sen vairs nav vienīgie svētki, kuru gadījumā bērni un pusaudži cer saņemt dāvanas. Ierasti ir kļuvis dāvināt nelielas dāvanas sakarā ar dažādiem sasniegumiem, viņus uzslavējot un iedrošinot, paužot rūpes un uzmanību. Tomēr dažos gadījumos izvēlēties dāvanu ir diezgan grūti, piemēram, uz kristībām vai iesvētībām. Kādas dāvanas tik ārkārtīgi svarīgā sakarā iesaka dāvināt eksperti?

Padoms – meklēt praktiskas dāvanas

Meklēt dāvanas dzimšanas dienai vai Ziemassvētkiem parasti ir diezgan viegli. Vēl jo vairāk tāpēc, ka bērni paši jau kādu laiku pirms notikuma labprāt izsaka savas vēlmes. Reizēm šīs vēlmes ir visai specifiskas. Pirmās iesvētības – tas ir iemesls pārsteigt bērnus ar patiešām neticamām dāvanām. Internetveikala 220.lv speciālisti apgalvo, ka jāorientējas ne tikai uz vecumu grupām, bet arī uz budžetu, kas izdalāms dāvanai. Viņi apgalvo, ka izvēles iespējas ir plašas, bet daudzveidīgās dāvanas priecēs pat izlutinātu atvasi. Ja nav zināms, ko dāvināt vai ko bērns patiešām vēlas, var izvēlēties no populārām precēm. Dažiem patīk novelt no sevis dāvanu izvēles slogu un vienkārši dāvināt naudu. Tomēr šiem specifiskajiem svētkiem tāds variants neder.

Dāvanas līdz 50 eiro vērtībā - izaicinājums?

Jo mazāka dāvanai atvēlētā summa, jo vairāk nākas lauzīt galvu par tās izvēli. Bet nav vērts arī pārāk censties. Par 50 eiro var nopirkt pievilcīgas lietas, kas patīk pusaudžiem. Lielisks piemērs – skrituļslidas. Par tām priecāsies ikviens bērns un pusaudzis, kā arī tās būs lielisks stimuls treniņiem un laika pavadīšanai ārā. Bet to vēlas panākt visi mūsdienu vecāki – novērst bērnu uzmanību no datora ekrāna. Lieliska izvēle var būt viedpulkstenis, kas ļaus sazināties ar bērniem pat tādā gadījumā, kad viņi ir atstājuši mājās tālruņus. Tas ir arī lielisks līdzeklis, lai atradinātos no pārmērīgas mobilo tālruņu lietošanas. Viedpulkstenis izpilda tās pašas nepieciešamās funkcijas. Arī MP3 atskaņotājs iepriecinās ikvienu pusaudzi, jo mūsdienu jaunatne allaž klausās mūziku. Turklāt var iegādāties dažādu ražotāju produkciju. Bet tas ļauj jums ne tikai izvēlēties to pēc dažāda dizaina un funkcijām, bet arī ietaupīt.

TOP piedāvājums

Quer KOM0556 MicroSD MP3 atskaņotājs zils cena un informācija | Quer KOM0556 MicroSD MP3 atskaņotājs zils | 220.lv 3 € ATLAIDE NO 30 €
€ 649 4.3/5 16st. 4min.
Uz grozu
3 € ATLAIDE NO 30 €
Acme ACT101, Black cena un informācija | Acme ACT101, Black | 220.lv 3 € ATLAIDE NO 30 €
€ 1239 4.1/5 16st. 4min. Izņemiet rīt
Uz grozu
3 € ATLAIDE NO 30 €
Viedpulkstenis Denver BFA-10, rozā cena un informācija | Viedpulkstenis Denver BFA-10, rozā | 220.lv 3 € ATLAIDE NO 30 €
€ 2449 16st. 4min.
Uz grozu
3 € ATLAIDE NO 30 €

