Noderīgi padomi

Populārākās galda spēles 2019.gadā

5/5
18 09 2019

Galda spēles ir fantastisks brīvā laika pavadīšanas veids. Pirmkārt, tas ir jautri. Otrkārt, spēļu spēlēšana grupā uzlabo sadarbības prasmes un ļauj socializēties ar citiem cilvēkiem un pat labāk iepazīt vienam otru. Turklāt, atkarībā no spēles, attīstās kritiskā un stratēģiskā domāšana. Var iemācīties analizēt, plānot un arī uzzināt daudz jauna par dažādām nozarēm, piemēram, ģeogrāfiju un vēsturi. Galda spēļu spēlēšana veicina kreativitāti, pašpārliecinātību, un pat mazina stresu un pazemina asinsspiedienu.

Ja savā draugu un ģimenes lokā esat iecienījuši galda spēles un lūkojat pēc jaunām, vai galda spēli iegādāsieties pirmo reizi, tālāk tekstā apkopotās populārākās galda spēles būs lieliska izvēle!

Catan

Minimālais vecums: 10 gadi

Spēlētāju skaits: 3-4

Spēles ilgums: 90 min

Ja ģimenes un draugu lokā esat iecienījuši stratēģiskās domāšanas spēles, tad šī noteikti jāiegādājas savā īpašumā! 

Galda spēle Katan ir ieguvusi daudzas balvas un ir viena no populārākajām spēlēm vēsturē, un patiks pat tiem, kuri galda spēles nemēdz spēlēt.

Šī jautrā un āķīgā galda spēle aizvedīs uz nepieredzētu piedzīvojumu pasauli. Spēle ir kā balta lapa, kas jums jāaizpilda ar jaunu un unikālu stāstu par Katanas salu. Spēlētājiem – kolonizatoriem ir jāizveido atsevišķa spēcīga civilizācija, kas kļūtu tik spēcīga, ka varētu sevi saukt par Katanas salas valdniekiem. 

Jums jāveido apmetnes, jābūvē ceļi un pilsētas. Katrs metamais kauliņš piedāvā jaunu resursu, kas palīdz sasniegt spēles mērķi. Interesanti ir tas, ka spēlētājiem ir jāsacenšas savā starpā un jāvāc ķieģeļi, graudi un citi materiāli, kas nepieciešami apmetnes izveidošanai. 

“Catan” ir pietiekami vienkārša spēle, tādēļ jaunie dalībnieki ātri sapratīs, kādi ir spēles uzdevumi un noteikumi. Turklāt šī spēle patiešām radīta ikvienam, un spēlētājiem nav jāgaida savs gājiens, lai veiktu darbību, kas nozīmē, ka nevienam ne brīdi nebūs garlaicīgi. 

Lai uzvarētu, spēlētājiem ir jāsadarbojas vienam ar otru un jātirgojas. Šī tirdzniecība ātri vien kļūst dedzīga, un ikviens spēles dalībnieks aktīvi iesaistās spēlē.

Monopols ar bankas kartēm

Minimālais vecums: 8 gadi

Spēlētāju skaits: 2-4

Spēles ilgums: vismaz 90 minūtes

“Monopols” nu jau kļuvis par galda spēļu klasiku. Tā ir aizraujoša īpašumu tirdzniecības galda spēle, kurā mērķis ir pēc iespējas ātrāk kļūt bagātam, pārvaldot katram spēles dalībniekam piešķirto naudas summu. 

Spēle iet līdzi laikam un attīstās. Tā pieejama arī latviešu valodā, turklāt papīra naudas vietā to nu iespējams spēlēt ar bankas kartēm.

Šī ir lieliska spēle, kuru spēlēt ne tikai draugu lokā, bet arī kopā ar bērniem. Tā var iemācīt finanšu pamatus, piemēram, to, kā veikt darījumus. Šī spēle teju vai piespiež bērnu rēķināt, domāt līdzi katram gājienam, turklāt bērnam rodas reālāks priekšstats par naudas pārvaldību un sapratne par to, ka neko nevar iegūt bez maksas.

