Noderīgi padomi

PlayStation pasaulē populārākās spēles

01 12 2016

PlayStation, neapšaubāmi, ir vispopulārākā spēļu konsole visā pasaulē. Šai spēļu konsolei tiek saražotas ļoti daudz spēles, tāpēc vajadzētu atsaukt atmiņā vispirktākās no tām. Precīzāk, tās spēles, kas BIJA vispirktākās, jo pirms 3 gadiem izlaista spēle neiekļūs vispirktāko spēļu desmitniekā. Iemesls – nesen klajā nākusī PlayStation 4 spēļu konsole, kas vēl nav paguvusi uzņemt apgriezienus.


Tādējādi, piedāvājam TOP – 5, kur ir norādīts pārdoto kopiju skaits, kā arī konsoles, kam tās bija paredzētas.

1. Grand Theft Auto: San Andreas 27,5 miljoni kopiju (PS2). 2004. gadā izlaistā spēle, saskaņā ar oficiālo pārdošanu statistiku, visā pasaulē ir neapšaubāms līderis. To būs ļoti grūti apsteigt. Tostarp, salīdzinājumā ar PS3 vai ar jauno PS4, PlayStation 2 spēļu konsole tirgū tika valdījusi pietiekami ilgu laiku. Starp citu, tā nebūt nav pirmā GTA spēle.


2. Grand Theft Auto: Vice City 17,5 miljoni kopiju (PS2). GTA spēļu sērijā ietilpst vairākas spēles, tādēļ nav pārsteidzoši, ka 2002. gadā klajā nākusī spēle (pirmā no GTA pilsētas sērijām) kļuva par visveiksmīgāko spēli pasaulē. Starp citu, tās iznākšana bija ļoti skandaloza. Gan vecāki, gan skolotāji, gan arī reliģijas kopienu pārstāvji dedzīgi iestājās pret GTA, sakarā ar spēlē sastopamo vardarbību un attieksmi pret noziedzību.

3. Gran Turismo 3: A-Spec 14,98 miljoni kopiju (PS2). Trijniekā ierindojas arī Gran Turismo veiksmīgās franšīzes trešā daļa. Šī ir sacīkšu spēle, kā gaitā vadītājam ir iespējams uzlabot savu automašīnu un piedalīties sacensībās. Spēlē ir izlaista 2001. gadā, un tiek uzskatīta par vienu no vislabākajām un pelnošākajām sacīkšu spēlēm.

4. Grand Theft Auto III 14,5 miljoni kopiju (PS2). GTA sērijas trešā spēle, nākusi klajā 2001. gadā, piesaistīta milzīgu uzmanību. Pat pārspējot savus priekšgājējus.

5. Gran Turismo 5 11,94 miljoni kopiju (PS3). Vēl viena veiksmīga franšīze. Šoreiz tā nav darbības (action) spēle, bet gan sacensības. Spēle nāca klajā 2010. gadā, paredzēta PlayStation 3 spēļu konsolei, un ir uzskatāma par vienu no visveiksmīgākajām pagājušās desmitgades spēlēm.

Kā izskatās tālākais saraksts? Patiesībā tas ir pārsteidzošs:
6. Gran Turismo 4 11,76 miljoni kopiju (PS2).
7. Gran Turismo 10,94 miljoni kopiju (PS).
8. Final Fantasy VII 10 miljoni kopiju (PS).
9. Gran Turismo 2 9,37 miljoni kopiju (PS).
10. Tekken 3 8,5 miljoni kopiju (PS).

Izrādās, ka sacīkšu spēļu Gran Turismo sērijas bija ļoti ienesīgas. Starp tām ir ierindojusies bezgala skaistā spēle Final Fantasy VII, kā arī, nu jau par spēļu klasiku kļuvusi, cīņas mākslu spēle Tekken 3. Starp citu, Final Fantasy pavisam drīz izlaidīs savas sērijas 15. daļu, tā kā, šī franšīze ir uzskatāma par vienu no visveiksmīgākajām pasaulē, līdzās tādām spēlēm, kā Halo, Gran Turismo, GTA un citām.
Skatoties sarakstā, varam konstatēt, ka PlayStation 2 spēļu konsole ir bijusi ļoti populāra, taču tuvāko 2-3 gadu laikā, tās vietu ieņems PS4. Neraugoties uz to, ka šī spēļu konsole ir parādījusies salīdzinoši nesen, jau tagad kļūst skaidrs, kuras spēles ierindosies vispirktāko spēļu trijniekā. Tiesa, pagaidām tās nevar lielīties ar miljoniem pārdotu kopiju, tādēļ šiem skaitļiem būs jāpievērš uzmanība 2018. gada sākumā.
1. Uncharted 4: A Thief's End 2,7 miljoni kopiju (piedzīvojumu, RPG)
2. Killzone Shadow Fall 2,1 miljoni kopiju (pirmās personas šaujamspēle)
3. Bloodborne 2 miljoni kopiju (piedzīvojumu, RPG)

Pagaidām šīs spēles ir pazīstamas tikai PS fanu rindās, taču laika gaitā tās var tikt izlaistas arī citām spēļu platformām, vispirms jau Xbox One.

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?