Budžets no 50 līdz 150 eiro

Mazākiem bērniem tāda budžeta gadījumā var dāvināt ar radioviļņiem vadāmas rotaļlietas, kas iepriecinās mazuļus ne tikai mājās, bet arī pagalmā. Par līdzīgu cenu var iegādāties diezgan vienkāršas komplektācijas dronu, kas varēs lidot apkārt pagalmam. Negaidīta dāvana, kā, piemēram, skrejritenis, visdrīzāk patiks ikvienam bērnam vai pusaudzim neatkarīgi no vecuma. Tādas dāvanas tiks ne tikai bieži lietotas, bet arī palīdzēs bērnam koncentrēties jaunai darbībai un aktīvi pavadīt brīvo laiku. Bet varbūt nākotnē pāraugs hobijā uz visu mūžu. Ja iesvētību gadījumā nāksies apsveikt vecāku pusaudzi, tad kā dāvanu var izskatīt planšetdatoru. Tas ne tikai palīdzēs novērsties no mācībām, spēlējot dažādas spēles, bet arī būs attīstošs līdzeklis, palīdzēs grūtu mājas darbu gadījumā. Tādas dāvanas vienmēr tiks sagaidītas ar sapratni un izraisīs jauniešu entuziasmu.

TOP piedāvājums

Ja tiek izdalīts vairāk kā 150 eiro

Lai gan iesvētības nav tie svētki, kuru gadījumā jādāvina dārgas dāvanas, tomēr tā var būt lieliska iespēja uzdāvināt savām atvasēm to, ko viņi jau ilgi ir gribējuši. Parasti tādas preces, kā velosipēdi, giroskūteri (“segway”) netiek pirktas vienkārši tāpat. Bērni tās gaida ilgi. Tad kāpēc neuzdāvināt par ieguldītajām pūlēm un panākumiem? Kāpēc nepasniegt to, kas patiešām sagādātu prieku vēl ilgus gadus. Turklāt tamlīdzīga veida dāvanas tiek izmantotas ne vienu vien sezonu un arvien atgādinās par to, cik svarīgi ir ieguldīt pūles uzdotā mērķa sasniegšanai. Vēl viens veids, kā stimulēt bērnu aktīvi pavadīt brīvo laiku, kura deficīts jūtams ne tikai Latvijā, bet arī visā pasaulē. Tomēr jāņem vērā bērna vai pusaudža aizraušanās. Ja viņam vai viņai patiešām nepatīk fiziskas nodarbības, tad vienkārši nebūtu godīgo piespiest viņus nodarboties ar fiziskām slodzēm. Varbūt bērnam patīk māksla vai fotogrāfija? Tādā gadījumā lieliska dāvana iesvētību gadījumā būs fotoaparāts. Un kas zina, varbūt tieši šī dāvana rosinās tiekties uz profesionāla fotogrāfa karjeru.

TOP piedāvājums

Balansa velosipēds Nijdam, Sarkans cena un informācija | Balansa velosipēds Nijdam, Sarkans | 220.lv 3 € ATLAIDE NO 30 €
€ 5699 16st. 4min.
Uz grozu
3 € ATLAIDE NO 30 €

Galvenais - nepārcensties

Eksperti brīdina, ka, neskatoties uz vecāku tiekšanos lutināt un apbalvot bērnus par katru sasniegumu, pārmērīgi censties nevajadzētu. Jo ir iemesli, kad nevajadzētu domāt par fiziskām dāvanām – daudz svarīgāks ir atbalsts, rūpes, uzmanība no pieaugušo puses. Tiesa, ja šīs lietas izdodas saskaņot, tad tas ir pilnīgi cits scenārijs. Vēl viens padoms, lai gan tās ir dāvanas, nevajadzētu aizmirst par to ilgizturību, ir jāsaglabā to pirkuma kvītis. Neviens nevēlas, lai rūpīgi izvēlētā dāvana sabojātos un to nāktos izmest, jo jums nav iegādes dokumenta, lai varētu to nodot garantijas apkopei. Tāpēc jābūt praktiskiem.

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?