Noderīgi padomi

Praktiski dizainera padomi jūsu guļamistabas uzlabošanai

11 07 2018

Neko nezināt par naktslampām? Nevarat veikalā izvēlēties spilvenus? Tālāk sniegtas idejas komforta piešķiršanai jūsu guļamistabai.

Mēs visi, atrodoties kādā istabā, esam kādreiz nodomājuši, ka kaut kas tajā pietrūkst. Tāda doma ir īpaši kaitinoša, ja tā saistīta ar jūsu meistarīgi iekārtoto guļamistabu. Lai kā tur arī nebūtu – nav patīkami apzināties, ka istabai, kurai jābūt jūsu patvērumam, nepieciešami papildinājumi.

Ja jūs esat gatavs pilnveidot savu guļamistabu, piedāvājam izskatīt šādu profesionāļu padomu.

Paklājs

Nekas visā pasaulē neizraisa tādas trīsas ķermenī, kā basu kāju pieskaršanās aukstai un cietai grīdai. Bet paklāji ir dārgi – tas apgrūtina lēmuma pieņemšanu, kas jau tāpat nav vienkāršs. Kur to ieklāt? Vai ir kādi noteikumi klāšanai zem mēbelēm? Cik lielam jābūt paklājam?

Kalifornijas interjera dizaineris Džerijs Jakobs iesaka dziļi ieelpot un atmest malā visus aizspriedumus saistībā ar “noteikumiem” - tā vietā veltot īpašu vērību tam, kā tieši jūs izmantosiet esošo telpu.

Kā piemēru ņemsim šo istabu. Pievērsiet uzmanību tam, kā Jakobs ir ieklājis paklāju, turklāt radot robežu ap gultu, pa kuru var staigāt viņa klienti, bet tuvāk sienai aiz gultas paklāja nav.

“Kad jūs pieceļaties no gultas, jūs apsēžaties, tāpēc paklājiņš zināma mērā nav nepieciešams priekšmets tālāk par skapīti”, - paskaidro Jakobs.

Viņš arī atzīmē, ka zināma loma ir arī neliela paklāja iegādes cenai – ne tikai izkārtojumam, bet arī paklājiņa lieluma un veida noteikšanai. Tāpēc tas jādara radoši! Nolieciet mazākus paklājiņus blakus gultai, izmantojiet paklāja celiņu pie gultas kājgaļa vai izkārtojiet paklāju tā, lai tas šķistu lielāks.

Vieta sēdēšanai

Ja jūsu bērniem patīk jums palīdzēt izvēlēties tērpu, vai jūs meklējat vientulīgāku vietu atpūtai, papildu krēsls vai tahta jūsu guļamistabā jums noteikti netraucēs.

Patiesībā šeit dzīvo divas māsas, kuru vecāki ir atdevuši galveno guļamistabu, lai bērniem būtu vairāk vietas. Jakobs ir novietojis dažādas krāsas atpūtas krēslus, kas iederas krāsu gammā.

Protams, ne visi var palielīties ar tik lielu guļamistabu. Ja jums grūti iedomāties papildu krēslu jūsu mazajā istabiņā – Jakobs piedāvā ielikt rotējošu krēslu, kuru var pārvietot.

Ja jūs vēlaties ietaupīt telpu – iesakām pie gultas nolikt kušeti, soliņu vai pat divvietīgu dīvāniņu. Jakobs atzīmē, ka tā ir tikai vēl viena iespēja parādīt radošumu. Piemēram, var nolikt pāris turku dīvāniņus pēc šī piemēra.

Ir tikai viens vienkāršs noteikums: ideālā variantā jebkuram priekšmetam, kas izkārtots gultas kājgalī, ir jābūt nedaudz šaurākam par pašu gultu, lai būtu redzami stūri.