“Monopola” spēlētāji spēles laikā nepārtraukti iegādājas īpašumus, tos pārdod, izīrē u.c. 

5 sekundes

Minimālais vecums: 8 gadi

Spēlētāju skaits: 3-6

 “5 sekundes” ir spēle straujai domāšanai un raitai runāšanai.

Spēles dalībniekam ir jāizvēlas kārts, jāizlasa tēma, jāieslēdz taimeris un 5 sekunžu laikā jānosauc 3 lietas, kas atbilst tēmai. Varētu šķist vienkārši, taču tā nav! Īpašu jautrību rada tas, ka spēlētāji nereti nespēj izdomāt lietas un iekļauties laikā, turklāt atbildes ir ārkārtīgi smieklīgas.

Spēle veicina ātrāku domāšanu, uzlabo atmiņu un sadarbības prasmes.

Uno

Minimālais vecums: 7 gadi

Spēlētāju skaits: 2-10

Ja meklējat spēli, kuru vari ērti paņemt līdzi, piemēram, dodoties izbraukumā, lai spēlētu kopā ar draugiem, tad kāršu spēle “Uno” būs labākā izvēle. 

Katram spēlētājam tiek izdalītas 7 kārtis. Atlikušās kārtis tiek novietotas kaudzē galda vidū ar skatu uz leju, vienu kārti atstātu atvērtu. Lai spēlētu, pirmajam spēlētājam ir jānoliek kārts, kura atbilst atvērtās kārts krāsai vai ciparam. Ja spēlētājam šādas kārts nav, no kāršu kavas jāpaņem jauna kārts. Uzvar tas, kurš pirmais atbrīvojas no savām kārtīm.

Spēle rada draudzīgu konkurenci. Tā radīta kā spēle visai ģimenei, ar viegli izprotamiem noteikumiem.

Visas galda spēles:

Spēle "Tetris" cena un informācija | Spēle "Tetris" | 220.lv 3 € ATLAIDE NO 30 €
€ 499 3/5 6d. 13st. Izņemiet parīt
Uz grozu
3 € ATLAIDE NO 30 €
Antistresa silikona rotaļlieta cena un informācija | Antistresa silikona rotaļlieta | 220.lv -30%
€ 2090 6d. 13st.
Uz grozu
Silikona spēle Pop It, apļa varavīksne cena un informācija | Silikona spēle Pop It, apļa varavīksne | 220.lv 3 € ATLAIDE NO 30 €
€ 799 6d. 13st. Izņemiet parīt
Uz grozu
3 € ATLAIDE NO 30 €
Antistresa silikona rotaļlieta cena un informācija | Antistresa silikona rotaļlieta | 220.lv -16%
€ 2490 6d. 13st.
Uz grozu
Antistresa silikona rotaļlieta POP it 30x30 cm cena un informācija | Antistresa silikona rotaļlieta POP it 30x30 cm | 220.lv JAUNUMS
€ 1899 6d. 13st.
Uz grozu
JAUNUMS
Antistresa silikona rotaļlieta cena un informācija | Antistresa silikona rotaļlieta | 220.lv -30%
€ 2090 5/5 6d. 13st.
Uz grozu
Pop it - Antistresa burbuļu spēle Varavīksne cena un informācija | Pop it - Antistresa burbuļu spēle Varavīksne | 220.lv -36%
€ 440 4.3/5 6d. 13st.
Uz grozu
Galda spēle Koka tornis XXL cena un informācija | Galda spēle Koka tornis XXL | 220.lv 3 € ATLAIDE NO 30 €
€ 2049 6d. 13st. Izņemiet parīt
Uz grozu
3 € ATLAIDE NO 30 €
Koka spēle - labirints Marble Run Varis 9 daļas cena un informācija | Koka spēle - labirints Marble Run Varis 9 daļas | 220.lv 3 € ATLAIDE NO 30 €
€ 2549 6d. 13st.
Uz grozu
3 € ATLAIDE NO 30 €
Parādīt vairāk

Pircējiem patika šis ieraksts

5/5
1 Pircēja vērtējums

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?