Noderīgi padomi

Puma – sporta apģērbs un apavi

5/5
01 04 2016

„Puma“ – ir viena no populārākajām un labākajām preču zīmēm visā pasaulē. Kompānijas „Puma“ veiksmes stāsts sācies 1924.gadā, kad divi brāļi Rūdolfs un Ādolfs Dassleri Vācijā izveidoja apavu fabriku. Dassleru mērķis bija radīt kvalitatīvus sporta apavus. Pēc gada rūpnīca sāka ražot ādas futbola apavus. Tie bija vieglāki, ērtāki, izturīgāki un tiem piemita jaunums – uz zolēm atradās pumpas, kurām bija jāpasargā no slīdēšanas. Sportisti to novērtēja pozitīvi un Dassleru sporta apavi kļuva ļoti pieprasīti.

Taisnību sakot, pēc 20 gadiem brāļu starpā sākās nesaskaņas, vēsturiskie avoti apgalvo, ka nesaprašanās radušās atšķirīgu uzskatu dēļ par tā laika politisko situāciju, kas strauji sāka attīstīties Vācijā. Ādolfs, kurš svēti ticēja miera ideāliem, nevarēja atbalstīt nacisma ideoloģiju. Pēdējais punkts brāļu attiecībās tika pielikts 1943.gadā, kad savienoto aviācija bombardēja viņu apavu rūpnīcu. Tādējādi gigantiskā kompānija sadalījās divās daļās, kas šodien labi zināmas kā „Puma“ un „Adidas“.

Oficiāli savu darbību „Puma” sāka 1948.g., bet visiem labi zināmais logotips ar lecošo kaķi tika radīts 1967.g. Kompānija „Puma” specializējās sporta apavu ražošanā un tās darbība saistīta ar panākumiem. Šī uzņēmuma produkciju novērtēja futbolisti, garo distanču skrējēji un sprinteri, tenisisti, basketbolisti un amerikāņu futbola spēlētāji. Tāpēc nav nekā pārsteidzoša, ka „Puma” pieņēma lēmumu neaprobežoties tikai ar sporta apaviem, un sāka šūt kvalitatīvus sporta apģērbus gan profesionāliem sportistiem, gan arī sporta cienītājiem.

 „Puma” – sporta skriešanas apavu magnāts

Šobrīd skriešana ir ļoti populāra ne tikai Latvijā, bet arī visā pasaulē, tāpēc dažos pēdējos gados „Puma” daudz uzmanības pievērš tieši sporta apaviem, kas paredzēti skriešanai. Šķiet, ka pūles nav bijušas veltas, jo 2014.g. „Puma” sporta apavi „Puma Mobium“ tika atzīti par vieniem no labākajiem. Rodas jautājums – kāpēc?

Balstoties uz papēdi, garo distanču skrējējiem slodzes pamatdaļa sanāk papēža ārējai daļai. Bet atbalsta fāzē visa pēda pronē. Tādējādi slodze uz pēdu amortizējas. Skrienot pa cietu virsmu ar vidēju ātrumu, slodze uz pēdu vairākas reizes pārsniedz ķermeņa svaru. Tas nozīmē, ka palielinās traumu, dažāda veida sastiepumu un izmežģījumu iespējamība. Kompānija „Puma”, ņemot vērā visas šīs nianses, radīja sporta apavus skriešanai ar unikālu zoli, kas saspiežas un izstiepjas atbilstoši pēdas kustībām. Tas nozīmē, ka kāja pienācīgi un droši nostiprinās, bet tostarp nezaudē elastību svarīgākajās vietās: papēdī, pēdas izliekumā un pirkstos.

Bez tam daudziem „Puma” sporta apaviem uz zoles ir speciāli spilventiņi. Tajos esošais gaiss, kas hermētiski noslēgts ar polimēra kārtu, reaģē uz pēdas kustībām, bet tas nozīmē, ka katrs spilventiņš, kurš reaģē uz attiecīgu nospiedienu, darbojas ar tādu pašu pretspēku. Vienkāršāk sakot, kā atspere. Tādējādi triecieni tiek mīkstināti, kāja ir aizsargāta, soļi kļūst vieglāki.

„Puma” sporta apavi ir droši, ērti un pieguļ kājai gluži kā otra āda. Taču tas viss nav vienīgās šo apavu priekšrocības. Saviem klientiem kompānija piedāvā arī ļoti plašu sporta apavu sortimentu: košas krāsas, izturīgas apavu auklas, stilīgi noformēts logotips - „Puma” sporta apavus pārvērš īpaši stilīgos.

TOP piedāvājums: "Puma" apavi

„Puma” sporta apģērbi

Tātad ir acīmredzams, ka kompāniju „Puma” ir grūti apsteigt sporta apavu ražošanā, bet kā ir ar sporta apģērbu? Izstrādājot sporta apģērbu modeļus, „Puma” īpašu uzmanību pievērš to dizainam, jo tieši „Puma” pirmā sāka šūt pieguļošas sporta bikses, kas dekorētas ar dažādiem rakstiem. Tādējādi tas, kas meklē oriģinālus un drosmīgus risinājumus, nešauboties var uzticēties šai preču zīmei. Speciālisti iesaka izvēlēties audumus no dabīgas šķiedras vai no sintētiskās un dabiskās šķiedras maisījuma, piemēram, poliesteri. Poliesters – ķīmiska šķiedra, kas visbiežāk tiek sajaukta ar tādiem dabīgiem audumiem, kā vilna, kokvilna vai lins. Ļoti bieži poliesters ir noturīgs pret berzi, praktiski neburzās, neuzsūc mitrumu, tāpēc labi žūst. Turklāt tas ir izturīgs audums, kas lieliski piemērots intensīviem treniņiem. Siltākam apģērbam jāizvēlas vilna, kokvilna vai termoapģērbs, kas pasargā no aukstuma, bet tostarp saglabā optimālu ķermeņa temperatūru, ātri likvidē (iztvaicē) mitrumu un sniedz maksimālu komfortu.

„Puma” sporta apģērbs – tā patiešām ir lieliska un ekonomiska izvēle. Kāpēc ekonomiska? Jo šīs kompānijas piedāvātā produkcija neizceļas ar augstām cenām, salīdzinot ar citu pazīstamu sporta apavu un apģērbu ražotāju cenām. Turklāt Jūs tiešām varat diezgan daudz ieekonomēt, ja „Puma” sporta apavus un apģērbu pirksiet internetā. Taisnību sakot, jāatzīmē, ka zemāka cena nenozīmē sliktāku kvalitāti. Gluži pretēji – kvalitāte ir tikpat laba, kā parastajos veikalos, un pats svarīgākais, ka visu preču piegāde tiek veikta līdz mājas durvīm. Gadījumā, ja iegādātās preces Jums nederēs, Jūs vienmēr varēsiet tās atdot atpakaļ vai samainīt izmēru. 

TOP piedāvājums: "Puma" apģērbs

Pircējiem patika šis ieraksts

5/5
4 Klientu vērtējumi

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?