Spoguļi

Daudziem no rīta patīk skatīties spogulī, bet, ja spoguļi atrodas guļamistabā – jāņem vērā to izkārtojums un lielums. “Lielākajai daļai cilvēku, guļot gultā, nepatīk skatīties uz sevi spogulī”, - atzīmē Ivonna Rondeross Ziemeļmaiami interjera dizaina studijas DKOR Interiors vārdā.

Tādas problēmas risināšanai Ivonnas dizaineru kolektīvs dod priekšroku dūmakainiem vai tonētiem spoguļiem, lai cilvēki, sēžot gultā, neskatītos savā atspulgā.

Rondeross arī atzīmē, ka izkārtojumam ir principiāli svarīga nozīme. Viņas komandai patīk pielikt spoguļus tieši gultas galvgaļa labajā vai kreisajā pusē, lai varētu uz sevi paskatīties, ejot garām, bet ne noteikti guļot gultā.

Lai kur jūs arī spoguli nepieliktu, Rondeross uzsver, ka īpaša uzmanība jāvelta tam, ko tas atspoguļo. “Ja spogulis karājas pretī tualetei, tad tādā veidā jūs dubultojat tualeti”, - viņa saka. Centieties, lai jūsu spogulis atspoguļotu logu, dekora elementu vai efektīgu mēbeli, uz kuru būtu patīkami vēlreiz paskatīties.

Dekoratīvie spilveni

Mēs visi mēdzam būt ciemiņi kādā mājā un dažas pēdējās minūtes pirms miega pavadām, veidojot dekoratīvo spilvenu torni. “Tagad es uzskatu, ka – jo mazāk, jo labāk”, saka  Rondeross. “Bet nedaudz apjoma piešķirt vajadzētu”.

Viņa piedāvā paspēlēties ar tekstūru, krāsu un lielumu, testējot dažāda veida spilvenus esošās telpas robežās. “Aizejiet uz veikalu, kas pieņem preces atpakaļ, un sapērciet daudz spilvenu”, - atzīmē Rondeross. “Es parasti pērku divreiz vairāk spilvenu nekā man vajag. Es tos piemēru mājās, bet pēc tam atdodu atpakaļ tos, kas nebija piemēroti. Veikalā ir daudz grūtāk izdarīt pareizo izvēli”.

Gultas naktsskapītis

Kumode ir obligāta”, - saka Džei Britto no Britto Charette Interiors Maiami. Lai jums ir vismaz viena kumode, kur slepus var uzglabāt tādas privātas lietas kā roku krēms vai padilis “Greja piecdesmit nokrāsas” eksemplārs”. Lietu glabāšana uz skapīša uzreiz rada nekārtību.

Saistībā ar precīzu atvilktņu skaitu Džena Horstmane no MarthaO’Hara Interiors Mineapolisē priekšroku dod variantiem vai nu ar vienu atvilktni un vienu plauktu, vai trīs atvilktnēm, jo tāds daudzums palīdz līdzsvarot telpu. Ja jūsu istaba ir pārāk maza diviem skapīšiem, Britto apgalvo, ka būs labi arī ar vienu, tomēr viņš izvēlas to kompensēt ar stāvlampu, ķeblīti vai atvāžamu galdiņu otrā pusē.

Horstmanei patīk piešķirt vieglumu mazām telpām, pievienojot gaišus, bīdāmus plauktus, kas samontēti pie sienas blakus gultai – tie pilda naktsskapīšu lomu. “Vēl viens radošs risinājums būs stāvlampu izmantošana ar iebūvētu pamatni ap statīvu”, - saka viņa. “Uzglabāšana un apgaismojums vienā lampā!”

Īpaša kolekcija pie gultas

Uzglabāšana pie gultas – diezgan svarīga lieta, bet ir arī daudzas citas lietas, kuras vajadzētu atzīmēt. “Praktisks noteikums vēsta: ievērojiet minimālismu un atbalstiet skaistumu. Grāmatu kaudzīte, ziedu vāze, vintāžas pulkstenis, elegants glāžturis”, - saka Horstmane. “Mazas, skaistas detaļas uz kumodes uzlabo garastāvokli”.

