Noderīgi padomi

Kā izvēlēties portatīvo skaļruni?

5/5
02 11 2020

Mūsdienās pārnēsājamie skaļruņi ir kļuvuši ārkārtīgi populāri – ņemot tos līdzi, mēs varam klausīties mūziku praktiski jebkurā vietā. Šo skaļruņu kompaktais izmērs nerada problēmas ar pārnēsāšanu, taču Jums ir rūpīgi jāapsvēr, kādu Bluetooth skaļruni iegādāties. Ja arī Jūs esat saskarušies ar šādu jautājumu, vispirms Jums ir jāpievērš uzmanība šo ierīču atlases galvenajiem kritērijiem. 

virietis izmanto portativo skalruni pie loga

Portatīvo skaļruņu darbības princips

Pēc šo ierīču nosaukuma mēs varam saprast, ka šādi skaļruņi darbojas bez papildu vadiem, tomēr tam, lai straumētu mūziku, ir nepieciešama cita, ļoti uzticama tehnoloģija. Parasti tā ir viena no šīm:

 • Bluetooth. Tas ir – gandrīz vispopulārākais savienojums, ko atbalsta praktiski visi pārnēsājamie skaļruņi (pat ja tajos tiek integrētas tālāk apspriestās tehnoloģijas). Jūs noteikti esat lietojuši šo savienojumu savos viedtālruņos: gan ar tiem, gan ar citām ierīcēm, kurās iespējots Bluetooth, Jūs viegli varēsiet savienot pārī jauno ierīci. Šāds savienojums ir ārkārtīgi vienkāršs un ērts – tieši šī īpašība ir novedusi pie šis funkcijas popularitātes.

 • WiFi. Skaļruņus, kas atbalsta šo savienojumu, mājās var savienot ar iekšējo WiFi tīklu. Lai gan arī pats savienojums nepieredzējušiem lietotājiem var šķist mazliet sarežģīts, ja Jums izdosies tikt ar to galā, Jūs sagaida vēl vairāk jaunu iespēju. Skaļruni varēs savienot pārī ar citām mājas ierīcēm, Jūs varēsiet izveidot atskaņošanas sarakstus daudz ērtāk un atskaņot tos daudz lielākā attālumā nekā tad, ja esat izveidojis savienojumu, izmantojot Bluetooth. Mēdz teikt, ka, izmantojot WiFi, arī pati skaņa ir kvalitatīvāka, tomēr tas ir atkarīgs arī no dažādiem konkrētiem parametriem, kurus mēs apspriedīsim tālāk.

 • NFC. Tā saukto „Near Field Communication“ vārdu saīsinājums. NFC – tā ir tehnoloģija, ko izmanto mobilajos telefonos. Tas ir radio, maza darbības attāluma un augstās frekvences sakaru standarts. Šāds savienojums darbojas tikai tad, ja ierīce ir novietota blakus citai ierīcei, lai klausītos mūziku no sava viedtālruņa, Jūs nevarēsiet noņemt to nost no skaļruņa. Līdz šim ne visiem viedtālruņiem, vēl jo vairāk pārnēsājamiem skaļruņiem, ir pieejama šī tehnoloģija, tāpēc Jūs varat aplūkot šo savienojamību tikai kā papildu priekšrocību.

Skaļruņa jauda

Pārnēsājamie skaļruņi ir mazi, tāpēc arī to jauda ir ierobežota. Lielakai daļai no tiem jauda nepārsniedz 10-20 W, tomēr ir arī jaudīgākas ierīces. Parasti tiek uzskatīts, ka jo lielāka jauda, jo skaļāk būs iespējams klausīties mūziku. Tomēr jāpatur prātā arī tas, ka jaudīgākam skaļrunim var būt vajadzīgas arī lielākas izmaksas, tāpēc vajadzības būtu jālīdzsvaro ar iespējām.

erts portativs skalrunis celojumiem svaiga gaisa blakus somai

Akumulators

Pirmkārt, Jums vajadzētu pievērst uzmanību tam, cik ilgi akumulators varēs darboties bez papildu uzlādes. Šis iestatījums noteiks, cik ērti Jūs varēsiet izmantot skaļruni. Piemēram, ja Jūs gaida ballīte pie ezera un pārnēsājamais skaļrunis var darboties četras stundas bez papildu uzlādes, tad šādi rādītāji var būt pārāk zemi. Tiek uzskatīts, ka optimālākais darbības ilgums ir aptuveni 10 stundas, tomēr labākais risinājums ir atkarīgs no mērķa, kuram izmantosiet šo produktu.

