Noderīgi padomi

Sildītāji katrā mājā

5/5
15 12 2017

 Sildītāji katrā mājā 

Kā sasildīties, ja nav iespējams ātri atjaunot siltuma piegādi? Tas ir aktuāli rudenī, kas apkures sezona vēl nav sākusies, bet temperatūras nokrītas zemāk par 10 grādiem. Daudzi ņem ārā no noliktavas sildītājus un sildās ar tiem. Nav svarīgi, ka palielinās elektrības rēķins, svarīgi, lai aukstā laikā mēs nesaslimtu – slimības ārstēšana maksās daudz dārgāk, nekā daži eiro par izlietoto elektrību. 

Kādi sildītāji ir populārāki un biežāk sastopami Latvijā?

Eļļas sildītāji

Tas ir elektriskais radiators, kas nedaudz atgādina seno čuguna radiatoru ar uzsildāmu ūdeni. Ūdens nav pats labākais siltuma nesējs, tāpēc tāda elektriskā sildītāja iekšpusē tiek ielieta speciāla eļļa. Šī sildītāja raksturīgā iezīme ir iespēja regulēt siltuma izplatīšanos un automātiski to izslēgt. Kad telpā temperatūra paaugstinās un sasniedz noteiktu robežu, sildītājs automātiski izslēdzas. Tas ieslēdzas tad, kad temperatūra istabā nokrītas. 

Konvekcijas sildītāji 

Tas ir parasts vads, caur kuru iet elektrība un no tās tas sasildās. Šie sildītāji ir ļoti vienkārši un diezgan populāri. Tiesa, tiem ir mīnuss – uz tiem nevar žāvēt apģērbu, jo šī tipa sildītāji var to sadedzināt. 

Infrasarkanie sildītāji

Vieni no pašiem efektīvākajiem sildītājiem, kuru lietderības koeficients ir 80-90 proc. Tas nozīmē, ka spirāle, kura sasilst, atdod siltumam lielu daļu savas enerģijas. Pārējā daļa – gaisma. Infrasarkanos sildītājus izmanto ne tikai mājas apstākļos, bet arī rūpniecībā.

Kondicionieri 

Neticēsiet, bet viens no apsildes veidiem ir kondicionieris. Protams, tiem piemīt apsildes funkcija. Un atkal problēma – tiek patērēts ļoti daudz enerģijas. Ja nav sienas kondicioniera, neuztraucieties, var iegādāties grīdas kondicionieri un tādā veidā sasildīt māju. 

Gāzes sildītāji 

Portatīvi sildītāji, ļoti līdzīgi krāsnīm, kas silda ar karstu gāzi (propāna butānu). Pie sildītāja vienkārši tiek pievienots neliels gāzes baloniņš un degšanas laikā gāzes izdala siltumu.

Kāds no tiem ir vislabākais? Nav viennozīmīgas atbildes, jo visi iepriekš minētie sildītāji ir ļoti efektīvi. Latvijā populārākie ir eļļas radiatori. Kāpēc? Laikam gan tāpēc, ka tie ir pilnībā droši. Bērns var pielikt roku, bet, visticamāk, stipri neapdedzināsies. Turklāt tie ir pietiekami kompakti, uz ritenīšiem, tāpēc aizņem maz vietas un tos var ātri nolikt skapī. Uz tiem vienmēr var žāvēt veļu, kas izžūst ļoti ātri. Populāri ir arī konvekcijas ventilatori, jo tie ir kompakti un sasilda stingri noteiktu laukumu. Tādējādi to var turēt zem galda un sildīt, piemēram, kājas. 

Sildītāju tirdzniecība parasti aktivizējas rudenī, jo daudzi meklē veidus, kā sasildīt savas mājas un birojus.

TOP piedāvājums

Pircējiem patika šis ieraksts

5/5
1 Klientu vērtējumi

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?