Britto patīk likt uz skapīša dekoratīvu kasti, ja kumodi kādu iemeslu dēļ nevar ielikt. Tādējādi var mierīgi uzglabāt tādus sīkus priekšmetus – kā pults, juvelierizstrādājumi un krēmi, nebaidoties par to “pazušanu” radītajā nekārtībā.

Naktslampas

Tiem, kas arvien ceļas līdz ar pirmajiem saules stariem, vai kam patīk lasīt līdz rītam, svarīgi ir blakus gultai novietot pietiekamu apgaismojumu. Horstmane saka, ka lampu augstums atkarīgs no matrača un skapīša augstuma, kā arī no tā, kā tieši jūs izvēlaties telpu izmantot. Ja jums patīk lasīt vai strādāt gultā, jūs acīmredzot vēlēsieties uzstādīt gaismas avotu augstāk, lai gaisma vairāk izkliedētos.

Jums jāpievērš arī uzmanība ēnai no lampas. “Ēnas formu nosaka lampas lielums un forma, tās var mīkstināt gaismu un piešķirt formu gultai”, - saka Horstmane, kura savā guļamistabā izvēlas izmantot 60 vatu spuldzītes. “Tāda gaisma ir pietiekami spilgta lasīšanai, bet nav apžilbinoša”, - atzīmē viņa.

TOP piedāvājumi: Komplekti guļamistabai

Guļamistabas mēbeļu komplekts Martina, balts/ozola krāsā cena un informācija | Guļamistabas mēbeļu komplekts Martina, balts/ozola krāsā | 220.lv 0 € 15 € ATLAIDE NO 250 €
€ 40600 5/5 16st. 37min.
Uz grozu
15 € ATLAIDE NO 250 €
Guļamistabas komplekts Selsey Montroy 140x200 cm, balts cena un informācija | Guļamistabas komplekts Selsey Montroy 140x200 cm, balts | 220.lv 0 € 100 € ATLAIDE NO 777 €
€ 93700 16st. 35min.
Uz grozu
100 € ATLAIDE NO 777 €
Guļamistabas komplekts Selsey Montroy 160x200 cm, balts cena un informācija | Guļamistabas komplekts Selsey Montroy 160x200 cm, balts | 220.lv 0 € 100 € ATLAIDE NO 777 €
€ 93700 16st. 35min.
Uz grozu
100 € ATLAIDE NO 777 €
Guļamistabas komplekts Selsey Montroy 180x200 cm, balts cena un informācija | Guļamistabas komplekts Selsey Montroy 180x200 cm, balts | 220.lv 0 € 100 € ATLAIDE NO 777 €
€ 93700 16st. 35min.
Uz grozu
100 € ATLAIDE NO 777 €
Mēbeļu komplekts Selsey Montroy, balts/brūns cena un informācija | Mēbeļu komplekts Selsey Montroy, balts/brūns | 220.lv 0 € 100 € ATLAIDE NO 777 €
€ 87400 16st. 35min.
Uz grozu
100 € ATLAIDE NO 777 €
Parādīt vairāk

Seksapīls

Jūsu buduārs ieņem svarīgu vietu jūsu dzīves pikantajā daļā, tāpēc nebaidieties pievienot nedaudz kaisles. Britto patīk eksperimentēt ar seksapīla juteklisko pusi, izmantojot mīkstu, zīdainu apdari saimnieku guļamistabā – kā uz šī stepētā galvgaļa. Viņš arī uzsver pieskaņojamā apgaismojuma svarīgumu, lai radītu atbilstošu noskaņojumu ilgi gaidītā brīdī.

“Kad runa ir par apgaismojumu, mēs vienmēr liekam uzsvaru uz aptumšotājiem, vai pārnēsājamām lampām vai lustrām un galveno griestu apgaismojumu”, - viņš atzīmē.

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?