Atšķiras arī šo ierīču uzlādes tipi. Pārnēsājamos skaļruņus var uzlādēt vairākos veidos:

 • No tīkla – skaļrunis ir jāpievieno elektrības kontaktligzdai, kas ievērojami ierobežo to funkcionalitāti. Tomēr arvien biežāk šī metode tiek piedāvāta kā papildu risinājums, ja skaļrunis tiek izmantots mājās, dzīvoklī vai vasarnīcā.

 • Ar akumulatoru palīdzību – akumulatori palielina mobilitāti un ļauj ierīci izmantot jebkurā vietā, protams, pēc to uzlādes. Skaļruņos medz būt iebūvējams uzlādējams akumulators vai nomaināmās baterijas.

 • Caur USB savienotāju – šāda veida skaļruņus galvenokārt var izmantot tikai viedtālruņiem un planšetdatoriem.

{$product_list}

Savienojumi

Papildu dokstacijās/portatīvajos skaļruņos var but iebūvēts:

 • 3.5 mm savienotājs – tas ir viens no vissvarīgākajiem savienotājiem, lai gan arī tas nav pieejams visās ierīcēs. Ja daudzpusība Jums ir ļoti svarīga, meklējiet stacijas, kurās ir šis, iespējams, vispopulārākais savienotājs.
 • AUX ligzda – tas ļauj pieslēgt portatīvajiem skaļruņiem ne tikai viedtālruņus un mp3 atskaņotājus, bet arī citas audio ierīces.
 • SD kartes ligzda – Jums būs iespēja pieslēgt tikai SD karti, nevis visu viedtālruni.
 • Mini USB – šis savienotājs ļauj savienot viedtālruni tieši ar staciju/skaļruni un vienlaikus ne tikai klausīties mūziku, bet arī uzlādēt Jūsu viedtālruni.

parnesajams skalrunis blakus saulesbrillem

Papildaprīkojums

Papildu standarta aprīkojumam daudziem skaļruņiem/stacijām ir papildu elementi:

 • Subwoofer – ir atbildīgs par zemu frekvenču veidošanu. Ja vēlaties ne tikai atskaņot savu mūziku no viedtālruņa, bet arī iegūt nepieciešamās zemas frekvences un basus, Jūs vajadzētu ieinteresēt komplekti ar zemfrekvences skaļruņiem.
 • Iebūvēta atmiņa – ļauj uzglabāt mūziku tieši Jūsu ierīcē. Pateicoties šim risinājumam, Jums nebūs jāsavieno katru reizi savu viedtālruņi ar skaļruni – pietiks vienreiz ielādēt iecienītākās dziesmas skaļruņa iebūvētajā atmiņā.
 • LCD ekrāns – rāda informāciju par pašlaik atskaņoto dziesmu, tas arī atvieglo stacijas papildu funkciju vai iestatījumu izmantošanu.
 • Tālvadības pults – tas ļauj kontrolēt ierīci attālināti.
 • Mikrofons – ļauj izmantot skaļruni kā brīvroku ierīci - austiņu. 
 • FM radio – papildu iespēja viedtālruņiem, kuriem nav radio atskaņošanas iespējas.

violets parnesajams skalrunis izmantots pie dabas

Citi svarīgi parametri

Ir arī lietderīgi pievērst uzmanību sekojošām niansēm:

 • Sistēmas atbalsts. Dažas stacijas/portatīvie skaļruņi ir paredzēti īpašām operētājsistēmām. Tas ne tikai ierobežo noteiktas iespējas, bet arī sniedz priekšrocības, piemēram, iespēja instalēt īpašu programmatūru, kas paplašinās pašas stacijas funkcionalitāti. Pirms pērkat jaunu ierīci, ir vērts pārbaudīt, kādi viedtālruņi vai planšetdatori ir saderīgi ar konkrēta ražotāja produktu.
 • Korpuss. Portatīvajiem skaļruņiem ir jābūt ārkārtīgi izturīgiem, it īpaši, ja tos plānojat izmantot ārpus telpām. Dažu modeļu korpuss ir izgatavots no augstas kvalitātes materiāliem, kamēr citiem piemīt pat ūdensizturība. Ir ļoti svarīgi apsvērt apstākļus, kādos skaļruņi tiks izmantoti.
 • Stils. Šie skaļruņi kaut kādā mērā kļūst par daļu no Jūsu tēla, tāpēc būtu jāņem vērā arī to stils. Šobrīd tirgū ir pieejamas dažādas šo ierīču formas un krāsas, kas noteikti nepaliks nepamanītas.

stiligs melns bluetooth skalrunis uz galda pie datora

Izvērtējot visas šīs nianses, Jūs ļoti ātri sapratīsiet, kāds portatīvais skaļrunis vislabāk atbildīs tieši Jūsu cerībām. Tagad šo ierīču izvēles iespējas ir pietiekami plašas, lai atrastu Jums vispiemērotāko.

Pircējiem patika šis ieraksts

5/5
2 Klientu vērtējumi

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?